Foto: RIA Novosti/Scanpix
Pēdējo 10 gadu laikā mazo Tallinu sev atklājuši tūristi no visiem pasaules nostūriem un ierodas šajā mājīgajā pilsētā visos gadalaikos. Tallina noteikti nav no pasaules dārgākajām pilsētām, arī ne dārgākā reģionā (ja salīdzināt ar kaimiņienēm Helsinkiem un Oslo). Taču šī pilnīgi noteikti nav arī lēta vieta. Vietējais Tallinas iedzīvotājs - students Kalve Kullase - iesaka 10 lieliskas vietas Tallinā, kuras ir vērts redzēt, turklāt tas neko nemaksās.

“Balti Jaam” tirgus

Kāpēc vietējiem tīk šī vieta?
Pēc aizgājušajiem padomju laikiem, šo tirgu varētu uzskatīt par tādu kā uzņēmējdarbības eksperimentu paveidu. Vizuāli tas ļoti atšķiras no mūsdienīgā pilsētas centra, taču tirgus joprojām ir ļoti dzīvelīgs un vietējo iedzīvotāju apmeklēts. Cilvēki šeit meklē un atrod labus piedāvājumus pārtikai vai apģērbiem. Cūkgaļas karbonāde, svaigi āboli, lietotas drēbes, dažādi neparasti krāmi un padomju medaļas - te ir ko redzēt.

Kādēļ vajadzētu apmeklēt?
Ja jūs meklējat kādu asumiņu Tallinā, bet esat pārāk slinki, lai aizklīstu tālu no vecpilsētas, tad šis krāmu tirgus būs tieši laikā. Turklāt tas atrodas tieši pie pilsētas centrālās dzelzceļa stacijas. Kas šo vietu padara par apmeklēšanas vērtu? Jūs apmeklēsiet kaut ko patiesi vēsturisku. Klīst runas, ka šo vietu diezgan drīz varētu likvidēt.

Ieteikums:
Padomju laika rotaļlietas un citas dīvainas lietiņas varētu būt alternatīva ierindas koka suvenīriem!

“City Gallerie”

Kāpēc vietējiem tīk šī vieta?
Nosaukums "City Gallery" izklausās pietiekami konservatīvi, taču esiet droši, tai ir maz sakara ar to, ko jūs varētu sagaidīt no "parastās" mākslas. Galerijas māksla dziedē un provocē un piešķir pilsētai īpašas krāsas.

Kādēļ to vajadzētu apmeklēt?
Te tiešām nav neviena attaisnojoša iemesla, kāpēc būtu jāiet garām šai vietai. Tās apmeklējums ir bez maksas, galerija atrodas Harju ielā - pavisam netālu no pilsētas galvenā laukuma. Galerijā redzamajam nav vienojošas tēmas - te valda dažādība visās izpausmes formās.

Ieteikums:
Ieeja bez maksas. Jūs neko nevarat zaudēt.

Kohtu skatu platforma

Kāpēc vietējiem tīk šī vieta?
Tallinas vecpilsēta faktiski nav liela, bet tas nenozīmē, ka jūs te nevarat pazaudēties. Tompea kalns it īpaši labi zināms kā vieta, kur cilvēki klīst, klīst un tad attopas strupceļā. Kohtu platforma ir ideāla, ja vēlaties redzēt visu Tallinu no augšas bez kāpelēšanas pa augstajām un šaurajām kāpnēm.

Kādēļ to vajadzētu apmeklēt?
Pēc tam, kad būsiet sasnieguši šo visai augsto vietu un atraduši skatu platformu, varēsiet būt liecinieks lieliskam skatam - redzēsiet jūru pāri sarkanajiem jumtiem, pelēkos apsardzes torņus un skaistās smailes, kā arī modernos Tallinas "debesskrāpjus".

Ieteikums:
Ak, un starp citu! Ja jūs nevarat visu iepriekš minēto ieraudzīt, tad tas nozīmē, ka esat uz nepareizās platformas. Bet turpiniet mēģināt meklēt. Varbūt izdosies!

