Фото: Shutterstock
Ceļojums, protams, ir piedzīvojums, tomēr jāapzinās savu spēju robežas, un pirms brauciena vienmēr vērts izpētīt, kādas briesmas var draudēt galapunktā. Ja daudzi Latvijā sūdzas par laika apstākļiem, tad jāsaka, ka, paskatoties uz šīm 11 portāla "Tapoos" apkopotajām vietām, tiešām sāk šķist, ka rudens vētras vai pavasara pali tāds nieks vien ir. Šajā sarakstā iekļautās vietas amatieriem un nesagatavotiem ceļotājiem var būt nāvīgi bīstamas.

Nāves ieleja

Фото: Vida Press


Lai arī šī neparastā vieta var šķist interesanta un to var gribēties apskatīt, jāatceras, ka Nāves ielejas nosaukums nav radies tāpat vien. Tā ir karstākā vieta uz Zemes. Ik vasaru tiek izplatīti brīdinājumi par ekstrēmo karstumu.

Tās gaisa temperatūra ir neizturama jebkuram, pat vistrenētākie ilgstoši to nevar izturēt, bet aprēķināts, ka maksimālais laiks, ko šeit var izdzīvot bez ūdens, ir 14 stundas.

Фото: Shutterstock

Nāves ieleja ir viena no zemākajām, karstākajām un sausākajām vietām uz planētas Zeme. Tā slavena arī ar ļoti ilgajiem svelmes periodiem – mēdz būt gadi, kad termometra stabiņš nenokrīt zem + 40 grādiem vairāk nekā mēnesi. Nāves ielejas karstuma rekords tika fiksēts 1913. gadā +57 grādi pēc Celsija, kas joprojām ir arī visas ASV rekords.

Lai arī tās nosaukums liecina ko citu, šajā neparastajā vietā sastopama liela dzīvās dabas daudzveidība. Tāpat tūristi (iepriekš kārtīgi sagatavojušies) turp dodas, lai redzētu neparastos smilšu un klinšu veidojumus.

Vairāk informācijas par Nāves ieleju un tās nacionālo parku var atrast tā mājaslapā.

Danakilas tuksnesīgā ieplaka

Фото: Shutterstock


Arī šī vieta ir vienlaicīgi ārkārtīgi skaista un skarba. Danakilas ieplaka atrodas Etiopijas ziemeļaustrumu daļā, netālu no Eritrejas robežas, kur to ielenc tuksnesis, vulkāni un sāls ezeri. Šī ir viena no karstākajām vietām uz Zemes, kur temperatūras stabiņš regulāri pietuvojas +50 grādu rādījumam.

Danakilas ieplaka atrodas 125 metrus zem jūras līmeņa un ir radusies vulkānisko aktivitāšu rezultātā. Tuvumā, Džibutijas centrālajā daļā, atrodas arī Asala krāterezers, kas ir zemākais punkts Āfrikā un atrodas 155 metrus zem jūras līmeņa.

Фото: Shutterstock

Tomēr ne tikai karstums ir tas, kas šo vietu padara par tik bīstamu cilvēkam. Bīstamību rada tā kombinācija ar aktīvo vulkānu un geizeru izdalītajām indīgajām gāzēm.

Tomēr, par spīti tam, šis tuksnesis piesaista tūkstošiem tūristu no visas pasaules. Jāpiebilst gan, ka bīstamības dēļ šo vietu var apmeklēt tikai zinoša gida pavadībā.

Vašingtona kalns

Фото: Shutterstock


Vašingtona kalnā reģistrēts vēja ātruma rekords – 327 kilometri stundā. Vēji un aukstums šo vietu noteikti padara par vienu no nemīlīgākajām un bīstamākajām pasaulē. Jāpiebilst, ka gaisa temperatūra ziemā te bieži nokrīt līdz pat -40 grādiem pēc Celsija.

Lai arī šis kalns nav tikpat augsts, tā virsotnē apstākļi un sajūtas esot tādas pašas kā Everestā. Tādēļ šī ir viena no nāvīgākajām un bīstamākajām vietām. Savukārt vasarā šī ir iecienīta pārgājienu vieta.

Ar neticami stipro vēju un stindzinošo temperatūru ziemā šis kalns Ņūhempšīrā ir izaicinājums jebkuram pieredzējušam alpīnistam, nemaz nerunājot par parastu ceļotāju. Tomēr tieši vēja un sniega dēļ te mēdz veidoties fantastiskas sniega un ledus skulptūras.

Sinabungs

Фото: Shutterstock


Šis vulkāns atrodas Sumatras salā Indonēzijā. Tas ir aktīvs. Lavas straumes no tā izvirst regulāri, un bailēs no visaptveroša izvirduma, no tā apkaimes evakuēti un mājas zaudējuši tūkstošiem cilvēku. Pēdējā laikā, kopš 2013. gada, ar baisu regularitāti piedzīvoti nelieli grūdieni un izvirdumi, no kuriem bīstamākais bija karstu pelnu un lavas izvirdums 2016. gadā, kas prasīja septiņu cilvēku dzīvību.

