Ja mājoklī ir kāds neaizpildīts sienas laukums, kas tā vien pieprasa kādu dekoratīvu elementu, glezna vai fotouzņēmums nebūt nav vienīgais risinājums. Tā vietā var sienu aizpildīt ar elegantu sienas dekoru, kas sastāv no diedziņos iesietiem ziediem, zaļumiem vai citiem rotājumiem, atkarībā no sezonas.

Šādu rotājumu vērts izveidot, lai to pielāgotu katrai sezonai. Piemēram, Ziemassvētku laikā var iesiet egļu zarus vai eglīšu rotājumus, pavasarī mākslīgos ziedus, bet vasarā kaltētu ziedu pušķīšus vai zaļumus.

Nepieciešamie materiāli:

  • Dekoratīvs zars kā pakaramais
  • Diegs
  • Mākslīgie ziedi vai citi dekori
  • Šķēres
  • Stieple
  • Āmurs un nagla


Vispirms pielāgo striķa garumu tam, cik zemu vai augstu vēlies iekārt dekoratīvo elementu. Novieto zaru tādā augstumā, kādā to vēlies redzēt, un tad pielāgo striķa garumu, lai zina, kurā vietā sienā iesist naglu.

Zara galos aptin diegu un nospriego tik daudz, lai iekarot iegūtu vajadzīgo augstumu. Pēc tam sagriez diegu dažāda izmēra garumos un iesien posmus zarā, lai tie brīvi karājas. Glīti izskatīsies, ja vidusdaļā karāsies garākie posmi, bet malās īsāki. Kad tas izdarīts, striķos var iesiet dekoratīvos elementus, un to vislabāk izdarīt ar stiepli, tad smalkie kātiņi stingri turēsies pie diega.

Šo dekoratīvo elementu var veidot arī no iekārtām diegu bumbiņām, sūnu bumbām, rudens sezonā ar krāsainām koku lapām vai izgrieztām papīra sniegpārsliņām sniegotajā ziemā. Izpaudies pēc sirds patikas un maini noformējumu sienas dekoram.

Ideja – šis sienas dekors labi izskatīsies arī bērnistabā, piemēram, Ziemassvētkos, tajā iekarot adventes kalendāra dāvanas, bet tikpat labi tās var būt arī fotogrāfijas, origami veidoti dekori vai iegādāti rotājumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!