Фото: Shutterstock
Laputis dārzā ir īsta sērga – mazie un melnie kukainīši apsēd augus tā, ka reizēm pat zaļās auga lapas nevar pamanīt. Tomēr arī ar šiem kaitēkļiem var tikt galā! Rakstā tālāk lūko "Tavs Dārzs" ir sarūpēto padomu vācelīti, kā cīnīties ar laputīm.

Šie mazie dārza kaitēkļi var uzglūnēt augiem ne tikai dārzā, bet arī siltumnīcā, nodarot pamatīgu postažu. Laiks pieteikt tām dārzā karu!

Lielākoties laputis var ievērot zem augu lapu apakšām, kur tās intensīvi sūc ārā lapu sulu, kā rezultātā tā sāk deformēties. Sākumā gan jāsaprot, ka ir dažādu veidu laputis, piemēram, ābeļu zaļā laputs, pupu laputs, rožu lielā laputs un citas. Tikpat atšķirīgs ir arī to attīstības cikls.

Lai gan šķiet, ka šo kaitēkļu apkarošana ir neiespējamā misija – tā nebūt nav! Ir virkne ar paņēmieniem, kā ātri vien atbrīvoties no laputīm. Lūko speciālistu padomus un arī tautas ieteikumus, kas palīdzēs tev atbrīvoties no laputīm uz visiem laikiem!

Sērga dārzā: izplatītākās laputis un to ierobežošana

Фото: Shutterstock

Vai tās būtu laputis rožu dobē, augļu dārzā vai siltumnīcā, jebkurā gadījumā tie ir nevēlami viesi, kas atstāj ne tās patīkamākās sekas augiem. Ja neesi sapratis, kas ir konkrētie kaitēkļi, iepazīsties ar dažādajām laputīm un visai iespējams, vaininieki būs tie.

Lasīt vairāk

Laputis uz jaunajiem augļkokiem – vai tās ir kaitīgas un ko darīt

Фото: Shutterstock

Ja redzi, ka uz jaunajām augļkoku lapām parādījušies mazi melni kukainīši, kuri izskatās līdzīgi tādām kā mazām mušiņām vai skudriņām, iespējams, ka tavus kokus ir apciemojušas ķiršu – madaru laputis. Par to, ko tās nodara kokiem un kā cīnīties ar tām, stāsta Dārzkopības institūta vadošā pētniece Ilze Grāvīte.

Lasīt vairāk

Tautas metodes cīņai ar laputīm

Фото: Shutterstock

Nekas tā nesabojā prieku par darbošanos dārzā, kā laputis, kas apsēdušas kādu krūmu. Kā cīnīties ar mazajiem kaitēkļiem paša spēkiem? "Tavs dārzs" smēlās padomus no tautas pūra lādītes portāla "Cālis" forumā.

Lasīt vairāk

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !