Fоtо: Shutterstock
Cilvēkiem tīk kārtīgi un labi paēst, bet pēc maltītēm uzmanība tiek vērsta zobu pucēšanai. Zobus tīrām katru dienu, taču kā ir ar trauciņiem, kuros tiek turētas zobu birstes un pastas? Tajos krājas baktērijas un netīrumi, tāpēc apskati vienkāršus padomus, kā pāris minūšu laikā trauciņi atkal spīdēs un laistīsies.

"Homeremediesfor" vēstī, ka vannasistabas mitrums un ūdens no zobu birstes ir iemesli, kāpēc turētājos var sākt veidoties pelējums. Ja trauciņš netiek kārtīgi un atbilstoši tīrīts, pelējums un baktērijas turpina vairoties, kā arī var sākt apdraudēt cilvēka veselību.

Lai šo trauciņu atjaunotu perfektā lietošanas kārtībā, izmanto mutes skalojamo līdzekli. To ieliet un nedaudz paskalot tev prasīs aptuveni divas minūtes, taču būs pārliecība, ka tiek likvidēts gan pelējums, gan arī piekaltusī zobu pasta.

Starp citu, plastmasas turētājs ir vislabākais variants vannasistabas klimatam, jo koka, piemēram, trauciņos ātrāk veidojas pelējums un puve.

Ja mājās ir trauku mašīna, tad šis variants arī it nemaz nav peļams – karstais trauku mašīnas ūdens un stiprais tīrīšanas līdzeklis pilnībā izmazgās trauciņu. Plastmasas trauciņu liec augšējā plauktā, lai tas neizkustu.

Fоtо: Shutterstock

Trauciņa ikdienas saturs var palīdzēt arī mazgāšanā. Zobu pasta var tikt izmantota kā labs tīrīšanas līdzeklis, jo parasti to saturā ir soda, kas likvidē baktērijas un ātri vien iztīra turētāju. Runājot par sodu, arī vienkāršais sajaukums ar ūdeni var kalpot kā labs tīrīšanas līdzeklis.

Mazgāšanai ar rokām vajadzētu izmantot nevis remdenu, bet gan karstu ūdeni. Šis princips ir tāds pats kā ar trauku mašīnu – karstais ūdens uzvar cīņā ar baktērijām un novērš pelējumu. Pēc mazgāšanas nepieciešama skalošana aukstā ūdenī.

Tīrīšanas procesā ņem talkā un liec lietā virtuvē atrodamus labumus. Plastmasas trauciņu tīrīšanai vai izmantot etiķi, jo arī tas ir labs palīgs šajā cīņā. Neuztraucies – plastmasas materiālam tas kaitējumu neizdarīs. Tāpat vari izmantot arī citronu, izspiežot sulu un ielejot turētājā. Dabīgs līdzeklis ar ļoti labu smaržu!

Atceries, ka zobu birstu un pastu trauciņam nevajadzētu atrasties tiešu saules staru tuvumā, jo pelējums izplatās visātrāk, ja tas saņem gan saules gaismu, gan ūdeni. Ja uz turētāja ir kādi grūti iztīrāmi netīrumi, tad gan paturi to saulē aptuveni trīs stundas, bet pēc tam kārtīgi noskalo.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !