Foto: Shutterstock
Viss dzīvē plūst un mainās – katru sezonu modes pasaulē ienāk jaunas tendences, vecās atstājot pagātnē. Taču tur jāatstāj ne tikai reiz aktuāli trendi, bet arī novecojuši modes likumi, kas mūsdienās vairs "nedarbojas". Iedvesmojoties no "Reader's Digest", šoreiz skaidrosim, kā izskatīties lieliski, spītējot reiz pieņemtajiem modes un stila noteikumiem.

Zeķubikses un kurpes ar vaļējiem purngaliem

View this post on Instagram

A post shared by Blair Eadie / Atlantic-Pacific (@blaireadiebee) on Sep 30, 2019 at 3:04pm PDT

Daudzām sievietēm savienojums – vīriešu sandales un zeķes – liek noskurināties. Līdzīgs uzskats iesakņojies arī par zeķubikšu valkāšanu ar augstpapēžu kurpēm, kurām ir vaļēji purngali, tāpēc nereti dāmas šādu kombināciju iedomājas kā ļaunāko murgu. Taču nu vairs nē, jo mūsdienās zeķubikses pieejamas visdažādākajos biezumos un dizainos, kas reizēm ļauj tieši izcelt apavu vaļējo daļu. Svarīgi gan paturēt prātā, ka noteikti nevajadzētu vilkt tās zeķubikses, kuras purngalos ir biezākas un kurām ir īpaši izteiktas šuvuma vietas.


Ar katru dzimšanas dienu - garāki svārki

View this post on Instagram

A post shared by Petra Dieners (@lieblingsstil) on Oct 31, 2019 at 12:01am PDT

Gadiem ilgi deklarēts – šķēlumi, izteiksmīgi dekoltē un topiņi domāti tikai jaunām sievietēm, taču ne viss ir tikai melns un balts. Neskatoties uz to, ka taisnība teicienam – katrs ir tieši tik vecs, cik viņš jūtas, cilvēkiem jāmācās arī skaisti novecot, jo katram gadu skaitlim ir savs šarms. To iespējams darīt ar glanci, taču tas nenozīmē, ka ar katru gadu kleitām un piedurknēm jākļūst garākām.

Atceries, ka svārku garumam jābūt tik garam, lai pati tajos justos ērti. To garumu nenosaka gadu skaitlis pasē, bet gan tava pašsajūta, tāpēc, ja labi jūties svārkos, kas nedaudz virs ceļa, droši vari tos vilkt gan 20, gan arī 50 gadu vecumā.

Tas, vai ar apģērba palīdzību izcelsi savu ķermeņa formu, atkarīgs arī no tā, vai būsi izvēlējusies tai atbilstošāko svārku piegriezumu. Vairāk lasi šajā rakstā.


Sarkana lūpukrāsa tikai svētkos


Foto: Shutterstock

Vai tu ikdienā lieto brūngano toņu lūpukrāsas tikai tāpēc, ka spilgtākus variantus pieņemts izmantot vien, dodoties uz ballītēm vai saviesīgiem pasākumiem? "Reader's Digest" pieaicinātie eksperti norāda, ka acu zīmuli un sarkano lūpukrāsu droši vari klāt arī darba dienās, ja nav plānoti kādi īpaši pasākumi, kuros šāds meikaps varētu šķist par uzbrūkošu. Jāpiebilst gan – dodot priekšroku sarkanajai lūpukrāsai, ar pārējo dekoratīvo kosmētiku, piemēram, tušu, ēnām un vaigu sārtumu nevajadzētu pārspīlēt, lai neizskatītos, ka esi sapucējusies pārmērīgi svinīgi.


Šis ir labs veids, kā novērst uzmanību no acīm, ja, piemēram, iepriekšējā naktī slikti gulēji un parādījušies riņķi zem tām. Taču paturi prātā, ka košo toņu lūpukrāsas jāuzklāj ļoti uzmanīgi un rūpīgi, lai neizskatītos, ka esi aizmirsusi notīrīt iepriekšējā vakara dekoratīvo kosmētiku.


Soma, kurpes un josta – viss saskaņots

View this post on Instagram

A post shared by LIKEtoKNOW.it (@liketoknow.it) on Oct 28, 2019 at 1:00pm PDT

Kādreiz par sievietes ārējo izskatu sprieda pēc trim lietām – somas, kurpēm un jostas, kā arī to, kā tās saskan kopā. Šis periods, kad viss tērps sastāvēja no vienas krāsas apģērbiem un aksesuāriem, ir garām un saucams par vecmodīgu. Tieši krāsu daudzveidība apģērbā piešķir ārējam izskatam odziņu, kā arī ļauj izskatīties modīgākai un mūsdienīgākai.

Aksesuāriem ir jāpapildina radītais tēls, tāpēc tos parasti izvēlas pēdējos. Ja mugurā esi uzvilkusi kleitu vai blūzi ar izteiksmīgu zīmējumu, somu un kurpes izvēlies piezemētākā rakstā vai krāsā. Un arī tieši otrādi – ja esi izvēlējusies neitrālu toņu apģērbu, soma kā uzmanību piesaistošs akcents būs tieši laikā.

View this post on Instagram

A post shared by Sonia Lyson (@sonialyson) on Sep 22, 2019 at 11:19am PDT

Šajā rakstā lasi vairāk par to, kāpēc aksesuāru saskaņošana nav vēlama un kāpēc vienmēr uz rokām ieteicams likt kādu aksesuāru, kā arī uzzini, kāpēc šaubu brīžos labākais risinājums, kā papildināt tērpu, ir uzlikt garu kaklarotu.


Melns un brūns/zils patiesībā saskan

View this post on Instagram

A post shared by KARINA RESKE | STYLE BLOGGER (@karinastylediaries) on Sep 9, 2019 at 8:05am PDT

Nerakstītajos stila noteikumos ilgstoši ticis postulēts tas, ka melns ar tādām krāsām kā tumši zils un brūns kopā neder, jo tās saplūst un nēsātājs vienkārši "pazūd". Pēc teorijas vienmēr bijis tā – uzvelc neitrālu krāsu apģērbu un pievieno aksesuārus jebkurā citā krāsā, tomēr mūsdienās pierādījies tas, ka iepriekš minētās krāsas pat ļoti gaumīgi saskan.

Izvēloties šīs krāsas, nozīme ir to sabalansētībai un daudzumam, lai neizskatītos, ka ģērbies tumsā un pārpratuma pēc pie melna apģērba pievilki tumši zilas vai brūnas kurpes. Vislabākais variants būs, ja tērpam pievienosi, piemēram, somu, matu sprādzi vai pulksteni brūnganā tonī, lai vismaz vēl kāds elements nebūtu melns.

Vērts arī piebilst – izvēloties melno un tumši zilo, sievietei ir iespējams atstāt lielisku iespaidu un parādīt īstenu gaumi, jo šie abi toņi ir glaimojoši ne tikai augumam, bet arī koptēlam.


Pēc 40 gadiem mati jānogriež

View this post on Instagram

A post shared by Codigo Pilar (@codigopilar) on Oct 31, 2019 at 7:24am PDT

Taisnība, ka, laikam ritot, matu struktūra mainās, un tas pieprasa frizūru maiņu. Taču reizēm sievietes matus nogriež nevis tāpēc, ka tā viņas izskatīsies labāk, bet tādēļ, ka šajā vecuma grupā nav pieņemts redzēt sievietes ar gariem matiem. Tomēr matu sakārtojumam nevajadzētu būt atkarīgam no gadu skaitļa pasē, bet gan galvas rotas stāvokļa – cik veseli ir mati un vai frizūra palīdz izcelties sievietes skaistumam.

Vai esi redzējusi, kāda 50 gadu vecumā ir dziedātājas Dženiferas Lopesas frizūra? Viņa nebaidās no kuplām un garām matu cirtām, jo tās mūziķes un aktrises sejai piestāv krietni labāk, tomēr šajā aspektā svarīgi runāt par matu kopšanu visas dzīves laikā. Tos nepieciešams regulāri kopt, lutināt ar piemērotiem līdzekļiem, kā arī neaizrauties ar karsēšanu – tad no garajiem matiem tik ātri nebūs jāatvadās.

Kā atjaunot sausus, bojātus un nespodrus matus, uzzini šajā rakstā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!