Фото: Publicitātes foto
Brīvdienas, laiks kopā ar ģimeni un gardumi? Skan labi. Latvijas laukos netrūkst nelielu ražotņu un saimniecību, kur šo plānu īstenot. Piedāvājam dažas idejas atpūtas apvienošanai ar interesantām ekskursijām gardumu ražotnēs.

Tāpat jāatgādina, ka jau maijā "Lauku ceļotājs" organizē akciju "Atvētās dienas laukos", kad durvis apmeklētājiem vērs vēl vairāk saimniecību.

Karameles Madonā

Kopš 20. aprīļa SIA "Madonas karameles" atvērusi savu karameļu darbnīcu, kas ir vienīgā šāda veida darbnīca Vidzemē. Tā tapusi ar projektu konkursa "Madona var labāk" atbalstu.

Фото: Publicitātes foto

Iepriekš piesakoties, ikviens var pagatavot un iesaiņot līdzņemšanai savas karameles – izvēlēties jebkuru no pieejamām garšām un veidot konfektes.

Darbnīcā piedāvātās garšas: apelsīns, banāns, cidonija, citrons, ķirsis, persiks, piparmētra, plūme, upene, dzērvene, zemene, ābols.

Darbnīcā piedāvā rīkot arī bērnu ballītes. Turpat ir arī veikaliņš, kur iegādāties konfektes. Apmeklējuma izmaksas: 3 eiro no personas. Grupām līdz 10 cilvēkiem minimālā summa: 30 eiro.

Savu darbību ģimenes uzņēmums "Madonas karameles" uzsācis 2013. gadā, apgūstot karameļu ražošanas praksi un iespējas tajās iestrādāt visdažādākos zīmējumus.

Ražošanā netiek izmantotas sintētiskās izejvielas. Sortimentā ir dažādu augļu un ogu garšas, kuras papildina arī ķiploku un ingvera karameles. Karamelēs iestrādājot skaistus zīmējumus, tās tiek padarītas īpašas, piešķirot katrai no tām savu raksturu. Tiek veikti arī individuālie pasūtījumi.

Vairāk informācijas: Visitmadona.lv

Darbnīcas un veikaliņa adrese: Madonā, Rīgas ielā 1.

Jāpiebilst, ka arī Zemgalē jau kādu laiku darbojas karameļu ražotne. Par to informāciju atradīsiet šeit.

Saldējums Skrīveros

Фото: undefined

Mājas saldējumu Skrīveros gatavo atraktīvā Lelde ar ģimeni. Ja laiks ir silts un gribas iestiprināties, Skrīveru centrā esošajā kafejnīciņā vērts iegriezties un nobaudīt dažādu veidu saldējumu, klausoties tā autoru stāstos.

Skrīveros piedāvā arī meistarklases pašu saldējuma pavāru pavadībā, kas ļauj izzināt visu par saldējuma gatavošanu. Tajās stāsta arī par saldējuma vēsturi un karalisko izcelsmi, tā pirmatnējiem veidiem un cilvēka brīvo fantāziju lidojumu, kas radījis neskaitāmas variācijas, kā arī par to, kas ir īsts plombīrs, bet kas – molekulārā virtuve. Paši uz savas ādas var izjust arī to, ko nozīmē "modernā" virtuve".

Stāstījums noslēdzas ar meistarklasi, kā pašiem pagatavot saldējumu mājās,. Tās laikā var uzzināt, kāda nozīme saldajam krējumam, olu dzeltenumiem, maģiskajai vaniļai un cukuram.

Pēc tam seko galvenais ekskursijas notikums - saldējuma baudīšana: alus saldējums ar stipras kafijas pārlējumu, kartupeļu saldējums ar tomātu mērci, mārrutku salējums ar ķilavām, kā arī, protams, klasiskie saldējumi – to visu piedāvā Skrīveros.

Tūristu grupām no 10 līdz 35 personām ekskursijas ilgums ir stunda līdz pusotra stunda, un cena par cilvēku – seši eiro.

Turpat Skrīveros var nobaudīt arī gotiņkonfektes, kas garšo kā bērnībā. Pašā Skrīveru pievārtē, no ārpuses necilā ēkā – Skrīveru pārtikas kombinātā, kas, starp citu, ir ģimenes uzņēmums, var nogaršot "gotiņu kažociņā" un pats uzmeistarot gotiņkonfektes. Šajā uzņēmumā var pieteikties ekskursijā un izmēģināt, kā ir ar rokām ietīt lipīgi gardo kārumu, sēžot pie tā paša galda, kur kādreiz končas pakoja īstas tinējas. Starp citu, katra no viņām dienā varējusi ietīt pat 100 kilogramus.

