Fоtо: Vida Press
Lai arī mājās spilvens ir vismīkstākais un sega – vissiltākā, nakšņošana viesnīcās vai kādos apartamentos bieži vien var pārvērsties jaukā atpūtā vai lieliskā piedzīvojumā. It īpaši, ja sanācis pabūt kādā no šīm ekstravagantajām naktsmītnēm, kurās nakšņot vēlētos ikviens. Šoreiz piedāvājam virtuālu ceļojumu pa pasaules iespaidīgajām viesnīcām!

Ledus viesnīca Zviedrijā

Fоtо: Vida Press


"Ice Hotel" jeb Ledus viesnīca Zviedrijā pirmo reizi apmeklētājus sveicināja astoņdesmitajos gados, kad šī ideja aizsākās ar vienu ledus istabiņu. Tagad uzņēmums piedāvā aptuveni 70 numuriņus, kur interesentiem pārlaist nakti.

Katru gadu ledus viesnīca tika veidota no jauna no netālu esošajā Tornas upē iegūtajiem ledus klučiem, bet no 2016. gada tiek piedāvāta arī ledus viesnīcas versija, kas atvērta visu gadu un kur interesentiem iespējams izjust pašu izsmalcinātības esenci. Vairāk par šo projektu lasi šeit.

Fоtо: Vida Press

Šī viesnīca ir tik unikāla, ka kalpo par vienu no iemesliem, kas tūristus parasti mudina doties piedzīvojumā uz Skandināviju. Ne velti 2018. gadā izdevums "Time" šo viesnīcu izcēla kā vienu no dižākajām vietām pasaulē, tāpēc ir skaidrs – nakšņošana šādā vietā nudien var pārvērsties par neaizmirstamu pieredzi.

Nakšņošana zem ūdens Tanzānijā

Fоtо: Vida Press

Viesnīca "Manta Resort", kura celta 2013. gadā, atrodas Indijas okeānā Tanzānijai piederošās Pembas salas krastos. Šī vieta izceļas ar to, ka tur numuriņš izvietots četrus metrus zem ūdens līmeņa.
Fоtо: Vida Press

Triju līmeņu apartamenti ietver jumtu, kas vienlaicīgi ir augšējais klājs, tad zemo klāju, pie kura piestāj laivas, un, protams, apakšā izvietoto guļamistabu ar milzīgiem logiem. Logi sniedz iespēju visapkārt vērot koraļļu rifu skaistumu un visu zemūdens dzīvo pasauli visā tās krāšņumā.
Ar citām viesnīcām, kas piedāvā nakšņot zem ūdens segas, vari iepazīties šeit.

Nakšņošana 155 metrus zem zemes Zviedrijā

Fоtо: instagram.com/salasilvergruva


Pusotras stundas brauciena attālumā no Stokholmas, Zviedrijā, atrodas "Sala Silvergruva" raktuves, kur iespējams palikt pa nakti. Konkrētais numuriņš vai, pareizāk sakot, nelielais dobums, atrodas 155 metru dziļumā. Kāds šādu iespēju varētu saukt par īpaši romantisku, bet cits – ārkārtēji biedējošu, šajā telpā patiesi iespējams pārnakšņot. Te gan jāpiebilst, ka bērnus būs jāatstāj mājās, jo telpa paredzēta tikai diviem cilvēkiem.

Pirms došanās pie naktsmiera viesi var izstaigāt šo raktuvju "stāvu", kas sasniedzams gan ar liftu, gan arī pa speciāli izbūvētām kāpnēm, vēstīts "Sala Silvermine". Pēc tam gids nakšņotājus atstāj divvientulībā ar uzkodām un atgriežas tikai no rīta, lai pasniegtu brokastis un uzvestu atpakaļ virszemē. Ja nakts laikā ir vajadzība sazināties ar ārpasauli, var izmantot speciālu rāciju, jo ierastie sakari (zvani, īsziņas, internets) šādā dziļumā nav pieejami. Labierīcības atrodas turpat blakus numuriņam, taču līdz dušai un citām ekstrām palicējiem jāpaciešas līdz nonākšanai virszemē.

Tāpat šādos apstākļos nedrīkst aizmirst par siltu apģērbu – vidējā temperatūra šajā dziļumā ir plus divi grādi pēc Celsija, taču numuriņa temperatūra sasniedzot plus 18 grādus. Bez vairākām siltām segām tāpat neiztikt! Plašāk par šo viesnīcu lasi te.

Nakšņošana kapsulās 400 metrus augstumā Peru


Fоtо: Vida Press

2013. gadā tika atklātā viesnīca "Natura Vive Skylodge", kas neapšaubāmi ir viena no oriģinālākajām pasaulē, taču tā ir šķietami arī pati bīstamākā – numuriņi ierīkoti tieši virs bezdibeņa, un cilvēkiem ar vājiem nerviem šajā viesnīcā nav, ko darīt. Kapsulas klintī virs nogāzes piestiprinātas 400 metru augstumā, minēts viesnīcas mājaslapā.

