Foto: Shutterstock
Tāpat kā cilvēkam, arī katrai valstij ir viena daļa, ko iepazīt ļauts ikvienam, un otra – kas atklājas tikai vērīgajiem un tiem, kas to patiesi vēlas iepazīt. Šajā rakstā tūroperators ''Novatours'' iepazīstina ar latviešu populārāko ceļojumu galamērķu apslēptajām pērlēm.

Antālija – kanjonu majestātiskums

Turcija ir valsts, kurā mīt visas pasaules smaržas, garšas un krāsas. Tā vilina ciemos ar plašām pludmalēm, augstas kvalitātes atpūtas iespējām, savām īpašajām tradīcijām, bagāto vēstures mantojumu un nesteidzīga dzīves ritma visaptverošu plūdumu. Kad tas viss ir iepazīts un iemīlēts, Turcija, kā kārdinošs apelsīns, aicina pasniegties pēc nākamās sulīgās daivas – pārsteidzošas dabas. Šīs viesmīlīgās valsts iekšienē atrodami kanjoni – gadu simtos zemes garozā ievijušies, tie aicina doties pārgājienos, laivu izbraucienos, zirgu izjādēs vai lidojumos pāri tiem.

Viens no iespaidīgākajiem un noslēptākajiem kanjoniem Tazi atrodas vien aptuveni 45 minūšu brauciena attālumā no Antālijas un tiek dēvēts arī par Lielo kanjonu vai Ērgļu kanjonu. Tas pārsteidz savus viesus ar bagātīgu floru un faunu. Šo kanjonu par savu mājvietu pieņēmušu lāči, stirnas, lapsas, zaķi, lūši, ērgļi un daudzi citi savvaļas dzīvnieki un putni. Tā akmens sienas slejas līdz pat 400 metru augstumam. Šis kanjons būs īpaši tīkams dabas mīļiem un nesteidzīgu pastaigu entuziastiem, tas ir rāms un mierīgs, lieliski piemērots arī nakšņošanai teltīs.

Krēta – Eiropas lielākais palmu mežs


Foto: Shutterstock
Grieķija ir kā aizraujošu grāmatu pildīts plaukts. Kāda no grāmatām prot atdzīvināt vēsturi, jo ir pildīta ar stāstiem, leģendām un vēsturiskiem notikumiem, aicinot doties ekspedīcijā, lai atrastu kalnu, kurā dzimis Zevs, pieskartos cietoksnim, kas pieredzējis vēsturiskas cīņas, vai ļautos fantāzijas lidojumam kādā tūkstošiem gadus senā amfiteātrī. Kāda cita grāmata aicina neaizmirstamu garšu ceļojumā, bet vēl kāda stāsta par krāšņo dabu un lieliskajām pludmalēm, kas šeit laipni sagaida un lutina ikvienu. Grāmatā par dabu ir paslēpies stāsts par Eiropas lielāko palmu mežu, kas zināms ne visiem valsts ciemiņiem.

Šis palmu mežs atrodams Grieķijas lielākās salas Krētas austrumu daļā, aptuveni divarpus stundu brauciena attālumā no galvaspilsētas Heraklionas. Meža ielokā aug vairāk nekā 5000 palmu, un tas pieguļ smilšainai pludmalei, veidojot izteiksmīgu, īpašu un fotogēnisku dabas ainavu. Meža rašanās ir mītos tīta, reiz to bija "ieņēmuši" hipiji, pēcāk tur mēdza slēpties bēgļi, bet šobrīd mežs lutina ar mierpilnu pastaigu iespējām, bet pludmale lepojas ar Zilo karogu, kas apliecina tās atbilstību tīrības un kārtības standartiem.

Barselona – labirintu valdzinājums


Foto: Shutterstock
Spānija ir kā prieka pilns bērns. Šeit jaunas draudzības plaukst ātrāk par bērzu lapām pavasara siltajos saules staros. Šeit smaids rotā seju no saules ausmas līdz rietam un mēness gaismā. Šeit dziesmas ievijas ikdienas sarunās, bet deja var tapt, diviem skatieniem sastopoties. Spānija ir valsts, kur valda dzīvesprieks, dzīvo emocijas, izteiksmīga māksla un garšas kārpiņas lutinošs ēdiens. Šeit laikam ir cits ritējums, un nesvarīgi svarīgais prot pagaidīt. Spānija prot rotaļāties un pārsteigt savus viesus dažādos veidos.

Viens no tās noslēpumainākajiem pārsteigumiem mīt Barselonā – gadsimtiem sens, bet zināms tikai vērīgākajiem – labirinta parks Hortas apkaimē. Šī parka izveide tika uzsākta 1791. gadā. Šobrīd tas ir pilsētas vecākais parks. Parka centrālais elements ir vairāk nekā 600 metru lielais labirints, kura centrā atrodas Grieķu dieva Erosa skulptūra. Papildu tam parkā atrodams arī skatu laukums uz labirintu, romantisks dīķītis un takas lēnām pastaigām.

Burgasa – putnu vērotāju paradīze


Foto: Shutterstock
Bulgārija savus viesus sagaida ar rožu kroni galvā. Un ne velti. Roze ir Bulgārijas simbols, un Bulgārija ir viena no lielākajām rožu eļļas ražotājām pasaulē. Tāpat kā plaukstoša roze, arī Bulgārija savu īpašo šarmu atklāj pamazām – vispirms ar lieliskām pludmalēm, nedaudz vēlāk ar viesmīlīgajiem iedzīvotājiem, pēcāk ar kalniem un skaisto dabu.

Īpašu cieņu Bulgārija ir iemantojusi putnu vērotāju starpā. Uz Bulgārijas dienvidaustrumu pilsētu Burgasu ik gadu dodas ornitologi no visas pasaules. Šeit atrodas īpaši mitrāji, kas pulcē varenu skaitu dažādu putnu – miljoniem gājputnu, bridējputnu, kaiju, zīriņu, stārķu un citu putnu. Tos visus šeit iespējams vērot, pētīt un iepazīt. Mēdz teikt, ka Burgasa ir Bulgārijas putnu galvaspilsēta. Un tāpēc atpūta šajā Melnās jūras piekrastes pilsētā var būt vienlaikus gan relaksējoša, gan izzinoša.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!