“Neeme Lall” galerija

Kāpēc vietējiem tīk šī vieta?
Neeme Lallu varētu uzskatīt par pēdējo mohikāni - sešdesmito gadu puķu bērnu pasaules cienītāju. Viņa psihodēliskās gleznas var izraisīt aizdomas, vai tik viņš nav bijis LSD iespaidā, kad radījis savus darbus. Bet patiesība Lalls ir zināms kā liels kafijas un nikotīna cienītājs.

Kādēļ vajadzētu apmeklēt šo vietu?
Mākslinieks Neeme Lalls pats saka, ka viņš nemaz nav īsti gleznotājs. Viss rodoties no viņa "sensitīvajiem avotiem" un sajūtām.... Nav īstas saprašanas, ko tieši tas nozīmē, bet ir redzēts, kā viņš strādā. Iedvesma māksliniekam nāk kā emocionāls sprādziens, un viņa gleznas bieži vien ir pabeigtas jau minūtes laikā, dažas pat 30 sekundēs....

Ieteikums:
Jūs atpazīsiet vajadzīgo vietu pēc krāsainā auto mājas priekšā.

Kadriorga parks

Kāpēc vietējiem tīk šī vieta?
Vietējie paši sauc Tallinu par zaļo pilsētu un tam ir iemesls. Izdarīsiet nepareizu pagriezienu un jūs varat attapties vietā, kas neskaidri atgādina džungļus. Parks slēpj sevī pārsteigumus. Starp citu, parks faktiski ir nosaukts pēc Pētera I sievas Katrīnas vārda. Katrīna - Kadri. Uzķērāt?

Kādēļ to vajadzētu apmeklēt?
Iemesls, kāpēc Kadriorga parks ir tik atšķirīgs, ir tāds - Krievijas cars Pēteris ir uzsvēris, ka veids, kādā vietējie veido parkus, ir totāli garām. Parku viņš iecerējis kā dāvanu savai sievai. Viņš parka veidotājiem uzstājis, ka eksistē tāda lieta kā rasējamais dēlis, ko derētu arī izmantot. Šodien tiešām grūti iedomāties kādu citu parku valstī, kurā būtu tik daudz simetrijas.

Ieteikums:
Vai esat informēti par tādu lietu kā "geocaching"? Tad ziniet - šajā parkā vienmēr ir kāds slēpnis.

Patarei cietums

Kāpēc vietējiem tīk šī vieta?
Patarei cietums ir fascinējoša vieta ūdens krastā, kas ir atvērta tikai no aprīļa līdz septembrim. Cietuma sienās jūs atradīsiet cietuma bāru, kas piedāvā lētu alu un uzkodas. Mums ir jāatzīst, ka ir zināms šarms, gulēt smiltīs un skatīties viļņos, kas triecas pret klintīm, kas apvilktas ar dzeloņstiepļu žogu.

Kādēļ vajadzētu apmeklēt šo vietu?
Patarei ir patiess elles caurums. Sākotnēji celts kā lielgabalu novietne un cietoksnis 1840.gadā, šodien tas izskatās tā, it kā būtu pamests pirms daudziem gadu desmitiem, kaut pēdējie ieslodzītie šo vietu atstājuši 2005.gadā. Tāpat varam derēt, ka jūs nekad neesat dejojis no krēslas līdz pusnaktij cietumā! Tad dariet to!

Ieteikums:
Jūs varat apmeklēt cietuma muzeju tikai par 2 eiro (gandrīz par velti), lai gan mēs iesakām nolīgt gidu, lai nepazustu labirintos ar cellēm.

”Linnahall” jumts

Kāpēc vietējiem tīk šī vieta?
Šo vietu uzcēla padomju gados Olimpisko spēļu vajadzībām - te 1980.gadā notika regate. Ideja, šķiet, bija pierādīt Rietumu lielvalstīm, ka betonēšanas iemaņas Padomju Savienībā tomēr bija dižākas. Tā bija lieliska ideja, taču daudzas valstis boikotēja tā gada Olimpiskās spēles.