Maize un izklaides Lāčos

Фото: Publicitātes foto

Lāču maizes ceptuve vairs sen komentārus neprasa, turklāt jau gadiem tur tūristu un skolēnu grupas tiek vestas arī garšīgās ekskursijās. Arī šogad Lāču ļaudis izdomājuši vairākas jaunas izklaides programmas un gaida ciemiņus.

Īsumā par Lāču ekskursijām:

Ģimenes ekskursija "Rupmaiz' kukul's padusē" – izzinoša ekskursija kopā ar ceptuves rūķi, iepazīstoties ar ceptuves darbu un cepēju darba rīkiem. Ekskursijas laikā tiksiet pacienāti gan ar "Lāču" maizi, gan ar grauzdiņiem, tiek piedāvāta arī kopīga ģimenes maizes klaipiņa cepšana un salda kliņģera veidošana.

Iepazīsti ceptuvi "Lāči" (grupai no 6 personām, laiks: 1 stunda). Ekskursijas laikā var apskatīt ar malku kurināmās klona krāsnis, cepēju darbu un darbarīkus, redzēt īstas rudzu maizes cepšanas procesu, kā arī nogaršot "Lāču" maizi un grauzdiņus.

Maiznieku ekspedīcija (laiks: 1,5 – 2 stundas). Meistarklase ceptuvē, kuras laikā var iepazīties ar ceptuves darbību, apskatīt ar malku kurināmās klona krāsnis, cepēju darbu un darbarīkus, nogaršot "Lāču" maizi un grauzdiņus. Kopīgi cepsiet īpašos rudzu cepumus, bet iepazīt rudzu maizes cepšanas procesu varēsiet, izcepot katrs savu rudzu maizes klaipiņu.

Rudzu grauda spēks – ekskursija skolēniem. Izzinoši izglītojoša mācību ekskursija, kuras laikā uzzināt par rudzu maizes vērtīgajām īpašībām, iepazīt maizes cepšanas procesu. Tajā var apskatīt maizes krāsnis un cepēju darbarīkus. Cepsiet rudzu miltu cepumus, kopīgu klases kukulīti, kā arī nogaršosiet īstu rudzu maizi un grauzdiņus.

Maizīt, mana bagātība – ekskursija bērniem līdz 7 gadu vecumam. Izzinoša ekskursija mazajiem kāpēcīšiem. Kopā ar ceptuves rūķi mazie apskata ceptuvi, lielās maizes krāsnis, var vērot cepēju darbu, kā arī cep smilšu mīklas cepumiņus un cienājas ar Lāču maizi un grauzdiņiem.

Kliņģera cepšanas piedzīvojums (laiks: 30 minūtes). Kopīga svētku kliņģera veidošana. Var izvēlēties cept saldo (ar marmelādi un žāvētiem augļiem) vai (ar sieru un gaļu) sāļo kliņģeri. Kliņģera cepšanu iespējams apvienot ar jebkuru piedāvāto ekskursiju.

Bērnu ballīte (programma grupai līdz 15 personām, ekskursijas laiks 2,5 – 3 stundas). Aktivitātes bērniem kopā ar ceptuves rūķi. Programmā ietilpst īsa ceptuves apskate, saldā kliņģera cepšana, smilšu mīklas cepumu un marcipāna figūriņu veidošana. Īpašais uzdevums jubilāram – svētku dienas kukulīša izcepšana. Maizes un grauzdiņu degustācijas, kā arī sportiskas vai radošas aktivitātes un blēņošanās kopā ar rūķi!

Protams, iespējamas arī vecmeitu/vecpuišu ballītes un programmas jaunlaulātajiem un kāzu viesiem, gardēžu tūres ar kārtīgu izēšanos, ekskursijas ar komandu uzdevumiem un citas.

Šmakovka Malnavā un Daugavpilī

Фото: “Reklāmas aģentūra “Bulterjers”

Jau pavisam drīz Daugavpilī savas durvis vērs Šmakovkas muzejs, savukārt Kārsavas novada Malnavā jau 21. maijā jaunā uzņēmēja Jāņa Krivteža vadībā tiks atklāta Latgales šmakovkas ražotne. Protams, vēl joprojām šis dzēriens un citi Latgales labumi nobaudāmi arī Aglonas maizes muzejā.

