Foto: LETA
Starp Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas daudzajām ēkām, piemēram, rehabilitācijas, neatliekamās palīdzības, ģenētikas mājām un poliklīnikas atrodas arī Vecāku māja. Decembra pēdējā dienā beidzas Eiropas Sociālā fonda projekts, kas bija saistīts ar atbalstu onkoloģijas pacientiem, vēsta raidījums "360TV Ziņneši". Līdz ar to beidzas arī daļa finansējuma šai vietai, kurā sniedz atbalstu saslimušo bērnu vecākiem.

Bērnu slimnīcas fonda Vecāku mājas vadītāja Aija Krišjānova uzsver, ka mājas projekts lielākoties pastāv uz ziedojumiem: "Mēs pastāvam no ziedojumiem, no sabiedrības dāsnuma. Ir arī dažādi projekti, kuros mēs iesaistāmies un arī piesaistām finanses tādā veidā. Ir vecāki, kuri šeit dzīvo, maksā līdzmaksājumu. Pieci eiro ir tas lielākais, ja cilvēks ir strādājošs un nav nekādu atvieglojumu," – tā Krišjānova.

Nepieciešamība pēc šādas vietas esot liela. Gadā Vecāku mājā uzņem vairāk nekā 1000 mātes un tēvus. Bieži Vecāku māju izmanto tieši cilvēki no reģioniem, kā arī priekšlaicīgu dzimušo zīdaiņu mammas. Reizēm vecāks te uzturas pat trīs mēnešus.


Lai Vecāku māju uzturētu, izdevumu ir daudz. Kā jebkurā apdzīvotā ēkā – jāmaksā par ūdeni, siltumu, apsaimniekošanu un tamlīdzīgi. Tāpat šīs vietas pastāvēšanai nepieciešami darbinieki. Bez darbiniekiem šeit rosās arī vairāki brīvprātīgie.

No janvāra beigsies Eiropas projektu līdzfinansējums, kas spēja daļu no izdevumiem nosegt. Par gaidāmo nākotni Vecāku mājas vadītāja Aija ir neziņā un beidzamajā laikā meklē risinājums, lai projekts pilnībā neapstātos.

"Rakstām tādas lūguma vēstules, informējam uzņēmējus, ka mēs tādi esam. Ir ievadītas sarunas Labklājības ministrijā, ka šāds projekts varētu kļūt par valsts apmaksātu. Varētu teikt, ka tas ir procesā. Tādas sarunas ir ievadītas un Labklājības ministrija ir informēta par to – par mūsu vajadzībām, mūsu izmaksām," skaidro Krišjānova.

Labklājības ministrijā norāda, ka nākamā gada redzeslokā Vecāku mājas finansēšana nav paredzēta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!