Foto: Shutterstock
Plāns doties uz Itāliju nekad nevar būt neizdevies, jo valsts ir tik daudzveidīga savā krāšņumā, ka dos lielisku atpūtas iespēju gan pilsētu mīļiem, gan arī dabas baudītājiem. Ja arī tavā ceļojumu sarakstā ir brauciens uz Itāliju un tirda vēlme redzēt kaut ko vairāk no slavenā "zābaka", "Magical Earth" sniedz ieskaitu dažādās pilsētās un ciematos, kuri neatstās vienaldzīgu nevienu.

Činkve Terre

Činkve Terre (Cinque Terre) ir nacionālais parks Itālijā, ko veido piecas pilsētiņas (no tā arī cēlies nosaukums "Piecas zemes"), kalnu terases un skaista daba.

Tajā ir vairākas pilsētas, kuras patiesi ir vērts apskatīt, un viena no tām ir Monterosso al Mare. Tā atrodas Činkve Terres rietumu daļā un piesaista ar burvīgajām pludmalēm un pārsteidzošajiem plašumiem. Tāpat nedrīkst aizmirst par vietu ar nosaukumu Vernaza (Vernazza), jo tā ir laupījusi daudzu ceļotāju sirdis – pilsētā atklājas Itālijas vēsturiskais šarms.

Činkve Terre atrodas Ligūrijas jūras krastā un ir izturējusi laika pārbaudi, paliekot neskarta un ārkārtīgi skaista. Lai nokļūtu skaistajā Korniglijā (Corniglia), piedzīvojumu meklētājiem jārēķinās ar grūtu pārgājienu, taču kāpiens ir tā vērts. Nevar nepieminēt arī Manarolu, kurā iespējams izbaudīt gardās itāļu virtuves īpatnības.

Vēl citus interesantus un noderīgus faktus par šo ciematiņu atradīsi šajā rakstā.

Triesta

Foto: Shutterstock

Šī Itālijas pilsēta atrodas valsts ziemeļu daļā, nedaudz vairāk uz austrumu pusi. Tā būs lieliska vietā, kurā uzsākt vai noslēgt savu ceļojumu pa karstasinīgo zemi, jo spēs gan pārsteigt tūristu prātus un uzlikt augstu brauciena latiņu, gan arī var kalpot kā "ķirsītis uz deserta" ceļojuma noslēgumā.

"Lonely Planet" ziņo, ka pilsēta ir savā ziņā atdalīta, "atrauta" no pārējās Itālijas. Tā atrodas Adrijas jūras krastā, ļoti tuvu robežai ar Slovēniju. Triestā ir ārkārtīgi daudz skaistu kafejnīcu, omulīgu bāriņu, tāpēc tūristus pat nenobiedē reizēm stiprais vējš, kas pūš no jūras puses.

Informāciju par citām skaistām vietām ārpus lielpilsētām atradīsi šeit.

Komo ezers


Foto: Shutterstock

Šī ir viena fantastiska vieta Itālijā, un tā domā patiesi daudz cilvēku pasaulē! Komo (Como) ezera burvību novērtējušas arī daudzas Holivudas zvaigznes, tāpēc, iespējams, sava ceļojuma laikā tur sastapsi arī Džordžu Klūniju, kas ir īpašnieks vienam no tur esošajiem savrupnamiem.

Lai tiktu līdz Komo ezeram un redzētu gleznaino apkārni jāierēķina pusotru stundu ilgs ceļš no Milānas. Šis bagātnieku un Itālijas skaistuma cienītāju iemīlētais ezers atrodas kalnos valsts ziemeļu daļā, un, neskatoties uz greznajām mājām, tā krastā ir saglabāta Itālijas vēsturiskā elpa.

Paturpinot par apbrīnas vērām vietām, vienā no skaistajiem ezera piekrastes ciemiem Beladžio (Bellagio) atrodas pārsteidzošā Melzi villa, kas drīzāk atgādina pili. Villas kādreizējais saimnieks ir Lodi hercogs un Itālijas viceprezidents Napoleona laikā Frančesko Melzi d'Erils. Arī tās dārzs, kas ieskauj ēku, ir vienkārši pasakains un no tā paveras skats uz ezeru.

Plašāk par ezeru un tā apkārtni lūko šeit.

