Foto: Shutterstock
Tāpat kā cilvēkam ir vajadzīgas atslodzes dienas, lai ar jaunu sparu varētu pildīt pienākumus un baudīt dzīvi, arī mājvietām ir nepieciešams detokss. Ja apskatīsi savu virtuves skapīšu vai guļamistabas atvilktņu saturu, ļoti iespējams, ka tur atradīsi daudz kā lieka, tāpēc turpinājumā apkopotas dažādas mantas un priekšmeti, no kuriem vajadzētu atbrīvoties uz neatgriešanos.

Ir cilvēki, kuriem mantu izmešana sagādā pamatīgas grūtības. Kad roka jau ceļas likt atkritumu grozā kādu iepriekš izmantotu trauciņu, kaut kur prātā iezogas doma – bet, ja nu tomēr tās vēl kādreiz noderēs, piemēram, iepakojot piknika sviestmaizes? Protams, tas ir pareizi un atbildīgi – mantām, kuras principā būtu jāmet miskastē, atrast jaunu pielietojumu, taču visam jābūt ar mēru. Ja plauktā stāvēs jau 10 vienāda izmēra trauciņi, visdrīzāk tālākajā stūrī esošie vien krās putekļus un aizņems vietu.

Izmet veco kosmētiku, steigās saķertus bukletus, kuri jau sakrājušies kaudzē, par mazu palikušas un novalkātās drēbes, tukšās kurpju kastes, zeķes bez pāra, garšvielas, kurām sen beidzies derīguma termiņš. Ar vairākām kastēm, kurās likt nevajadzīgās mantas, jāapbruņojas, dodoties izpētīt garāžas un pieliekamās telpas plauktus. Šajā rakstā vari izlasīt kārtošanas superzvaigznes Marijas Kondo ieteikumus skapja kārtībai.

Neapšaubāmi, grūto darba dienu vakari nav piemērotākais brīdis, kad ķerties klāt skapju revīzijai, jo prāts un ķermenis tam nav gatavi, taču kāda brīvdiena gan šim darbiņam varētu būt piemērota. Der atcerēties – jo ilgāk to atliksi, jo vairāk "aizaugsi" ar mantām, kā rezultātā tīrīšana var būt daudz ilgāka un nogurdinošāka.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!