Foto: Shutterstock
Pavasarī, kad saule biežāk sākusi mūs apciemot, domas arvien vairāk steidz atvaļinājuma virzienā, kad ļauties bezrūpīgai atpūtai. Daudziem ceļojumi un gada brīvās dienas asociējas ar smilšainām pludmalēm, dzidru ūdeni un nesteidzīgu gulēšanu zem palmām – šajā rakstā vedīsim tevi virtuālā ekskursijā un pastāstīsim plašāk par astoņām vilinošām bezgala skaistām salām pasaulē.

Šis virtuālais ceļojums būs pa dažādām pasaules salām – gan Eiropā, gan arī tālāk esošām. Ja vēlies iepazīt tuvāk skaistās Eiropas salas, apskati šo rakstu.

Esot salās, atturēties no ūdens peldēm un vaiga griešanas saules virzienā ir teju neiespējami, taču šāda veida atpūta nebūt nav vienīgais veids, kā tajās pavadīt laiku. Salas apbur ar neparastām dabas ainavām un noslēpumainām pilsētiņām, kuras var apskatīt, dodoties pārgājienos un ekskursijās.

Bora Bora

Foto: Shutterstock

Bora Bora ir viena no Franču Polinēzijas populārākajām salām. Kamēr citas tropu salas ir pazīstamas ar savu vētraino nakts dzīvi, uz Bora Boras valda mierīgāka atmosfēra, tāpēc šo vietu daudzi pāri izvēlas kā savu kāzu ceļojumu galamērķi. Par citām lieliskām vietām, kurās baudīt medus mēnesi, lasi šeit.

Klusā okeāna smilšainā pludmale, jūras veltes un siltais klimats ir kā radīti atpūtai. Tur ir attīstījušās unikālas kulinārijas tradīcijas, kas ietekmējušās no citām valstīm. Bora Bora salā sastopama Francijas, Itālijas un Japānas kulinārijas ietekme – galvenokārt ēdienu gatavo ahimaa krāsnī, to veido, izrokot zemē caurumu un ievietojot tajā akmeņus, kas tiek apsildīti ar uguni. Ceļošanas vietne "Thrillophilia" šo nodēvējuši par vienu no apmeklētākajām salām pasaulē.

Uz Bora Bora salu ieteicams braukt laika posmā no novembra līdz aprīlim. Kad laiskošanās pludmalēs būs kārtīgi izbaudīta, var doties iepazīt tuvāk pilsētas – Bora Bora salā parasti dodas uz Vaitapi (Vaitape), kā arī pārgājienos, piemēram uz Otemanu kalnu. Jāpiebilst gan, ka izmaksas ceļojumam uz Bora Bora salu būs salīdzinoši augstas.

Maui

Foto: Shutterstock

Par sapņainu un ļoti patīkamu galamērķi laiskai atpūtai dēvē Maui salu, kas ietilpst Havaju salu teritorijā. Tā ir tik maza (1883 km2), ka to var pa perimetru apbraukt vienas dienas laikā, tāpēc patiesībā nav pat būtiski, kur tieši salā paliksi, ja vien būsi mobils.

Vieta piedāvā dažādas atpūtas iespējas. Protams, neiztikt bez baltām smiltīm, zili zaļu un siltu okeāna ūdeni, maigu vējiņu un palmu ēnām. Pieaugušie var nogaršot arī salas populārāko kokteili "Mai tai" (tumšais rums un ananāsu sula), ko iecienījuši daudzi tūristi.

Starp tūristiem var sastapt arī dzīvnieku pasaules pārstāvjus. Ar bruņurupučiem Maui var satikties gandrīz katrā pludmalē, tie, mērot diagonāli, ir apmēram metru gari, parasti uzturas piekrastes akmeņu tuvumā. Bruņurupuči, koraļļi un zivis visās varavīksnes krāsās – tos visus var apskatīt, pat nepērkot dārgās snorkelēšanas tūres. Lieliskas pludmales snorkelēšanai ir Ulua un Kihei.

