Foto: Shutterstock

Salīdzinot ar tādām valstīm kā Francija, Itālija un Spānija, Šveice ir "mazais brālis", kas platības ziņā konkurēt nevar. Taču tā noteikti var padižoties ar dažādām skaistām vietām, tostarp – noslēpumainām un elpu aizraujošām pilsētām, no kurām uz visām debess pusēm paveras ainaviski skati.

Cīrihei, Bāzelei, Ženēvai – visām kā vienai ir ko piedāvāt, taču šoreiz pievērsīsimies citām. Lūk, iedvesmojoties no "Culture Trip", pastāstīsim vairāk par septiņām vietām, kurās ceļotājiem vērts uzkavēties!

Berne

Šī apburošā vieta var lepoties ar Šveices galvaspilsētas statusu, tāpēc bijusi mājvieta dažādiem plaša mēroga pasākumiem – piemēram, Pasaules hokeja čempionātam 2009. gadā. Tā atrodas valsts rietumu daļā, un pie tās "kājām" plūst ainaviskā Āres upe. Starp citu, Bernes skaistums novērtēts jau gadu simtiem, piemēram, pirms gandrīz 250 gadiem savai draudzenei Šarlotei fon Šteinai vācu klasiķis Johans Volfgangs Gēte par Berni rakstījis šādi: "Tas ir skaistākais, ko jebkad esmu redzējis!"

Foto: Shutterstock

Pilsētai ir apburoša vecpilsēta, kas kopš 1983. gada iekļauta UNSCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Viesojoties Bernē, vērts apskatīt Pilsētas pulksteni jeb "Zytglogge", kas atrodas Rietumu vārtos. Tāpat iespaidīga ir arī Bernes katedrāle – izcilais vēlā gotikas perioda piemērs. Uzkāpjot 334 pakāpienus 100 metrus augstajā tornī, paveras brīnišķīgs skats uz kalniem un pilsētu.

Īpaši skaista Berne ir ziemā, tāpēc vari laicīgi sākt plānot jau nākamā gada ceļojumus ap Ziemassvētku laiku, iegriežoties arī izslavētajos tirdziņos. Savukārt slidotavu iespējams meklēt uz Melnezera (Schwarzsee), kas aizsalstot pārtop daudzu iecienītā izklaides vietā.

Par Berni turpini lasīt šeit.

Lucerna

Foto: Shutterstock

Lucerna atrodas Fīrvaldšteterezera krastā, Šveices centrālajā daļā. Šī senā pilsēta vilina ar brīnišķīgu arhitektūru un skaistiem parkiem, ko vislabāk iespējams novērtēt, staigājot kājām. Īpašu uzmanību "Culture Trip" iesaka veltīt krāsainajām "Weinmarkt" laukuma ēku fasādēm.

Neparastu vietu Lucernā netrūkst, kas palīdzējis tās vārdam izskanēt pasaules mērogā. Kā piemēru var minēt vecāko slēgto tiltu Eiropā – Kapellas tiltu (Kapellbrücke), kas celts 14. gadsimtā. Savukārt, ja vēlies pilsētu skatīt no augšas, jādodas uz vietu ar nosaukumu "Musegg Wall" un jāmeklē sev tīkamākais skats uz apkārtni. Jāpiebilst, ka vērts arī skatīt ne tikai Lucernas "iekšpusi", bet arī apkārtni, jo tur paveras pastkartēm līdzīgi skati – klinšaini milži ar zaļām pļavām nogāzēs.

Ar kādiem izaicinājumiem latviešu ceļotāja saskārās Šveicē un kādus noderīgus padomus citiem interesentiem viņa var sniegt, lasi šajā rakstā.

Interlākene

Foto: Shutterstock

Kā vēsta nosaukums, šī pilsēta atrodas starp diviem ezeriem – "Thun" un "Brienz". Taču ar šo neparasto faktu vēl nav gana, jo Interlākeni ieskauj arī vienas no Šveices augstākajām virsotnēm, radot pasaku valstībai līdzīgu ainu. Tāpat šī vieta tiek saukta par vienu no adrenalīna meklētāju galvaspilsētām pasaulē, jo iespējams izmēģināt dažādus ekstrēmos sportus, piemēram, izpletņlēkšanu.

Interlākene ir lieliska vieta, no kuras skatīt Šveices iespaidīgās dabas ainavas, piemēram, sēžot ezera krastā vai dodoties pārgājienos no "Harder Kulm" platformas, kas sasniedzama ar funikulieri.

Apciemojot Interlākeni, vērts aizbraukt arī uz leģendām apvītajām "St. Beatus" alām, kuras ieskauj tilti, taciņas un arī iespaidīgs ūdenskritums. Interesantāko vietu vidū ierindojama arī Oberhofenas pils, kas celta 13. gadsimta sākumā un kuras telpas piedāvā izstaigāt reģionu dažādu gadu simtu griezumā.

