Foto: Publicitātes foto

Tuvojoties jebkuriem svētkiem, vēlamies tos padarīt īpašus – dekorēt mājokli atbilstoši svētku motīvam, uzpost svētku galdu, pasniegt svinīgu maltīti, un Lieldienas tam nav izņēmums. Visas sentēvu dekorēšanas metodes ir goda lieta. Izplaukuši bērzu zari, tikko dīgusi zāle, zaļi stādiņi, asniņi un olas. Viss kā pēc grāmatas, tikai jaunās noskaņās. Ar saskaņotiem traukiem, apaļām formām un zila vakara krāsu. Dekoratore Baiba Prindule-Rence dalās ar saviem ieteikumiem, kā vislabāk dekorēt savu svētku galdu Lieldienās.

Olas dažādās interpretācijās – īstas, neīstas, pūstas vai šokolādes, lampiņu virtenē vai uz galda kartes, bet olām ir jābūt. Ja nav īpaši daudz laika, tad var izmantot arī brūnās olas, dabiskums kā mūžīgā tendence allaž labi izskatīsies. Ja ir laiks, tad no plūškoka tējas var iegūt arī tumši zilganas nokrāsas olas, bet no sarkanajiem kāpostiem – maigi violetas. Vairāk par virtuves produktu izmantošanu olu krāsošanā vari uzzināt šeit.

Foto: Publicitātes foto

Zaļumi ir mazais pavasara vēstnesis, kas obligāti jāiekļauj noformējumā, bez tā nekur, arī Lieldienu galda klāšanā. Šajā klājumā dekoratore Baiba izmantojusi mazus pavasara puķīšu stādus, kas salikti stādāmajos trauciņos. Ja mājās sparīgi aug dīgsti, uz palodzes zaļo garšaugi vai plauktus rotā telpaugi, noteikti izmanto tos bagātīga galda klājuma veidošanā, galu galā, zaļuma nekad nevar būt par daudz.

Šogad ne tikai Lieldienās, bet arī kopējās gada tendencēs savu balsi piesaka dūmakaini zilā krāsa. To var brīvi kombinēt teju ar visām krāsām, bet vislabāk tā sader ar pelēko. Lai panāktu lielāku zilās krāsas ietekmi galda klājumā – uz galda stūra var uzklāt priekšautiņu vai kādu galda salveti. Ja nekā tāda nav pa rokai, iegādājies papīra salvetes šādos toņos.

Pārsteidz draugus vai ģimeni un servē katram no viesiem mazliet citādu sēdvietu. Izmanto vienas un tās pašas tonalitātes traukus un formas, bet pārsteidz, katram piedomājot par kādu atšķirīgu iezīmi. Tās var būt dažādas glāzes, krūzes, katram citādāks dekors, kāds saldumiņš uz šķīvja galda kartes vietā u.tml. mazie nieciņi.

Foto: Publicitātes foto

Galda noformējumā vienmēr ir tāds zelta trīsvienība, kuru nevajag pazaudēt. Šoreiz tā ir viena faktūra – gaišs koks, dūmakaini zili pelēka krāsa un balti trauki. Ja ievērosi katrā savā galda klājumā šo trīs faktūru likumu, tad teju nekad nevar nošaut greizi.

Pavasarim piestāv akvareļi. Uz akvareļu papīra ar akvareļkrāsām pat netalantīgākais cilvēks darīs brīnumu lietas. Galvenais ļoti necensties, tad var arī nesanākt – iesaka Baiba. Šajā nodarbē noteikti var iesaistīt bērnus, tādējādi galda klāšanā iesaistīsi arī tos.

Arī par krēsliem ir jāpadomā, ja tie nav tie paši fotogēniskākie vai ērtākie. Visu vienmēr glābj sedziņa vai spilveni – izmanto tos!

Dekoratore Baiba Prindule-Rence vēl visiem priecīgas Lieldienas!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!