Foto: Shutterstock
Neiedomājami skaisti fjordi Norvēģijā, iespaidīgas kāpas Dānijā un ledus viesnīca Zviedrijā. Šo un vēl daudz ko citu piedāvā krāšņā un skaistā Skandināvija. Kuras ir tās vietas, ko vērts iekļaut sapņu ceļojumā pa šo Ziemeļeiropas reģionu?

'Geiranger' fjordi

Foto: Shutterstock
Ikviens piekritīs, ka Norvēģija ir īsta fjordu paradīze. Kā min "Pandotrip", Norvēģijā ir vairāk nekā tūkstotis fjordu, bet ir viens, kas izceļas uz pārējo fona. Tas ir "Geirangerfjord", kas atbilst visiem kritērijiem, lai ieņemtu fjordu topa virsotnes.

Stiepjoties 15 kilometru garumā un nepilnu divu kilometru platumā, tas ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. To rotā stāvas klintis, kā arī neskaitāmi skaisti ūdenskritumi, tostarp arī iespaidīgais Septiņu māsu ūdenskritums, kas ir viens no tūristu iecienītākajiem un fotografētākajiem objektiem apkārtnē.

Apkārtnē iespējams sīkāk izstaigāt vairākas iespaidīgas gājēju takas, kas, pateicoties skaistajiem skatiem, izpelnījušās atzinību visā pasaulē. Takās atrodami labiekārtoti skatu laukumi, tomēr vērts sajust ceļotāja garu un meklēt arī neskartākas teritorijas "pērles". Ja ir vēlēšanās izbaudīt fjordu varenību, tad šī noteikti būs īstā izvēle.

Lofotu salas

Foto: Shutterstock

Lūk, arī brīnišķīgās Lofotu salas! Šis arhipelāgs Norvēģijas jūrā pie valsts ziemeļrietumu krastiem atrodas krietni aiz Polārā loka, bet, pateicoties Golfa straumes tuvumam, klimats te ir diezgan mērens.

Jāpiebilst, ka Lofotu salas pazīstamas arī kā izcila makšķerēšanas un dabas baudīšanas vieta ar saviem nelielajiem ciemiem, kas pieslējušies pie dramatiskām klintīm fjordu krastos. Tur iecienīti ir arī vaļu vērošanas izbraucieni ar laivām. Pilnīgai romantikas idillei ieteicams apmesties kādā zvejnieku mājiņā ūdens krastā, kur baudīt patīkamu sabiedrību un neskartās dabas skaistumu. Īpašu šarmu šai vietai piedod fakts, ka te ir maz tūristu. Esot Lofotu salās, vērts doties pārgājienā, atklāt Troļļu fjordu un apmeklēt Vikingu muzeju, nogaršot kaltētās mencas un baudīt sauli vasaras pusnaktī.

Ledus viesnīca

Foto: Vida Press
Noteikti apbrīnas vērta ir arī "Ice Hotel" jeb Ledus viesnīca Zviedrijā. Astoņdesmitajos gados šī ideja aizsākās ar vienu ledus istabiņu, bet tagad uzņēmums piedāvā aptuveni 70 numuriņus, kur interesentiem pārlaist nakti.

Katru gadu ledus viesnīca tika veidota no jauna no netālu esošajā Tornas upē iegūtajiem ledus klučiem, bet no 2016. gada tiek piedāvāta arī ledus viesnīcas versija, kas atvērta visu gadu un kur interesentiem iespējams izjust pašu izsmalcinātības esenci. Vairāk par šo projektu lasi te.

2018. gadā izdevums "Time" ledus viesnīcu izcēla kā vienu no dižākajām vietām pasaulē, tāpēc ir skaidrs, ka nakšņošana šādā vietā nudien var pārvērsties par neaizmirstamu pieredzi.