Latgales šmakovkas ražotnē Malnavā tikšot izmantoti gan augļi, gan graudi, gan arī citi izejmateriāli. Paralēli šmakovkai tiks piedāvāti arī dažādi uzlējumi un pat Latgales viskijs, ko katrs varēs baudīt pēc savas gaumes.

Izrādās, ka pirmā šmakovkas dedzinātava Malnavas muižas teritorijā izveidota muižnieku Šadursku laikā 1827. gadā, kad dzēriens tika ražots no graudiem, tāpēc saglabājot vietējo tradīciju, pamatā šmakovka tiks ražota pēc līdzīgas receptes.

Tad nu viesi varēšot gan degustēt, gan iegādāties dzērienu, gana arī uzzināt ko vairāk par tā vēsturi.

Atceries - alkohols var nodarīt nopietnu kaitējumu veselībai!

Zivis Engurē

Фото: Shutterstock

Tiem, kas jau izbraukuši cauri jūrmalciemiem un tikai tad apķēruši, ka vajadzētu nomēģināt īsti labas, kūpinātas zivis, tāda iespēja ir arī Engures novadā – zvejnieku sētā "Dieniņas".

Tās saimnieki nodarbojas ar zvejniecības arodu jau trešajā paaudzē un piedāvā iegādāties kūpinātas vietējās zivis. Tūristu grupas var piedalīties izklaidēs ar zvejnieku sievu stāstījumu un teatrālu priekšnesumu, piedalīties zivju kūpināšanas procesā, kam protams, sekos degustācijas.

Vairāk informācijas: www.dieninas.com

Jāpiebilst, ka ir vēl daudzi citi zvejnieki un zivju audzētāji, kas ceļotājiem labprāt izrādīs savu arodu un pamielos ar ūdens dotajiem labumiem. Vairāk lasiet šeit.

Alus Valmiermuižā

Фото: LETA

Valmiermuižā, kur top iecienītais alus, jau vairākus gadus tiek piedāvātas arī ekskursijas. Ciemošanās laikā var iepazīt muižas vēsturi un alus darīšanas procesu brūzī. Protams, neiztikt arī bez dzīvā alus degustācijas un stāstiem par miestiņu.

Blakus alus darītavai ir atvērta dzīvā alus, pašmāju gardumu un izmeklētu piemiņas lietu tirgotava.
Krodziņā "Valmiermuižas alus virtuve" popularizē alus baudīšanas kultūru Latvijā, maltīšu gatavošanā alus tiek izmantots arī kā saderīga ēdiena sastāvdaļa.

Vairāk informācijas: www.valmiermuiza.lv

Jāpiebilst, ka ekskursijas un degustācijas savās ražotnēs piedāvā arī citas alus ražotnes. Vairāk lasiet šeit.

Gliemežu sejas masāža un siera saldējums Preiļos

Фото: Publicitātes foto

Preiļu un Riebiņu novada tūrisma piedāvājums jaunajā sezonā pārsteigs pat pieredzējušus ceļotājus – degustācijas, neparasti mājdzīvnieki un vēl citi jaunumi jau gaida sezonas atklāšanu. Lūk, dažas neparastas lietas, ko jau maijā varēs izbaudīt šajā Latgales mazpilsētā un tās apkārtnē.

Šīs sezonas jaunums vasaras terases kafejnīcā "Pampūkas" būs siera "Čedars" saldējuma degustācija grupai (sākot no četriem cilvēkiem), iepriekš piesakoties. Piedāvājumā ietilpst siera ''Čedars" saldējuma un trīs veidu siera "Čedars" degustācija, kafija, kakao vai kāds cits bezalkoholisks dzēriens, ka arī stāstījums par to, kāpēc Preiļi ir siera galvaspilsēta, par sieru "Čedars" un citām interesantām lietām.

Degustācijas ilgums – apmēram pusstunda. Cena vienai personai – 3 eiro. epriekšēja pieteikšanās.

Arī vīngliemeži jau ir pamodušies un gliemežu audzētājs, "Ošu māju" saimnieks un labs stāstnieks jau gaida tūristus ciemos, lai ne tikai pastāstītu par vīngliemežu dzīvi, piedāvātu degustācijas, bet tagad arī ļautu izbaudīt SPA procedūru – vīngliemežu masāžu sejai. Tas nav nekāds joks, stāsta tūrisma informācijas centrā.

Saimnieks pastāstīšot arī to, kāpēc āda kļūst jaunāka pēc šādas procedūras. SPA procedūra ilgst 15 minūtes, un tās cena ir 10 eiro. Iepriekšēja pieteikšanās un vīngliemežu audzētavas kontaktinformācija šeit.

Vairāk lasiet šeit.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !