Foto: Shutterstock
Mīkstajiem, omulīgajiem peldiņiem arī reiz pienāk brīdis, kad tie jāizmazgā. Lai jau pēc pirmās mazgāšanas reizes pleds nesaveltos un tas joprojām būtu patīkami mīksts, noderēs ''Tava Māja'' padomi tā mazgāšanā.

Pledi visbiežāk izgatavoti no sintētiska auduma, un tie mazgāšanas ziņā ir pateicīgi. Sintētiskiem audumiem, kāds tas ir arī plediem, nekaitēs augsta temperatūra un ūdens, tāpēc droši var mazgāt veļas mašīnā. Ar rokām jebkuru pledu būs pat grūtāk izmazgāt un izskalot, tāpēc bez veļas mašīnas nemaz neiztikt.

Pledu mazgā kopā ar līdzīga auduma drēbēm, nevajadzētu reizē mazgāt ar raupjiem dvieļiem, jakām ar pogām, biksēm, kam ir rāvējslēdzēji, jo tas var sabojāt pleda mīkstumu. Centies pielāgot mazgāšanas laiku arī ar drēbēm pēc krāsām vai izmanto speciālās mazgāšanas lupatiņas, kas uzsūks krāsu mazgāšanas ciklā.

Uz pleda noteikti atrodama norāde ar ražotāja ieteikumiem, kādā temperatūrā pledu mazgāt un kādā režīmā. To noteikti vajadzētu ievērot. Ja šādas norādes neatrodi, tad zini, ka sintētiskos audumus vislabāk mazgāt 60 oC temperatūrā, izmantojot šķidro mazgāšanas līdzekli. Pulveris nav ieteicams, jo tas veicinās auduma savelšanos. Pleds izmazgāsies mīkstāks, ja izmantosi pie viena arī veļas mīkstinātāju.

Ja pledam kaut kas uzlijis vai tas sasmērēts ar ēdienu, vispirms pleķi izmazgā ar rokām un tikai tad liec to mazgāt veļas mašīnā. Nereti sega ir par lielu, lai traipu vienmērīgi izmazgātu veļas mašīnā.

Pēc mazgāšanas pledu ieteicams žāvēt ārā, pēc iespējas izklātākā veidā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!