Kādēļ vajadzētu apmeklēt šo vietu?
Ēkas jumts ir populāra vieta vietējo jauniešu vidū, kur baudīt skaistos saulrietus. Tā ka - ķeriet ciet dzēriena pudeli, labi noslēpiet to un dodieties izpētīt betona džungļus pie jūras un izbaudīt saulrietu.

Ieteikums:
Vasarā varat doties šurp arī pa tiešo no kāda naktskluba. Saule lēks apmēram plkst. 03.30 - 04:00

Dziesmusvētku estrāde

Kāpēc vietējiem tīk šī vieta?
Iespējams, nav citas vietas Tallinā, kas vietējo iedzīvotāju prātos un atmiņās rezonētu vairāk par neseno vēsturi, kā Dziesmu svētku estrāde. Lielie Dziesmusvētki šeit notiek ik pēc četriem gadiem, taču šī ir arī tā vieta, kas bija izšķiroša padomju varas sabrukšanas notikumos 1988.gadā.

Kādēļ to vajadzētu apmeklēt?
Šajās dienās revolūcija Igaunijā vairs nav nepieciešama. Tāpēc Lauluväljak izmanto koncertiem un festivāliem. "Metallica" un Madonnas uzstāšanās šeit pulcēja lielus cilvēku pūļus ( bet vēl joprojām mazākus, nekā notikumos 1988.gadā). Ik gadu šeit notiek Alus festivāls, kad igauņi svin savu "mīlestību pret alu". Un pret alkoholismu...Ieteikums:
Atrodiet Gustavu Ernesaku - populāro igauņu tautas diriģentu, kas mēdz sēdēt kalna galā!

Sv. Katrīnas pasāža

Kāpēc vietējiem tīk šī vieta?
Sv. Katrīnas pasāža ir maza viduslaiku ieliņa ar dažādām lietām uz... uh ... Nu...., lai nu paliek, jums tur patiks! Šeit jūs atradīsiet ieliņu, kas visā Tallinā visvairāk atgādina viduslaiku posmu, protams, komplektā ar milzu kapakmeņiem, kas redzami pie sienām. Un daudz amatnieku darbnīciņu, protams.

Kādēļ vajadzētu apmeklēt šo vietu?
Jūs tiešām iegūsiet viduslaiku sajūtas šajā Sv.Katrīnas pasāžā! Bet, lai atrastu šo vietu, jums ir nepieciešams doties uz ziemeļiem pa Vene ielu, vienlaikus mēģinot ieraudzīt kreisajā sienā nelielus vārtus. Ja jūs sasniedzat "Kloostri Ait" restorānu, tad esat jau garām - ir nepieciešams griezties atpakaļ un mēģināt vēlreiz.

Ieteikums:
Ņemiet līdzi savu filmēšanas kameru!

Tallinas “Free Tour”

Kāpēc vietējiem tīk šī vieta?

Tas ir veids, kā ieraudzīt Tallinas vecpilsētas slēptākos stūrīšu.

Kādēļ vajadzētu apmeklēt?
Dodieties šajā tūrē, jo tas ir laiks kopā ar stāstniekiem nevis vēsturniekiem. Netiksiet bombardēti ar gadskaitļiem, faktiem un cipariem. Tas būs vairāk aizraujošs stāsts par vietējo iedzīvotāju pieredzi, sajūtām un zināšanām. Periodā no 1. jūnija - 31.augustam pulcējieties pie "Traveller Info Kiosk", pārējā laikā pie vecpilsētas galvenās tūrisma informācijas vietas.

Ieteikums:

Ekskursijas, protams, bez maksas, bet ir vērts atcerēties par dzeramnaudu gidam! Vasarā ekskursijas sākas katru dienu tieši plkst 12:00.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!