Foto: Shutterstock
Paslēpies dziļi kalnos un izolēts no pārējās pasaules, turklāt tik aizkustinoši skaists, ka kalpojis par iedvesmu pasaulē ārkārtīgi populāras animācijas radīšanā. Vasaras pilnbriedā tas iemirdzas pūķa formā izkārtotu laternu gaismā un pa ielām aizved zem sensenām ēkām, kas izskatās kā no bilžu grāmatas. Tāds ir kalnu ciems Dzjufena, kurš reti kuru atstātu vienaldzīgu. Taču tas tāds nav vienīgais.

Sintra, Portugāle

Netālu no Portugāles galvaspilsētas Lisabonas, Sintras kalna pakājē, atrodas apburoša kūrortpilsēta ar tādu pašu nosaukumu. Tā tiek saukta par skaistāko valstī, un visiem, kas brīvdienas pavada Lisabonā, ieteicams to apmeklēt vienas dienas izbraukumā, bet, ja laika ir gana daudz, atvēlēt šīs vietas izpētei vairākas dienas (vismaz divas).

Sintra nav klasiska Eiropas kalnu pilsēta, tai ir savs unikāls Vidusjūras stils, ko raksturo karaliskas pilis, burvīgi dārzi, vēsturiskas villas un īpašumi, kas piešķir šai vietai maģisku, pasakainu noskaņu. Bez slavenās Penas pils citas sirreālas vietas ir īpašums "Quinta da Regaleira", kurā atrodas iespaidīga renesanses stila pils, klosteris "Capuchos", "Monserrate" pils un parks. Elegance un ekstravagance, krāšņums un pieticība harmoniski savijas gan pilsētas centra ielās, gan pilīs un bulvāros, kas izceļas uz skaistā dabas fona ar elpu aizraujošiem skatiem uz okeānu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!