Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Pārdaugavā pašlaik var lūkot ne tikai sakuru ziedēšanu, bet arī magnoliju – Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā krāšņi zied lielākā magnoliju kolekcija Latvijā, kura pilnziedā atgādina baltus ziedu mākoņus.

Portāls "Tavs Dārzs" jau vēstīja, ka LU Botāniskajā dārzā ir lielākā magnoliju kolekcija Latvijā – brīvdabas ekspozīcijā ir 17 dažādas sugas un šķirnes. Ziedošo koku vecums sasniedz gandrīz 60 gadus. Magnolijas LU Botāniskajā dārzā katru gadu plaukst pakāpeniski, proti, vispirms zied Lēbnera magnolija (Magnolia x loebneri), bet pēc tam arī pārējās.

Magnoliju ziedēšana katru pavasari ir viens no gaidītākajiem notikumiem dārzā, un arī šis gads nav izņēmums. Tieši tagad LU Botāniskajā dārzā vērojams magnoliju pilnzieds – tās sasniegušas savu ziedēšanas kulmināciju.

Ziedēšanas pilnziedā koki izskatās pēc baltām kupenām. Koku pelēkajos zaros var redzēt ne tikai pumpurus, bet arī izplaukušus ziedus, kuriem ir patīkams aromāts.

Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

LU Botāniskā dārza pārstāvji savulaik skaidroja, ka magnoliju dzimtas koki dabā aug Dienvidāzijā un Ziemeļamerikā, galvenokārt tropu un subtropu joslā, bet izturīgāko sugu un šķirņu kokus var aplūkot arī LU Botāniskajā dārzā. Liela magnoliju sugu dažādība ir Ķīnas kalnu apvidos un Japānā. Tieši no šī apvidus dārza kolekcijā aug tikai pašas salcietīgākās sugas, kas uzzied pirms lapu plaukšanas aprīļa beigās. Savukārt magnolijas, kas aug Ziemeļu un Vidusamerikā, zied jūnija sākumā, kad tām jau ir izplaukušas lapas.

Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Pavasara aromāta meklētājus LU Botāniskajā dārzā priecē ne tikai magnolijas, bet arī citi pavasara augi, tāpēc LU Botāniskais dārzs aicina visus interesentus aplūkot āra ekspozīcijas. Vienlaikus viņi atgādina, ka pašlaik apmeklētājiem ir slēgtas augu mājas, tajā skaitā arī eksotiskā Palmu māja. Šeit vari izlasīt vairāk par biļešu cenām un darba laikiem.

Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Kā stādīt un audzēt magnoliju savā dārzā, lūko padomus šeit.

Foto ieskats skaistajā ziedēšanā:
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!