Florence


Foto: Shutterstock

Kad brauciens uz Florenci varētu būt slikta ideja? Šo burvīgo vietu iesaka iekļaut brauciena sākumā, lai radītu iespaidu par to, kāda ir Itālija. Tā ir Toskānas reģiona galvaspilsēta, un tiek uzskatīta par daudzu renesanses mākslas darbu un arhitektūras šūpuli.

Florence ir viena no Itālijas skaistākajam un bagātākajam pilsētām – gan finansiāli, gan no mākslas un vēstures viedokļa. Laurencija bibliotēka (Biblioteca Medicea Laurenziana) Florencē ir viens no izcilākajiem viduslaiku mantojumiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Tās plauktos joprojām ir Mediči ģimenes manuskripti un grāmatas, kas nākušas no ģimenes privātās bibliotēkas.

Vēl Florencē ir ļoti skaisti un vēsturiski tilti. Viduslaikos celtais akmens tilts Ponte Vecchio ir vecākais, kas vedis pār Arno upi Florencē. Tilts sastāv no trim arkām un būvēts jau 12.gadsimtā, bet plūdu dēļ vairākkārt pārbūvēts. Tā malās ir ārkārtīgi daudz mazu veikaliņu, kuros apskatīt mākslas darbus, un, iespējams, arī atrast kādu suvenīru, ko atvest mājās.

Par ceļotāju piedzīvojumiem Toskānā un arī Florencē, atradīsi šajā materiālā.

Pomepeji


Foto: AFP/Scanpix

Šo Itālijas pilsētu varētu pieskaitīt pie tām, kuras reiz pazudušas aizmirstībā. Tieši tās pamestība ir faktors, kas vietu padara par ārkārtīgi vilinošu un saistošu – tajā iespējams redzēt citādu Itāliju, taču jāatceras, ka tā ir salīdzinoši bīstama vieta, kurā atrasties.

Pompeji bija Senās Romas pilsēta. 79. gadā pilsētu satricināja vulkāna Vezuva izvirdums, aprokot pilsētu zem biezas pelnu kārtas. Pēc 1800 gadiem arheologi sāka atrakt pilsētu no jauna.

Uz šo vietu var nokļūt, izmantojot autobusu vai vilcienu no Neapoles. Tu jutīsies kā ceļojis laikā! Pašlaik katru gadu seno pilsētu apmeklē aptuveni 2,5 miljoni tūristu.

Roma


Foto: Shutterstock

Ak, romantiskā Roma! Šī ir ne tikai Itālijas galvaspilsēta, bet arī viena no vēsturiskākajām pilsētām valstī. Roma pati par sevi ir viens liels apskates objekts, jo, kur vien ej, tur galvas paceļas ar skatu uz mākoņiem un mute paveras apbrīnā.

Par "savu" pilsētu Romu sauc ārkārtīgi daudzi pasaulslaveni ļaudis, piemēram, kino dīva Sofija Lorēna un dziedātājs Eros Ramazotti. Roma ir lieliska vieta, kurā pieredzēt daudzveidību – tajā ir dinamisks ikdienas ritms, vēsturiskas celtnes un drupas, kā arī pārsteidzoša mākslas pasaule.

Atrodoties Romā, tūristam jārisina visai grūts uzdevums – jāizlemj, kuras vietas apmeklēt, jo to ir tik daudz: baznīcas, arheoloģiskie izrakumi, laukumi un gleznu izstādes. Plašāk par populārākajām apskates vietām Romā, kuras vajadzētu iekļaut ceļojumā plānā, ja šī vieta tiek apmeklēta pirmo reizi, atradīsi šeit.

Aosta


Foto: Shutterstock

Šī ir Itālijas pilsēta, kas atrodas ziemeļrietumu daļā. Tās lielākais dārgums ir pārsteidzošā daba – to ieskauj cēli kalni, kurus daudzi ceļotāji izmanto kā lielisku vietu, kurā ļauties slēpošanas priekam.

Pilsētai ir ārkārtīgi sena, un tā tiek saukta par Aostas ielejas (Valle d'Aosta) lielāko pilsētu. Tās apskati iespējams iekļaut pa ceļam uz Franciju vai Šveici, jo reģiona robežas sniedzas tieši tik tālu.

Aosta ar savu vēsturisko šarmu pārsteigs daudzus, un tajā ieteicams apskatīt divas slavenas viduslaiku celtnes – galveno katedrāli un San'Orso.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!