Guarda

Foto: Shutterstock

Tālu valsts austrumos, apmēram 1,650 metrus virs jūras līmeņa atrodas Guarda – vieta, kas pārsteidz ar gaumīgi atjaunotām 17. gadsimta mājām, kas atzinību izpelnījušās arī pasaules mērogā. Kā raksta "Graubuenden", vasaras laukā Guardā vērojams tūristu pieplūdums, un viņu skaits ir lielāks nekā iedzīvotāju (cilvēku skaits variē, bet nepārsniedz 200).

Par šo vietu arī rakstīts grāmatās, un ar to Guarda var lepoties. Vienas no populārākajām bērnu grāmatām – "Schellen-Ursli", kas izdota 1945. gadā, iedvesma darbības vietai atrasta tieši šeit. Mājas durvis, par kurām minēts grāmatā, ir vienas no atpazīstamākajām Šveicē.

Šeit tiek īpašā godā turēta "Chalandamarz" tradīcija – šos svētkus atzīmē 1. martā, un, neskatoties uz to, ka ārā aizvien ir vēss un sniegots, tiek svinētas atvadas no ziemas. To laikā bērni tērpjas košos kostīmos un ar zvanu palīdzību ieskandina siltāka laika tuvošanos.

Montrē

Foto: Shutterstock

Vēl viena apburoša vieta Šveicē ir Montrē, kas atrodas pie Ženēvas ezera. Šeit īpaši padomāts par infrastruktūru, lai cilvēki varētu gar ūdeni doties kilometriem garās pastaigās, kā arī apskatīt eksotiskus augus un kokus, kuriem cauri "spīd" iespaidīgi kalni.

Ezera krastā atrodas 13. gadsimtā celtā "Château de Chillon" pils, kas laika gaitā kalpojusi kā iedvesmas avots dažādiem literārajiem darbiem. Tāpat Montrē ir mājvieta pasaules mēroga džeza festivālam, kas šogad norisināsies 54. reizi no 3. līdz 18. jūlijam. Runājot par mūziku, Montrē var iepazīties tuvāk arī ar grupu "Queen" – jādodas uz "Montreux Mountain Studio", kur tika ierakstīti vairāki apvienības albumi. Tur varēs skatīt gan dažādas fotogrāfijas, gan arī parakstus un dziesmu vārdu pierakstus. Vairāk uzzini šeit.

Savukārt šeit vari izlasīt interesantu ceļojumu stāstu, kas uzrunās tos, kuri meklē mieru un klusumu, tāpēc lielās Šveices pilsētas savā ceļojumā neiekļauj.

Cermata

Foto: Shutterstock

Ja vēlies ziemas priekus braudīt, slēpojot vai braucot ar snovborda dēli, tad Cermata (Zermatt) ir īstā vieta, kur doties, jo kalna kūrorta atrašanās vietas dēļ slēpošanas sezona šeit teju nebeidzas. Atrodoties pilsētā un paceļot galvu augšā, iespējams redzēt slaveno "Matterhorn" smaili, kas pēc skata atgādina piramīdu.

Kopš 1898. gada došanās uz "Gornergrat" ir kļuvusi par vienu no populārākajām atrakcijas iespējām – tur no speciālas platformas, kur iespējams nonākt ar īpaši pielāgotu kalnu vilcieniņu, var apskatīt ainavas, kas, iespējams, nelīdzinās nekam citam pasaulē. Brauciens no Cermatas stacijas līdz virtonei aizņem aptuveni 33 minūtes un tiek organizēts visu cauru gadu, taču pa ceļam iespējams skatīt iespaidīgos mežus un tiltus, braucot cauri dažādiem tuneļiem.

Jāpiebilst, ka Cermatu var dēvēt arī par vērā ņemamu kulinārijas galamērķi, jo, kā vēstī "Zermatt", līdz 2019. gadam pilsētas restorāni saņēmuši piecas prestižās "Michelin" zvaigznes. Starp citu, šajā kūrortā nav ļauts pārvietoties ar privātajām automašīnām, tāpēc gaisa kvalitāte ir ļoti augsta.

Morcote

Foto: Shutterstock

Kuģa brauciena attālumā no Lugāno atrodas vieta ar nosaukumu "Mocrote", ko dēvē par vienu skaistākajiem pieturas punktiem Lugāno ezera krastā. Kādreizējais zvejnieku ciemats "iekārtojies" kalna nogāzē, piedāvājot pastaigas caur šaurām ieliņām un skatus uz vilinošo ezeru.

  • Nav noslēpums, ka Šveice ir ezeru zeme. Kuru valsts ezeru jau kopš 19. gadsimta sauc par "Alpu dārgumu", uzzini šajā rakstā.

Ievērības cienīga ir "Santa Maria del Sasso" baznīca, kuras zvanu tornis lepni slejas pār citām ēkām. Morcote atrodas itāliešu valodā runājošajā Tičīno kantonā, un arī tajā saplūdušas dažādu valstu iezīmes, piemēram, "Scherrer" parkā iespējams skatīt Vidusjūras teritorijām un Āzijai raksturīgu floru, bet arhitektūrā – skulptūrās un tempļos – vērojamas iezīmes no grieķiem un ēģiptiešiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!