Atlantijas ceļš

Foto: Shutterstock

Tūristus uz Skandināviju vilina arī skaistais Atlantijas ceļš ("Atlantic road"). Šis pārsteidzošais ceļš Norvēģijā ved pāri septiņiem zemiem tiltiem, kuri savieno vairākas skaistas, akmeņainas salas starp Moldi un Kristiānsundu rietumu fjordos.

Tilts ir astoņus kilometrus garš un brauciens pa to ir visai līkumiem bagāts. Iespējams, braukšana pa to pat atgādinās kuģošanu, jo te ceļš ved augšup, te lejup, te atkal priekšā līkums, teju vai atgādinot šūpošanos pa viļņiem. Šādi ceļojot no saliņas uz saliņu, acīm paveras brīnumaini skati – skaisti kalni, tumši ūdeņi un mazas saliņas.

Iespaidīgās kāpas jeb Skandināvu tuksnesis

Foto: Shutterstock

Atsvaidzinot kalnainās ainavas, lūk, arī kaut kas nedaudz citādāks – "Råbjerg Mile" Dānijā. Tiesa, ja vēlies apskatīt izteiksmīgo kāpu, pārāk nevilcinies. Iespaidīgais smilšu valnis katru gadu noslīd par aptuveni 18 metriem, aprijot visu savā ceļā.


Šai vietai ir sava maģija un tā ir vistuvākā versija tuksnesim, kas atrodama šajā pusē. Kāpa un tā sauktais tuksnesis stiepjas nepilnu divu kvadrātkilometru platumā, paverot skatam smilšainus plašumus. Turpat sameklējama arī "Rubjurg Knude" bāka, kas ir viens no "smilšu jūras" upuriem. Lai arī vēl skaidri saredzama, palēnām tā pazūd nebūtībā.

Kanceles klints

Foto: Shutterstock

Kanceles klints jeb "Preikestolen" Norvēģijā ir brīnumaina! Tā ir stāva, bet virsotnē plakana (gluži kā skatuve vai galds) klints Norvēģijā, netālu no Stavangeres. No klints malas paveras neticami krāšņs skats uz fjordiem, kas liks elpai aizrauties. Tur atrodoties, cilvēks salīdzinājumā ar mežonīgo dabu sajūtas ļoti sīks un niecīgs.

Pati klints ir 604 metrus augsta un no tās paveras skats uz Lisefjordu ("Lysefjorden"). Tā kā Kanceles klints nav no pašām augstākajām un atrodas maiga klimata zonā, to var apskatīt visu gadu – uz to ved ērta, iezīmēta taka, un vislabāk turp braukt no jau iepriekš minētās Stavangeres ar prāmi, bet atlikušo ceļu mērot kājām.

Vairāk par šādu ceļojumu un ar to saistītām praktiskām lietām, lasiet šeit.

Ēresunda zemūdens tilts

Foto: Shutterstock

Varbūt gan šis nebūs iemesls, kādēļ steigties uz Skandināviju, tomēr, ja ceļi veduši turp, iespējams, vērts ieplānot maršrutu tā, lai sanāktu pabraukt arī pa šo tiltu.

Ēresunda ("Oresund") tilts stiepjas astoņu kilometru garumā un tas savieno Zviedriju un Dāniju. Interesantu šo braucienu padara tieši fakts, ka daļa no mērāmās distances ir zem ūdens. Dramatiskais tilta pavērsiens novērojams netālu no Malmes, kad mašīnas, kas brauc pa tiltu, burtiski ienirst zemūdens tunelī.

Baudīt visai īpatnējas sajūtas, virzoties pa šo tuneli, var veselu četru kilometru garumā, kamēr tiek sasniegta Dānija. Ja vēlies nepilnu 15 minūšu laikā nokļūt citā valstī, iespējams, šis sirreālais brauciens tev ies pie sirds!

View this post on Instagram

A post shared by Resto del Mundo (@restodelmundo13) on Jan 16, 2018 at 2:41pm PST

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!