Amatas novadā meklējama Amatas dabas taka, kas ir vareni skaista, turklāt piedāvā lūkoties uz brīnišķīgo dabas objektu – Zvārtes iezi.

Kā teikts "Enter Gauja", līdz Zvārtes iezim var nokļūt pa dažādas grūtības un garuma taciņām, kā arī vienkārši ar auto aizbraucot līdz pašam dabas brīnumam. Natālija Jelovska, kura ar sava pārgājiena laikā uzņemtajiem foto padalījās ar mums, stāsta, ka viņa izvēlējās auto novietot pie Zvārtes ieža, savukārt pēc tam mērot vieglāko no posmiem un doties apmēram trīs kilometru pastaigā līdz Veclauču tiltam, baudot skaistos skatus. Te gan vērts piebilst, ka maršrutu var veikt arī otrā virzienā, bez maksas auto atstājot pie Veclauču tilta. "Pastaiga no autostāvvietas gar upi līdz tiltam un atpakaļ ar Zvārtes ieža virsotnes sasniegšanu ir apmēram septiņus ar pusi kilometrus gara," teic Natālija.

Taka visa ceļa garumā ir marķēta un arī no iestaigātās meža taciņas neveidojas nekādi citi taku atzari, kas vestu neceļos. Runājot par pašu taku, uzreiz gan jāsaka, ka visērtāk būs, ja visi pastaigas dalībnieki būs kājāmgājēji. Ar bērnu ratiņiem vai velosipēdiem izbraukt būs grūti vai neiespējami.

Visa ceļa garumā skatienam paveras arī burvīgi klinšu atsegumi, kas liek elpai aizrauties. Šādi skati turpinās gandrīz visu taku posmā no Zvārtes ieža līdz pat tiltam.

Pats Zvārtes iezis ir viens no skaistākajiem smilšakmens iežu atsegumiem Latvijā. Tas ir veidojies pirms vairāk nekā 350 miljoniem gadu un ir 20 metrus augsts. Blakus izcilnim atrodas iežu atsegums, kura kopgarums ir 200 metri un augstums sasniedz 44 metrus. Tas ir ļoti stāvs, pakļauts virszemes un pazemes ūdeņu iedarbībai, salam, saulei un vējam, tādēļ veidojas noslīdeņi, nobrukumi un izskalojumi. Vairāk par pašu Zvārtes iezi lasi šeit.

Savukārt turpinājumā Natālijas Jelovskas foto no pastaigas pa šo maršrutu.


Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!