Par Maui salu plašāk lasi šeit.

Palavana

Foto: Shutterstock

Palavana (Palawan) ir sala Filipīnu arhipelāgā, Mimaropas reģionā. Tā ir Palavanas provinces lielākā sala, ko apskalo Dienvidķīnas un Sulu jūras. Salas reljefs ir kalnains, augstākā virsotne ir Mantalingahans (2073 metri) salas dienvidos. Sala ir 425 kilometrus gara, 8,5–40 kilometrus plata.

Šī sala ir gana romantisks galamērķis, kas nav pārāk "uzfrišināts", jo lielā daļā vietu var izbaudīt relaksējošu atpūtu pie dabas. Krasta līnija tai ir izrobota, piekrastē ir daudz rifu un sīku saliņu, kas to padara par īstu paradīzi niršanas cienītājiem.

Slavenākās klintis ir "El Nido" apkaimē. Savukārt piekrastē baltu smilšu pludmales apskalo tirkīzzils ūdens, bet krastus ieskauj koraļļu rifi, kas atgādina zemūdens dārzus. Lielāko tās daļu aizņem kalni, necaurejami džungļi, mangrovju (šai salai ļoti tipiski koki) audzes un dabiski veidojušās alas. Interesants objekts ir garākā pazemes upe pasaulē, kas atrodas Palavanā, "Cant Pol" nacionālajā parkā.

Krēta

Foto: Shutterstock

Krētu mēdz saukt arī par Dievu salu, grieķu dievu valdnieka Zeva dzimšanas vietu un Eiropas civilizācijas šūpuli. Tā ir lielākā un apdzīvotākā Grieķijas sala, kurā gandrīz visu gadu var pavadīt saules kompānijā, izzinot bagātīgo vēsturi un iepazīstot arheoloģiskos dārgumus.

Tieši šī sala ir viena no 2018. gada ceļotāju aktualitātēm, jo salas galvaspilsēta 2017. gadā piedzīvoja ievērojamu tūristu plūsmas pieaugumu. Iemesls tam varētu būt Krētas piedāvātā daudzveidība, sākot no kalniem, ielejām un beidzot ar smilšainu un vilinošu piekrasti.

Lielā sala – tā grieķi sauc Krētas salu, kas ir kā valsts valstī. Otrajā gadu tūkstotī pirms mūsu ēras Krēta bija Mīnoju civilizācijas šūpulis. Krētā ir visilgākā ražas sezona Grieķijā, tāpēc šeit pieejams plašs augļu klāsts.

Grieķi slaveni ne vien ar lieliskajiem arhitektūras pieminekļiem, bet arī ar dzīves baudīšanas mākslu, tostarp vīna darīšanu. Runājot tieši par Krētu, te lielā cieņā ir rozā vīni.

Plašāk par salu lasi te.

Fernando de Noronha

Foto: Shutterstock

Šī sala ir aizsargājams jūras objekts, kuras ikdienas apmeklētāju skaits ir ierobežots un par tās apmeklēšanu tiek iekasēts dienas nodoklis. Sala atrodas aptuveni 280 kilometru attālumā no Brazīlijas krasta.

Tieši minētie fakti nodrošina to, ka Noronha sala ir viens no labākajiem galamērķiem, kur vēl mūsdienu industrializētajā pasaulē apskatīt un izjust neskartu dabu un vientulību. Tomēr laiks salā paiet nemanot, jo viss šķiet aizraujošs – vulkānisko iežu klintis, kas iestiepjas jūrā, dabīgie akmens baseini un sērfotāji.

Starp citu, šajā salā esošo Sančo pludmali ceļojuma portāls "Trip Advisor" 2017. gadā nosauca par skaistāko visā pasaulē (tā tas bijis pēdējo trīs gadu garumā). Tajā ir viss, kam jābūt sapņainā pludmalē – plata sniegbaltu smilšu josla, ko apskalo tirkīzzils ūdens, bet ieskauj iespaidīgas akmens klintis un zaļi tropu meži.