"Natura Vive Skylodge" piedāvā trīs ekskluzīvus numuriņus, kuru kopējā kapacitāte ir astoņi cilvēki. Katra kapsula ir septiņus metrus gara un 2,5 metrus augsta un plata. Interesantās naktsmītnes īpašnieki parūpējušies par piemērotu un mājīgu dizainu, kā arī ērtu nakšņošanu. Guļot šajā ekskluzīvajā numuriņā, acīm pavērsies 300 grādu skats uz Svēto ieleju ("Sacred Valley").

Stikla iglas Lapzemē

Fоtо: Vida Press


Somijā, Lapzemē, iespējams pārnakšņot īstā ziemas pasaku valstībā – vienā no romantiskākajām un interesantākajām ziemas viesnīcām, kuras numuriņi iekārtoti stikla iglās. Ja paveiksies, tajā sanāks vērot ziemeļblāzmu, pat neizkāpjot no gultas.

Viesnīca "Kakslauttanen Arctic Resort" piedāvā atpūtu īpaša dizaina iglās, kas veidotas no sniega, (kā tās ierasts celt eskimosiem) vai stikla. Katrā iglā ir gultas diviem vai četriem cilvēkiem un vannas istaba. Tāpat viesnīcā ir arī mājīgs restorāns, kā arī trīs saunas, no kurām viena ir pasaules lielākā sauna un tajā vienlaikus var pērties pat 100 cilvēki, bet pēc tam ielēkt tuvējās upes āliņģī, kuru, ja tas aizsalis, ik pēc neilga laika izzāģē no jauna.
Fоtо: Vida Press

"Labākais ir tas, ka, esot stikla iglā, varat baudīt ziemeļblāzmu, zvaigžņotu debesi un īpašo atmosfēru kopā ar saviem mīļajiem, bet jums nesalst, jo mājiņās ir komfortabli un silti," skaidro viesnīcas pārstāvis. Tas nav mazsvarīgs fakts, jo ziemas laikā nereti šajā apvidū termometra stabiņš laukā nokrīt pat zem mīnus 40 grādiem. Vairāk lasi te.

"Zemesskrāpis" Ķīnā

Fоtо: AFP/Scanpix/LETA

Aptuveni pēc desmit gadu aktīvas būvniecības, durvis vēra un interesentiem kļuva pieejama "InterContinental Shanghai Wonderland", kas atrodas unikālā vietā. Kas šajā viesnīcā tik īpašs? Lielākā daļa ēkas atrodas zem zemes – tā uzbūvēta gigantiskā bedrē, kas reiz bijis karjers.
Ēkai ir 18 stāvi un 336 numuriņi, minēts CNN. Raugoties no malas, tikai divi stāvi atrodas virs zemes, pārējā ēkas būve, kas mērāma aptuveni 88 metros, iekārtojusies šahtas iekšienē. Turklāt, vēl īpašāku visu padara tas, ka divi no stāviem atrodas zem ūdens. Naktsmītnes viesi var izbaudīt īstu greznību – no numuriņa loga vērot zivis, izmantot personīgā sulaiņa pakalpojumus, kas viesu rīcībā ir jebkurā diennakts stundā, kā arī ļauties citiem luksusa pakalpojumiem, ko piedāvā smalkā viesnīca.
Fоtо: AFP/Scanpix/LETA

Viesnīcai jau piedēvēts jauns nosaukums – "zemesskrāpis", kas ir rotaļīga variācija no vārda debesskrāpis, skaidro CNN. Iespaidīgā viesnīca atrodas 35 kilometrus no Šanhajas centra. Vairāk lasi te.

Nakšņošana kupolā Francijā

Fоtо: instagram.com/coolstays


Pārnakšņot labiekārtotā, caurspīdīgā kupolā un izbaudīt neparastu atpūtu dabā? To piedāvā uzņēmums "Attrap Rêves", kam pieder šādi kupoli dažādās vietās ap Marseļu Francijā, vēsta "Forbes". Pēc skata tie ir ļoti līdzīgi, taču atšķiras interjers, sienu caruspīdīgums, arī izmantotie materiāli – lielākoties tie ir dabai draudzīgi un pārstrādāti. Lai būtu vieglāk orientēties, tiem doti dažādi nosaukumi, piemēram, "Love Nature", "Zen", "1001" u.c. Kupoli teritorijā izvietoti tā, lai viesiem nebūtu vienam otru jāsatiek un varētu baudīt netraucētu atpūtu.

"Culture Trip" vēsta, ka šāda nakšņošana ir lieliska alternatīva tiem, kuri vēlas doties pārgājienos, bet ekstrēmu guļvietas meklēšanu labprāt aizstātu ar komfortu. Visās "mājiņās" ir ievilkta elektrība un ūdens, kā arī katrai viesu kompānijai ir atsevišķa higiēnas telpa. Par atsevišķu samaksu iespējams baudīt arī dažādu spa priekus.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !