Foto: Shutterstock
Eiropā vareni skaistu vietu netrūkst. Tieši tāpēc, iedvesmojoties no "European Best Destinations", piedāvājam iepazīties ar dažām no burvīgākajām Eiropas ainavām. Izvēlies sirdij tuvākos galamērķus un izplāno varenu atpūtu!

Azoru salas, Portugāle


Atstāj Portugāles krastus un dodies dziļāk Atlantijas okeānā, kur vairāk nekā 1400 kilometru attālumā no Lisabonas atrodas burvīgās Azoru salas. Šī deviņu lielo, vulkānisko salu grupa piedāvā elpu aizraujošas ainavas – krāšņi zaļojoša apkārtne, zils ūdens un apskates objekti, kas noteikti neliks vilties. Pa kādai neaprakstāmi skaistai ainavai ik uz soļa.

Kad šo vietu vislabāk apmeklēt? "European Best Destinations" iesaka doties uz Azoru salām no aprīļa līdz septembrim.
Foto: Shutterstock

Ja plāno ceļojumu uz šo pusi, noteikti vērts ielūkoties šajā praktiskajā ceļojumu stāstā, kas palīdzēs plānot atpūtu Azoru salās.

Sirds formas sala Horvātijas piekrastē


Foto: Shutterstock

Laipni lūgti mīlestības salā! Nelielā attālumā no Zadaras atrodas sala, ko iespējams atrast pēc nosaukuma "Galešnjak".

Šo apbrīnojamo salu, kā teikts "European Best Destinations", 19. gadsimta beigās atklāja kāds kartogrāfs. Sala ir ļoti neliela, tās platība ir 130 kvadrātmetri. Tajā nav ne viesnīcu, ne restorānu. Kā tad vislabāk šo ainavisko vietu aplūkot? Portāls iesaka apmesties Zadarā, bet ieplānot, piemēram, lidojumu pāri salai vai saulrieta ekskursiju, atklājot salas varenību pavisam romantiskā gaisotnē.

Ko vēl apskatīt Horvātijā? Idejas burvīgam ceļojumam meklē te.

Ainaviskā Hallštate

Foto: Shutterstock

Hallštate ir brīnišķīgs ciems Austrijā. Tas ir tik skaists, ka ne vien tā ciema viesiem liek sajūsmā iedvesties, bet arī tik varens, ka tā kopija tika pārbūvēta Ķīnā, teikts "European Best Destinations".

Cilvēki šeit uz dzīvi apmetās aptuveni 5000 gadu pirms mūsu ēras, cerībā izmantot kalnos esošās sāls rezerves. Cerības attaisnojās un tūkstošiem gadu ilgā sāls iegūšana nodrošinājusi pilsētas iedzīvotājus ar iespaidīgu labklājības līmeni. Sāli te iegūst vēl šodien. Tomēr senatnīgās pilsētiņas vēsture nav vienīgais pievilcības avots, tie ir arī apkārt esošie gleznainie dabas skati – ezers, kalni un senatnīgās ēkas. Ja vēlies iekāpt pasaku grāmatā, tad Hallštate ir tieši tik apburoša un piemērota gleznainam ceļojumam.

Šis nebūt nav vienīgais ainaviskais ciems Austrijā. Te atradīsi arī citas omulīgas pilsētiņas, kas noteikti savaldzinās.

Skaistie Korsikas dienvidi


Foto: Shutterstock

Iepazīsti elpu aizraujošo pilsētiņu Bonifačo. Tā meklējama Korsikā, kas ir viena no skaistākajām salām Eiropā, turklāt to var apmeklēt visu gadu, rakstīts "European Best Destinations".

Korsika gluži tāpat kā Bonifačo ir teju vai brīvdabas muzejs, kas ir ideāli piemērots neskartās dabas, pludmales, vēstures, ūdens, kā arī saules un zilo debesu mīlētājiem. Laipnie iedzīvotāji un krāšņās ainavas atstās bez valodas. Turklāt tieši šī vieta meklējama Korsikas dienvidos, ļaujot pavērties uz Bonifačo šaurumu.

Senmišela kalns


Foto: Shutterstock

Senmišela kalns ir viens no visapmeklētākajiem kultūras pieminekļiem Francijā. Tā ir aptuveni 1300 gadus sena vieta, kas 1979. gadā tika iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, minēts "Atlas Obscura". Nelielajā ciematiņā uz granīta pamatnes izteiksmīgi izslējusies baznīca, bet gar šaurajām ieliņām glīti iekārtojušās arī citas vēsturiskas ēkas.

Saliņa ir aptuveni kvadrātkilometru plaša, un, lai to apskatītu, var pietikt ar stundas gājienu. Savukārt, kā minēts "Atlas Obscura", salas patieso burvību var izjust tikai tad, ja izvēlas pārnakšņot kādā no tur esošajām viesnīcām. Tad ielas ir pavisam klusas un sajūtas ir neatkārtojamas.

Kā skaidrots "Forbes", šis ir viens no Francijas tūristu iecienītākajiem galamērķiem. Gadā to apmeklē apmēram 2,5 miljoni interesentu. Visapmeklētākais tas, protams, ir vasarā, taču, lai izspruktu no tūristu pūļiem, vērts to apmeklēt pavasarī vai rudenī, kad laiks vēl joprojām ir visai patīkams pastaigām.

