Foto: Vida Press
Greznos namus ierasts novērtēt kā kultūras mantojumus un apskates objektus, taču pasaulē netrūkst uzņēmīgu cilvēku, kas muižas un pilis atjauno dzīvošanai. ''Tava Māja'' rakstu arhīvā ir septiņi interesanti stāsti par iespaidīga izmēra ēkām, kas atjaunotas mūsdienās.

Iespējams, daudzus pat biedē fakts, ka varētu dzīvot muižā vai pilī tieši iespaidīgās platības dēļ, taču, ja ģimene ir kupla vai arī ir doma īpašumu izmantot kā viesnīcu, ideja par vēsturisko arhitektūras pieminekļu atjaunošanu nav peļama. Vai tā būtu pils vai muiža, katrai šādai ēkai ir sava vēsture – citai skarbāka, citai greznāka, bet tieši ceļš līdz atdzimšanai ir tas interesantākais. Piemēram, gotikas stila pils, kas celta 1342. gadā, nu izskatās pavisam citādāk, taču aura joprojām saglabājusies, un te komplimenti pienākas interjera dizaineriem un arhitektiem, kas atjaunojuši ēku, respektējot vēsturiskās liecības.

Starp stāstiem ierindojas gan lielākas pilis un muižas, gan mazākas, kas patiesībā pēc platības līdzinās dažai labai dzīvojamai mājai. Vai kādā no šiem greznajiem namiem labprāt dzīvotu arī tu?

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!