Foto: Shutterstock
Veļas mazgāšanas dienā pārlūko ne tikai drēbju skapja saturu, bet arī gultas klājuma tīrību – ja ķiseni zem spilvendrānām vairs nav tie baltākie, laiks ķerties pie darba un atgūt zudušo spodrību!

Tas ir tikai dabiski, ka spilveni arī lietojumā ar pārvalku laika gaitā zaudē spožo baltumu, turklāt tie jāmazgā tāpat, pat, ja baltums nav noteicošais faktors. Šo pašu pieeju var izmantot spilveniem, kas ilgu laiku glabāti skapī, pagultē vai kur citur un laika gaitā zaudējuši žilbinoši balto krāsu. Taču ne vienmēr ar mazgāšanu būs līdzēts. Atceries, ka spilveni ar laiku arī nokalpo un arī mazgāšana vairs nelīdzēs, tāpēc, pirms ķeries klāt pie nodzeltējušo spilvenu mazgāšanas, apdomā labi, vai tos nevajadzētu nomainīt pret jauniem.

Mazgāšanai nepieciešams:

  • Tase veļas mazgājamā pulvera;
  • Tase trauku mazgājamā pulvera;
  • Tase balinātāja.

Pirms liec spilvenus veļas mašīnā, noteikti pārbaudi ražotāja norādes – iespējams, materiāls pieprasa saudzīgo mazgāšanas režīmu. ''One Good Thing by Jillee'' iesaka spilvenus pirms ievietošanas ierīcē arī kārtīgi izmērcēt karstā ūdenī – tādā veidā dzeltenums ātrāk nomazgāsies. Tos var izmērcēt lielā bļodā vai vannā.


Pēc mērcēšanas spilvenus (nav vajadzība īpaši tos nosusināt) liek veļas mašīnā.

Spainī vai kādā lielā traukā ber visas sastāvdaļas, aplej ar karstu ūdeni (2-3 litri) un maisa, līdz izšķīst. Pielej balinātāju. Tad šo šķidrumu pielej spilveniem veļas mazgājamā mašīnā un atstāj mērcēties uz vismaz 30 minūtēm, neieslēdzot ierīci.

Pēc mērcēšanas ieslēdz veļas mašīnu skalošanas režīmā, ja tas ir iespējams. Kad šo darbiņu ierīce padarījusi, izmanto veļas žāvētāja funkciju karstā režīmā, pievienojot tenisa bumbiņas, kas neļaus saplakt spilvena pildījumam. Ja žāvētāja nav, izliec spilvenus žāvēties tiešos saules staros.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!