Bali

Foto: Shutterstock

Bali ir apburoša sala Indonēzijā, kas kontrastē ar citām valsts teritorijām. Bali ir unikāla Indonēzijas sala vairāku iemeslu dēļ, un viens no tiem ir fakts, ka populārākā reliģija ir nevis islāms kā pārējā Indonēzijā, bet gan hinduisms, tāpēc tradīcijas, kuras laika gaitā attīstījušās, ir krietni citādākas. Uz ielām Bali visu laiku notiek dažādu veidu ceremonijas, kur vietējie ir saģērbušies baltās drēbēs, simbolizējot tīrību.

Par dažādām ceremonijām, ko redzēt Bali, lasi šajā ceļotāja pieredzes stāstā.

Foto: Shutterstock

Kad novērtētas apburošās Bali pludmales un piekraste, vērts doties "dziļāk" iekšzemē, jo tur iespējams atrast daudz autentisku vietu. Savukārt lauku apvidi Bali rietumu krastā nemaz nelīdzinās tūristu iekarotajiem salas dienvidiem. Tur pietiks vien ar 20 eiro dienā, lai lieliski atpūstos un iepazītu reģionu.

Kapri

Foto: Shutterstock

Itālijā netrūkst skaistu pilsētu – Venēcija, Roma, Milāna, arī mazākie lauku ciematiņi… Taču, dodoties uz Itāliju, iespējams arī apmeklēt salas, un par vienu no skaistākajām pasaule tiek saukta Kapri. Šī mazā, vulkāniskās izcelsmes sala, kas atrodas netālu no Neapoles, daudziem asociējas ar ārsta un rakstnieka Aksela Muntes romantisko veikumu "Stāsts par Sanmikelu". Autora villa ir viens no tūrisma objektiem salā, kas pieejams apskatei, taču apburošu vietu sarakstā liekama arī Sanmikelas baznīca.

Šī ir vieta, kurā daba apskatāma visā savā burvībā, sākot no majestātiskām klintīm un krastiem, beidzot ar vilinošu jūru un krāsainām ziedu rotām. Apskates vērta ir Zilā grota jeb ala, kurā, braucot no jūras puses, acīm paveras zila, zaigojoša gaisma. Šī vieta jau izsenis bijusi populāra, un tās skaistumu senatnē novērtējuši arī Romas imperatori.

Ja ir vēlme apskatīt pilsētu no augšas, vērts doties uz Solaro kalnu, kurā var uzbraukt ar funikulieri un novērtēt Kapri burvību šādā veidā.

Santorini

Foto: Shutterstock

Grieķija ir daudzu ceļotāju iemīļots galamērķis – viens meklē pludmales, cits mazās, puķu apvītās ieliņas, bet vēl kāds grib savām acīm redzēt baltās mājiņas ar zilajiem jumtiem. Santorini dēvē par atdzīvojušos leģendu – tās ir unikālas, daudzkrāsainas, izkliedētas salas (sarkanā, melnā, baltā krāsā), mežonīgas vulkāniskās ainavas, varenas klintis, gleznainas pilsētas un ciematiņi.

Par izklaidi Santorini sūdzēties nevar – nakts atpūta vilina uz šejieni jauniešus, kas brauc uz Tiru, salas galvaspilsētu, kā arī uz vietām, no kurienes var redzēt unikālu nogrimušā vulkāna panorāmu. Par vēl citām interesantām apskates vietas Santorini lasi te.

Jāsaka gan, ka no tūristu lielās plūsmas šajā salā būs grūti izvairīties. Ja pūļi šķietami izbojās tavas brīvdienas, var izvēlēties kādu citu alternatīvu – augstu vērtēta Mikonas sala, kas arī ir daļa no Kiklādu arhipelāga. Par to plašāk lasi šeit.

"The Guardian", "Travel and Leisure", "Travel US News" un "Planet Ware".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!