Фото: Shutterstock

Biedējošākais ir tas, ka atrašanās šeit ir kā būšana uz pulvera mucas, jo jebkurā brīdī var notikt milzu izvirdums, kas aizskalos it visu savā ceļā, bet neviens nezina, kad tieši tas notiks.

Čūsku sala

Фото: Shutterstock


Tas, ka šī vieta tiek dēvēta par nacionālo parku, liek domāt, ka tā ir draudzīga un jauka, tomēr, ja esam godīgi, tad tā ir unikāla, bet ne droša vai patīkama.

Tā var šķist ļoti skaista fotogrāfijās un pat radīt vēlmi turp aizbraukt. Bet tiem, kas domā braukt uz "Ilha da Queimada Grande", jāņem vērā, ka šeit, iespējams, mitinās pašas bīstamākās faunas pārstāves. Tā kā uz nelielās salas ir ļoti dažādi dzīves apstākļi – no kailiem akmeņiem līdz pat lietus mežam, čūsku un dažādu neparastu augu te ir daudz. Turklāt te sastopamas arī ļoti retas to sugas. Reiz šis zemes pleķītis bijis savienots ar sauszemi, bet tad ūdens līmenis cēlies un nošķīris salu. Uz tās palikušas dažādas čūskas, kas tur adaptējušās un savairojušās. Tagad sala ir bīstama apmeklētājiem. Tiek uzskatīts, ka te mitinās vairāk nekā 430 tūkstoši čūsku, teikts Brazīlijas tūrisma portālā.

Ļoti daudzas no tām esot indīgas, turklāt arī liela daļa augu ir indīgi un var izraisīt ādas apdegumus, niezi vai citas veselības problēmas.

Ja tomēr dodaties turp, vērts padomāt par to, lai visu ķermeni klātu kāds aizsargtērps un līdzi būtu arī pirmās palīdzības aptieciņa. Pašlaik gan uz salas ir atļautas tikai zinātniskās ekspedīcijas.

Madidi nacionālais parks

Фото: Shutterstock


Šajā Bolīvijas daļā 1995. gadā izveidots nacionālais parks, jo šī vieta ir mājas ļoti neparastiem augiem, turklāt tāda bioloģiskā daudzveidība kā šeit, nav sastopama nekur citur pasaulē, teikts "Wildlife Conservation Society". Tā ir viena no lielākajām aizsargājamajām teritorijām uz Zemes. Neparasti ir tas, ka šī neticami skaistā vieta varētu būt arī lielākā "nāves krātuve".

Floras un faunas daudzveidība šajā Amazones baseina teritorijā ir neticama. Tomēr parkā ir ieleja, ko var saukt par īstu nāves ieleju, jo tajā uzkrājas indīgas gāzes, kas dzīvību tajā padara ļoti ierobežotu, ja ne neiespējamu. Gāzu ieelpošana rada reiboņus, drudzi, nelabu dūšu un citas saindēšanās pazīmes. Tādēļ šajā vietā praktiski nav augu vai dzīvnieku.

Lai arī parku var apmeklēt jebkurš, silti ieteicams izvēlēties kādu no daudzajām tūrēm gida pavadībā.

Bikini atols

Фото: Shutterstock

Ziloņu sala

Фото: Shutterstock


Šī sala, iespējams, pati nav nāvējoši bīstama, bet krokodilu ferma uz tās gan. To apmeklējot, tiek dota iespēja plēsīgos rāpuļus apskatīt to dabiskajos dzīves apstākļos, un to var izdarīt pavisam tuvu.

Tūristi pie krokodiliem tiek nogādāti uz peldošas platformas, kurai ir aizsargrežģi. Taisnības labad gan jāsaka, ka šī platforma ir pavisam grīļīga un parasti pilna ar tūristiem, bet barjeras ir nelieli šķērskoki, kam pāri ir smalks drāšu siets. Ne pārāk droši, vai ne? Īpaši, ja pie kājān mutuļo ūdens, ko jauc vairāki desmiti un pat simti krokodilu.

Tūristiem ir ļauts barot krokodilus, metot gaļas gabalus ūdenī, kas lielos dzīvniekus vēl vairāk satracina. Cilvēkus apbur trakais skats, kad krokodili dzenas pēc barības ezera ūdenī, bet bieži viņi paši nemaz neapzinās, cik lielām briesmām sevi pakļauj, atrodoties tam visam pa vidu. Dabas aktīvisti arī atzīmējuši, ka šī ferma un tās apstākļi ir dzīvniekiem nelabvēlīgi un cietsirdīgi, raksta "Mirror".

Erta Ale vulkāns

Фото: Shutterstock


Šis vulkāns atrodas Etiopijā. Vieta ir pat vēl šausminošāka, nekā tas izskatās fotogrāfijās. Tur ne tikai ir aktīvs vulkāns, bet arī tik daudz lavas, kas klāj zemi, ka ik kustība liek zemei sakustēties. Kustības notiek gandrīz nepārtraukti.

Savukārt nepārtrauktās zemestrīces liek vēl vairāk lavai izplūst.

Фото: Shutterstock

Šī vieta tiek dēvēta arī par "pīpējošo kalnu", un te ir izveidojušies veseli divi verdošas lavas ezeri.

Natrona ezers

Фото: Shutterstock

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !