Foto: Shutterstock

Kas to būtu domājis, ka pēc aromātiskās kafijas baudīšanas biezumi var tikt izmantoti dažādos tīrīšanas un uzkopšanas darbos? Iedvesmojoties no portāla naturallivingideas.com, piedāvājam arī tev izmantot šo produktu dažādām noderīgām situācijām.

Kafijas baudītājiem nudien pēc šī raksta izlasīšanas radīsies vēlme pietaupīt biezumus, jo ar tiem var aizstāt dažādus ķīmiskos un pat kosmētikas līdzekļus.

Kosmētiskiem nolūkiem

Ar aromātiskiem izmantojumiem turpinot, kafijas biezumi var tikt izmantoti kā ķermeņa skrubis. Ierīvējot mitru ķermeņa ādu ar kafijas biezumiem, tā kļūs patīkami maiga, mīksta un nedaudz aromātiska. Tā kā kafijas pupiņās ir daudz eļļas, un tā saglabājusies arī vēl biezumos, skrubis ļoti labi mitrinās pavasara nogurdināto ādu.

Ne tikai skrubim, arī matu krāsas atsvaidzināšanai var izmantot kafijas biezumus. To gan ieteicams darīt tikai brūno un tumšo matu īpašnieces, jo biezumi padarīs krāsojumu nedaudz tumšāku un spīdīgāku.

Smaku novēršanai

Nepatīkamu smaku novēršanā kafijas biezumi var būt īstais glābiņš, jo tie ļoti veiksmīgi uzsūks sevī visu nepatīkamo, reizē izdalot patīkamu kafijas aromātu. Viena no situācijām, kad nelīdz ne ziepes, ne ūdens ir roku saskarsme ar zivīm. Gatavojot zivju ēdienus, rokas neizbēgami uzsūks zivs aromātu, tāpēc pēc gatavošanas rokas vari ieberzt ar kafijas biezumiem, un tie likvidēs smaku.

Ja ledusskapī neitralizētu kāda ēdiena radīto aromātu, var kādā nodalījumā ielikt nelielu trauciņu ar kafijas biezumiem, tie uzsūks visu nepatīkamo un atsvaidzinās ar aromātisku kafijas klātbūtni. Bet nepārspīlē ar biezumu daudzumu – kas par daudz, tas par skādi, un biezumiem vislabāk būt izžuvušiem, tad arī neradīsies pelējuma smaka.

Plīts tīrīšanai

Arī plīts virsmas tīrīšanai kafijas biezumi var būt ļoti noderīgi, īpaši tad, ja uz tās radušies piekaltuši traipi un nepieciešams kas abrazīvs. Biezumi gluži kā skrubis veiksmīgi noberzīs traipus un attīrīs virsmu. Pēc tam, protams, neiztikt bez virsmas nomazgāšanas ar mitru lupatu, lai biezumi uz tās nepaliktu.

Dārza kompostam

Dārza komposts būs tikai pateicīgs par pievienotajiem kafijas biezumiem, jo tie bagātinās augsni ar vērtīgām vielām. Pēc tam komposts var būt noderīgs dažādu puķu un dārzeņu mēslošanai, turklāt tas palīdzēs izvairīties no gliemežu uzmācīgās klātbūtnes un augu ēšanas.

Dārza saudzēšanai

Ja esi pamanījis, ka dārzā konkrētās vietās aiz sevis nevēlamu ''dāvanu'' atstājuši suņi vai kaķi, vari šo vietu izbārstīt ar kafijas biezumiem un sarīvētu apelsīnu mizu vai rozmarīna eļļu. Radītais aromāts nepatiks šiem dzīvniekiem, un tie izvairīsies no šīs vietas.

Dārza mēslošanai

Ja netiek veidots komposts, biezumus var pašus par sevi izmantot kā mēslojumu dažādiem augiem un dārzeņiem, piemēram, tomātiem un burkāniem, jo tie ļoti labi bagātina augsni ar vitamīniem un aizsargā augsni no dažādiem kaitēkļiem.

Pelnu mākoņiem

Kad krāsns vai kamīns izkūries un palikušie vien pelni, izbārsti pa virsu kafijas biezumus, lai pelni neceltos gaisā un neradītu putekļu mākoni. Protams, tad, kad pelni sakrājušies pārāk daudz, nekas cits neatliks, kā izgrābt tos, bet ikdienā var izmantot šo paņēmienu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!