Foto: Shutterstock
Sniedzas virs mežiem vai pilsētas, spirālveidā stiepjas uz augšu, sastāv no 2500 pakāpieniem vai kā citādi izceļas uz pārējo fona – tieši tādas ir turpinājumā izceltās neparastās pastaigu takas, kas piedāvā izlocīt kājas ievērojamā augstumā. Vai tev pastaiga pa šīm takām būtu pa spēkam?

Dānijā

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Nupat Dānija savus viesus iepriecinājusi ar jaunu tūrisma objektu – spirālveida skatu torni, kas atrodas gleznainā vietā un piedāvā pastaigu virs koku galotnēm. Varenais skatu tornis jeb "The Camp Adventure tower" atrodas Dānijā. Tas sniedzas 45 metru augstumā un paver skaistu skatu virs apkārt esošā meža.
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Šis tornis, protams, izceļas ar savu interesanto arhitektūras risinājumu, jo piedāvā apļveida kustību. Kas interesanti, kopā spirālveida ejas stiepjas 650 metru garumā, līdz interesentus pa 12 rampu stāviem uzved līdz skatu torņa augšai un platformai ar unikālākajiem skatiem. Tieši šī spirālveida konstrukcija ļauj ikvienam uz apkārtni paskatīties no unikāliem skatu punktiem, piedāvājot 360 grādu panorāmu.

"Camp Adventure" mājaslapā vēstīts, ka skatu tornis interesentiem atvērts katru dienu no pulksten 10 līdz 20.

Lasīt vairāk

ASV


Foto: EPA/Scanpix/LETA
Kāpnes uz nekurieni ir objekts Ņujorkā, ASV, par kuru medijos runāts pietiekami. Platforma, kas šobrīd pazīstama ar nosaukumu "Vessel", interesentiem tika atklāta šajā gadā.

Šo savdabīgo objektu veidojis uzņēmums "Heatherwick Studio", dodot iespēju interesentiem paraudzīties uz pilsētu no 46 metrus augstuma un neierastiem rakursiem, ziņo "Daily Mail". Skatu platforma sastāv no 154 kāpņu savienojumiem un gandrīz 2500 individuāliem pakāpieniem. Izdevums "The New Yorker" pat šo arhitektūras veidojumu nosaucis par Ņujorkas Eifeļa torni.

Saskaņā ar oficiālajā mājaslapā "Hudson Yards New York" pieejamo informāciju, objekts ir atvērts katru dienu no pulksten 10 līdz 21, tomēr, lai varētu pastaigāt pa šīm kāpņu sistēmām, nepieciešams savlaicīgi iegādāties ieejas biļetes.

Lasīt vairāk

Čehijā


Foto: Publicitātes foto
Čehijā iespējams doties uz iespaidīgo Debesu ceļu jeb "Sky walk" , kas unikāls ne vien Čehijā, bet visā Eiropā. Ejot pa šo ceļu, paveras skats uz Morāvas upi un kalnu ieleju no putna lidojuma. Tūrisma objekts atrodas 1116 metru augstumā virs jūras līmeņa pašā kalna virsotnē, pastāstīja Čehijas tūrisma aģentūrā "Czechtourizm".

"Dolni Morava Sky Walk" ir līkloču ceļš jeb tilts, kas atklāts 2015. gada izskaņā un dod tā apmeklētājiem iespēju "pabāzt degunu mākoņos". Tas no tāluma atgādina vecmodīgus amerikāņu kalniņus, tomēr šis objekts ir moderns arhitektūras paraugs, kas ļauj tā apmeklētājiem no iespaidīga augstuma nolūkoties uz apkārt esošo ainavu.

Foto: Publicitātes foto

Arhitektu biroja "Fránek Architects" veidotais koka un metāla gaisa ceļš labi iekļaujas apkārtējā vidē, turklāt tas ir piemērots arī cilvēkiem ratiņkrēslos un jauno vecāku vajadzībām, jo ir veidots kā lēzena laipa. Kā skaidrots apskates objekta mājaslapā, būve ir 55 metru augsta un to caurvij 710 metrus gara taka.

Lasīt vairāk

Vācijā


Arī Vācijā, konkrētāk Bavārijas mežu sirdī, meklējama interesanta pastaigu taka virs koku galotnēm.

Bavārijas mežos 2009. gadā tika atklāts un vēlāk ari pilnveidots interesants dabas tūrisma objekts – pastaigu taka virs koku galotnēm jeb "Baumwipfelpfad" un ovālas formas milzu koka skatu tornis.

Pastaigu ceļš ved astoņus līdz 25 metrus augstu starp koku galotnēm, skaistā, cilvēku neskartā mežā. Tas ļauj palūkoties uz gleznaino apkārtni no unikālas perspektīvas. Kopējais pārgājienu ceļa garums ir 1,3 kilometri, ļaujot ielūkoties tur, kur parasti cilvēki netiek. Šī taka sākas vai noslēdzas interesantā arhitektūras objektā – koka skatu tornī, kas ir 44 metrus augsts un paver fantastisku skatu pat pāri Vācijas robežām, jo atrodas pavisam netālu no Vācijas un Čehijas robežas. Visapkārt redzami krāšņi meži, bet tālumā arī Bavārijas Alpi un tiem raksturīgā ainava.

Lasīt vairāk

Lietuvā


Lietuvieši var lepoties ar vairākiem tūrisma objektiem, bet viens no visiespaidīgākajiem varētu būt gājēju ceļš starp koku galotnēm nelielajā Anīkšču pilsētiņā – kūrortpilsētā, kas atrodas aptuveni 50 kilometru attālumā no Paņevežas Viļņas virzienā un 200 kilometrus no Rīgas.

Tas ir 300 metrus garš ceļš virs priežu mežā starp koku galotnēm, kas ļauj baudīt skaistu skatu un izjust meža un dabas sniegto mieru.

Pastaigu ceļš sākas pie Puntukas akmens, kas ir otrais lielākais Lietuvā, vedot augšup uz skatu laukumu un tālāk aizvijoties starp koku galotnēm 21 metra augstumā. Izveidots arī 34 metrus augsts skatu tornis.

Lasīt vairāk

Singapūra


Foto: Shutterstock
Pasakainajā Singapūras parkā "Gardens by the Bay" iespējams apskatīt vairākus interesantus apskates objektus, tomēr viens no ievērojamākajiem ir tieši "Supertree grove" jeb pastaiga ievērojamā virsotnē starp milzu kokiem.

25 līdz 50 metrus augstās un neparastās koku konstrukcijas veidotas no metāla karkasiem, kuros sastādīti dažādi augi. 11 kokos ir iemontētas saules baterijas, kas nodrošina parka apgaismojumu vakaros un naktīs. Milzīgie mākslīgie koki veidoti tā, ka tajos uzkrājas lietus ūdens, kas vēlāk tiek izmantots dzīvo apstādījumu laistīšanai.

Lai apskatītu dārzu no augšas, iespējams doties pastaigā pa laipvieda skatu laukumu, kas savieno koku stumbrus 22 metru augstumā.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!