Foto: Shutterstock
Šī darba nedēļa ir īsāka nekā ierasts, tāpēc arī dārza darbiem mums atliks vairāk laika. Jaunais dārza darbu kalendārs skaidro, ko ieteicams paveikt dārzā augļu dienās, sakņu dienās un ziedu dienās.

27.–29. aprīlis. Augļu dienas.

Foto: Shutterstock

Stāda augļu kokus un ogu krūmus, arī zemenes. Esošajiem augļu kokiem un ogulājiem noderēs papildmēslojums. Liek apsakņoties rudenī grieztos ogu krūmu spraudeņus. Apkopj un mēslo zemenes. Podiņos dēstiem sēj ķirbjus un kabačus, bet dobēs – zirņus un pupas. Sviesta pupiņu un krūmu pupiņu, kā arī cukura kukurūzas sējumus piesedz ar agrotīklu, lai pasargātu dīgstus no salnām. Cits variants – sviesta pupiņas tagad iesēj segtās platībās un vēlāk, kad būs siltāks laiks, pārstāda dārzā. Plēves siltumnīcās stāda tomātu, paprikas, baklažānu un gurķu dēstus. Piķē un pārstāda tomātu dēstus, ko paredzēts audzēt laukā. Siltumnīcās stāda arī arbūzu un meloņu dēstus, ja plāno tos audzēt segtajās platībās. Vēl būs salnas, tāpēc jāpadomā, kā jutīgos augus plēves siltumnīcās pasargāt no pēkšņa aukstuma.

30. aprīlis – 3. maijs. Sakņu dienas.


Foto: Shutterstock

Svētku brīvdienas ir īstais laiks, lai stādītu agros kartupeļus, sētu burkānus, bietes, kāļus, rāceņus, turnepšus, redīsus, sakņu pētersīļus, pastinakus un melnsaknes. Vietām jau var stādīt sīpolus un vasaras ķiplokus. Seklās vagās slīpi augsnē liek mārrutkus, taču, ja zeme vēl auksta, tie sliktāk iesakņosies. Stāda arī sīpolpuķes un dālijas, ja vēlas audzēt stādmateriālu. Sēšanu un stādīšanu vajadzētu piebremzēt 1. maijā, kad, Mēnesim atrodoties augšupejošā mezglā, būs šiem darbiem nelabvēlīgs laiks, toties vakarā atkal varēs turpināt sakņaugu sēšanu un stādīšanu. Tomēr 1. maija dienu lietderīgāk izmantot ravēšanai un augsnes apstrādei.

4. maijs. Ziedu diena.

Foto: Shutterstock

Dobēs sēj ātri augošas vasaras puķes, ko audzē bez dēstiem, – kliņģerītes, ešolcijas, rudzupuķes un matiolas. Pārpiķē un pārstāda puķu dēstus. Sēj saulespuķes. Stāda ziemcietes un dekoratīvos krūmus. Apkopj un mēslo peonijas, dienziedes, flokšus un citas ziemcietes. Sāk stādīt gladiolas, pirmos izmantojot iepriekš izmērcētus vairsīpoliņus. Stāda dāliju gumus. Vāc ārstniecības augus – māllēpju ziedus un bērzu pumpurus, ja tie vēl nav pavisam izplaukuši.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!