Foto: Shutterstock

Tieši apkures sezonas laikā mēs visbiežāk saskaramies ar to, ka iekštelpās gaiss kļūst neciešami sauss, kā rezultātā palielinās putekļu daudzums, āda kļūst jūtami sausāka un mājinieki tāpēc var pat biežāk slimot. Labā ziņa ir tā, ka gaisa mitrumu mājās var mainīt. Ieteikumus, kā to darīt, atradām ''Cālis'' lietotāju forumā un dažādos portālos.

Regulē temperatūru

Ja vien tas ir iespējams, uzstādi zemāku temperatūru mājoklī radiatoriem vai citiem sildelementiem. Jo augstāka temperatūra, jo sausāks būs gaiss.

Telpaugi

Telpaugi ir viens no veiksmīgākajiem paņēmieniem, kā var mitrināt gaisu. Izvēlies īpašus istabas augus, kam piemīt izteiktas spējas mitrināt un attīrīt gaisu, piemēram, kādu palmveidīgo augu. Lai telpaugs veiksmīgi pildītu gaisa mitrināšanas funkciju, pietiekami regulāri aplaisti to un mitrini tā lapas.

Foto: Shutterstock

Grīdas mazgāšana

Pat tad, ja grīdas ir tīras, biežāka grīdas mazgāšana apkures sezonā veicinās arī gaisa mitrināšanu. Vēl labāk, ja mazgāšanas ūdenim pievienosi kādu ēterisko eļļu, piemēram, tējas koka, lai vienlaikus segumu dezinficētu.

Mitrums uz radiatoriem

Viens no vienkāršākajiem paņēmieniem, kā radīt mitrāku gaisu, īpaši centrālās apkures telpās, ir samitrināta dvieļa vai drānas novietošana uz radiatora. Žāvēšanās rezultātā mitrums iztvaikos, un gaiss būs mitrāks. Vēl viens praktisks risinājums ir kādas karstumizturīgas bļodas, kas pildīta ar ūdeni, novietošana uz radiatoriem, rekomendē ''Houzz''. Šādā veidā redzēsi, cik ātri mitrums iztvaiko, tāpēc gandrīz katru dienu bļoda būs no jauna jāpapildina ar ūdeni. Ja mājoklī ir pieejams kaļķi saturošs ūdens, vēlams izmantot ūdeni ar pazeminātu minerālu saturu vai destilētu ūdeni.

Foto: Shutterstock

Peldošās dekorācijas

Ja dvieļi un bļodas radiatoru tuvumā nav tas estētiskākais paņēmiens, kā mitrināt gaisu, alternatīva būs speciāla kompozīcija traukā ar ūdeni. Ņem talkā kādu bļodu, trauku, vāzi, saber tur akmentiņus, varbūt kādu mākslīgo augu, piemēram, ūdenszāles, ieliec peldošās sveces un glabā uz statīva vai virsmas. Ar šo būs gana, lai telpā gaiss kļūtu ievērojami mitrāks.

Veļas žāvēšana

Ja ikdienā izmanto veļas žāvētāja ierīci, tad gaisa mitrināšanas nolūkos vari veļu žāvēt izkarinātā veidā. Tādā veidā telpā gaiss kļūs ievērojami mitrāks.

Tvaiks no ūdens

Ātrs un efektīvs veids, kā mitrināt gaisu telpā – katliņā vai tējkannā uzvāri ūdeni, pārlej to kādā lielā traukā un ļauj karstajam tvaikam iztvaiko. Raugies, lai vieta, kur karstā ūdens trauks glabājas, būtu bērniem droša. Šajā sakarā vērts atcerēties, ka vannasistaba parasti ir tā telpa, kur gaiss ir jo īpaši mitrs, tāpēc durvis var atstāt vaļā, lai mitrais gaiss pāriet arī uz citām telpām. Ja lieto trauku mašīnu, pēc cikla beigām durvis atstāj vaļā, lai mitrais gaiss ienāk telpā, iesaka ''Apartment Therapy''.

Foto: Shutterstock

Sadzīves gaisa mitrinātājs

Ja neviens iepriekš minētais paņēmiens nespēj nodrošināt pietiekamu gaisa mitrumu, vari iegādāties speciāli šādiem nolūkiem paredzētu sadzīves gaisa mitrinātāju. Šāda ierīce pati kontrolēs gaisa mitruma stāvokli un nepieciešamības gadījumā arī mitrinās gaisu.

Aizkaru mitrināšana

''Critical Cactus'' raksta, ka efektīva metode ir mitrināt plānos aizkarus. Apsmidzini tos ar ūdeni, atver logu un, audumam žūstot, mitrināsi gaisu. Protams, šī metode nav tā labākā, kad ārā ir ļoti auksts.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!