Foto: Shutterstock

Sveču dedzināšanas laikā, šķiet, teju neiespējami izvairīties no parafīna vai stearīna traipiem uz grīdas, galda virsmas, palodzes vai kur citur, tāpēc vērts iepazīties ar portāla Houzz.com apkopotajiem paņēmieniem, kā tos likvidēt ar dažādām metodēm.

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā novērst sakaltušos sveces traipus no virsmas, nokasot tos ar kādu priekšmetu, piemēram, kredītkarti vai mašīnas sniega tīrīšanas lāpstiņu. Izmantotajam rīkam jābūt tādam, kas nesabojātu virsmu ar skrāpējumiem, tāpat jāievēro, lai nopilējusī svece būtu pilnībā sacietējusi.

Starp citu, sveces izlīšanu ietekmē arī svečtura stāvoklis – ja tas ir nopilējis ar sveci, it īpaši statīva daļā, tad arī svece stāvēs šķībi un pilēs. Ik pa laikam jānotīra svečturis arī tāpēc, lai tie gluži vienkārši skaistāk izskatītos. Viens no variantiem, kā to darīt – ieliec svečturi maisiņā ar aizdari un tad saldētavā uz 15 minūtēm. Šis process palīdzēs svecei pilnībā sacietēt, līdz ar to, pēc tam būs vieglāk likvidēt sveces paliekas. Starp citu, svečturus vienmēr pirms sveču dedzināšanas var ielikt saldētavā, tad pazudīs mitrums un uz tā neveidosies kondensāts sveču dedzināšanas laikā. Saldētavā gan nav ieteicams likt koka, metāla un poraina materiāla svečturus.

Vēl kāds efektīvs paņēmiens, kā notīrīt sveces traipus, karsēt ar fēnu un izkusušo sveci uzreiz noslaucīt ar papīra dvieli vai kādu drānu. Šī metode būs efektīva virsmu tīrīšanai, piemēram, galda un palodzes, taču atceries, ka vienmēr jāslēdz viskarstākais režīms un pēc tam virsma jānomazgā ar kādu tīrīšanas līdzekli, kas spēj notīrīt taukainus traipus.

Ja tā ir cieta virsma, tad uz sveces traipa vietas var uzklāt papīra salveti vai kādu drānu, un tad pa virsu tai pārlaist pāri uzkarsētu gludekli bez tvaika. Gludeklis izkausēs sveci un ļaus tai uzsūkties salvetē, taču tā ik pa laikam jānomaina uz jaunu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!