Foto: Shutterstock
Kuram gan netīk izņemt no veļasmašīnas ne vien perfekti tīru, bet arī smaržīgu un mīkstu veļu? Šim nolūkam izmantojam veļas mīkstinātāju, taču ir reizes, kad to pievienot labāk nevajadzētu, jo ilgstoši šādi paradumi var sabojāt konkrēto tekstiliju.

Pat tad, ja izmanto mazgāšanas salvetes vai speciālu līdzekli, ir atsevišķas tekstilijas, kurām veļas mīkstinātājs nav vēlams mazgāšanas cikla laikā. ''Good House Keeping'' min tekstilijas, kuru mazgāšanā ņemt vērā šo ieteikumu un veļas mīkstinātāju nepievienot.

Laiku pa laikam mikrošķiedras lupatiņas ieteicams izmazgāt veļasmašīnā, taču tām mīkstinātāju labāk nepievienot, jo tas var mainīt šķiedras kvalitāti, spēju kvalitatīvi savākt putekļus un noslaucīt netīrumus no virsmām. Arī mikrošķiedras dvieļus un citus izstrādājumus izvairies mazgāt ar mīkstinātāju, jo laika gaitā šķiedra vairs ne tik kvalitatīvi pildīs savu funkciju.

Kad lādē veļasmašīnā sporta apģērbu, atceries – veļas mīkstinātāju pievienot nevajag! Sporta apģērbu ražo no speciāliem audumiem, kas elpo, absorbē sviedrus un pasargā ādu no aukstuma un vēju, tāpēc tiem nepieciešama arī rūpīga kopšana. Veļas mīkstinātājs var sabojāt auduma struktūru un neļaut tam pildīt savu uzdevumu.

Dvieļi noteikti ir viena no tām lietām, ko mazgājam teju katrs, ņemot talkā arī mīkstinātāju, lai atgūtu to maigumu, tomēr arī šeit labāk iztikt bez ķīmiskā līdzekļa. Lai arī ideja – mazgāt dvieļus ar mīkstinātāju – izklausās gana piemērota, patiesībā šis līdzeklis laika gaitā atņem dvielim spēju absorbēt mitrumu, tāpēc labāk iztikt bez tā un ievērot visus priekšnoteikumus dvieļu kopšanā. Tas pats attiecas uz virtuves dvieļiem – arī šajā gadījumā mīkstinātāju nepievieno.

Flīsa audums pēc būtības ir ļoti mīksts, silts un pūkains, taču tas var mainīties, ja par ieradumu radīsi tā mazgāšanā pievienot veļas mīkstinātāju. Vai tas būtu pleds, bērna pidžama, jaka vai kas cits, iztiec bez mīkstinātāja, jo tas laika gaitā audumu saveļ.

Ja esi ieradis mazgāt mazos paklājiņus un lupatu deķus veļasmašīnā, arī šajos gadījumos mīkstinātāju labāk nepievienot, tas gluži vienkārši nav paredzēts tik raupjiem audumiem, turklāt var sabojāt šķiedras.

Ja starp šīm tekstilijām nav minēts kāds audums, kura mazgāšanā par mīkstinātāja pievienošanu nejūties pārliecināts, tas nenozīmē, ka to var droši lietot. Katrs audums reaģē citādāk uz veļas mīkstinātāju, tāpēc pirms tam pārbaudi ražotāja norādes, vai audumu ļauts mazgāt ar mīkstinātāju. Piemēram, vilnas un citu mīkstu tekstiliju mazgāšanā tas ir vēlams, lai šķiedra ilgāk saglabā mīkstumu, taču audumu, kas ir viegli uzliesmojošs, noteikti nevajag mazgāt ar mīkstinātāju.

Pirms pievieno smaržīgo līdzekli ikdienas veļas mazgāšanai, apdomā labi, vai bez tā nevari iztikt. ''Natural Living Ideas'' ierosina nepievienot līdzekli zīdaiņu un bērnu drēbju mazgāšanā, jo tas kārtīgi neizskalojas un var kairināt ādu un izraisīt alerģijas. Tāpat ieteicams līdzekli nepievienot apakšveļas mazgāšanā.

Vienmēr pievieno pareizu dozu šo līdzekļa – ja pieliesi pārāk daudz, tas kārtīgi neizskalosies no auduma un var radīt kairinājumu ādai ar alerģiskām reakcijām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!