Citas interesantas apskates vietas Francijā meklē te.

Romantiskā Toskāna

Foto: Vida Press

Toskāna ir viena no labākajām vietām Eiropā, kur baudīt mierpilnas brīvdienas. Reģiona centrs ir skaistā un romantiskā Florence, kas ir apbrīnas vērta, taču Toskānā ir arī citas pilsētas, piemēram, ļoti slavenā Piza. Toskāna acīmredzami ir viens no skaistākajiem reģioniem Itālijā.

Dodies ceļojumā un atklāj reģiona elpu aizraujošās ainavas, vīna dārzus, ciprešu takas, nepārspējamo itāļu virtuvi un šī reģiona dzīves baudīšanas mākslu.

Ja plāno ceļojumu uz Itāliju, te meklē arī citas idejas vareniem apskates objektiem un izklaidēm.

Reinas ūdenskritums

Foto: Shutterstock

Ja esi ūdenskritumu mīlis, noteikti vajadzētu doties lielo šļakatu medībās arī uz Šveici, kur skaisti iekārtojies Reinas ūdenskritums.
Ūdenskritums stiepjas 150 metru platumā un 23 metru augstumā, ieņemot Eiropas lielākā ūdenskrituma statusu. Vislabāk un tuvāk iespaidīgo dabas brīnumu var vērot, pietuvojoties tam ar tūristu vajadzībām pielāgotiem kuģīšiem, kas kursē regulāri. Pār klinšainajām gubām mutuļojošā ūdens plūsma neliks vilties.

Tomēr šajā vietā ir daudz vairāk, ko redzēt, ne tikai kā nolūkoties uz hipnotizējošām ūdens straumēm. Turpat blakus skaisti izslējusies arī vietējā pils, kas rotā upes krastus un izteiksmīgi izceļas uz dabas fona. Noteikti vērts piebilst, ka netālu atrodas arī atrakciju parks, kur pie reizes izbaudīt dažādas trakulības, minēts "Pando Trip".

Kur vēl paviesoties, ja ceļi vēji aizveduši tevi ceļojumā uz Šveici, meklē te.

Gleznainā Meteora


Foto: Shutterstock

Iespējams, ir sanācis pamanīt fantastiskos Meteoras skatus kādā bukletā, bet ir pēdējais laiks doties un atklāt elpu aizraujošās ainavas arī realitātē.

Konkrēti Kastraki ir maza Grieķijas pilsētiņa Meteoras rajonā un tā ir labākā vieta, kurā apskatīt Meteoras klinšu veidojumus un klosterus, kuri atrodas pašā klinšu galā. Mūsdienās šie klinšu klosteri ir viens no interesantākajiem Grieķijas kultūras pieminekļiem.

Kamēr pats ar savām acīm nebūsi ieraudzījis klintis un to virsotņu klosterus, tu nespēsi iedomāties, kādas ir emocijas, stāvot un vērojot neaprakstāmo skatu. Tas atstās iespaidu vēl ilgi un, iespējams, iedvesmos jaunām idejām.

Ja ainavisku Grieķijas ciematiņu apskate ir tavs ceļojuma mērķis, vērts iepazīties arī ar šīm vietām, lai ceļojums būtu vēl krāšņāks.

Zilo zvaniņu paklāji Beļģijas mežā

Foto: Reuters/Scanpix

Hallerbos jeb Halles mežs – tas ir gleznains dižskābāržu mežs, kas izpleties vairāk nekā 550 hektāru platībā Beļģijā, 30 minūšu brauciena attālumā uz dienvidiem no Briseles.

Dodies ceļojumā un atklāj fantastiskos ziedu paklājus no savvaļas pulkstenīšu zilajiem zvaniņiem. Pasakaini gleznaino mežu iecienījuši gan paši beļģi, gan ārvalstu tūristi, kas pulkstenīšu ziedēšanas laikā traucas baudīt zilo pulkstenīšu daili.

Vairāk krāšņus foto no šīs vietas atklāj šeit, savukārt te atradīsi citas interesantas apskates vietas Beļģijā.

Tumšā koku aleja Ziemeļīrijā

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Elpu aizraujošā "Dark Hedges" aleja jau sen ir iecienīta tūristu apskates vieta, kā arī saldais kumosiņš fotogrāfiem un skaistu ainavu mīļotājiem.

Šie cieši saaugušie, žuburotie koki, kas viens pie otra piekļāvušies un veido teju debesu necaurredzamu aleju, stādīti 18. gadsimtā. Runā, ka čaklie stādītāji bijuši Stjuartu ģimenes pārstāvji ar mērķi atstāt neaizmirstamu iespaidu uz viesiem. Un nevar noliegt, ka tas viņiem arī izdevās. Šīs vietas popularitāte gandrīz dubultojusies pēc tam, kad alejā uzņemti arī kadri plaši pazīstamajam seriālām "Troņu spēles".

Ja esi šī seriāla fans, noteikti vērts apskatīt arī citas vietas, kurās filmētas tā ainas. Šīs vietas vari atrast šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!