Foto: Shutterstock
Galda klājumam svētku laikā ir tikpat liela nozīme, kā ēdienam, kas uz tā servēts, tāpēc ir vērts pievērst uzmanību ne tikai galdautam, bet arī galda salvetēm, ko šajā gadījumā piedāvājam salocīt simboliskā eglītes formā.

Lai izdotos salocīt elegantu eglīti no salvetes, nepieciešama vien roku veiklība un galda salvete. Kādam dekoram var izmantot kādu lentīti vai dekoratīvu pušķīti no čiekuriem un egļu zariem. Šajā gadījumā galda salvetei jābūt izmērā 45x45 centimetri, no mazāka izmēra salvetes diemžēl būs grūtāk izlocīt egles formu. Ja salvete ir lielāka, tad izdosies, tikai galvenais, ka abas malas ir vienāda garuma.

Uz galda virsmas izklāj auduma salveti un no augšas atloki to uz pusēm pāri. Nākamajā solī no labās puses pārloki uz kreiso. Pēc tam noliec salocīto salveti, kas tagad izskatās kā četrstūris ar vienāda garuma malām, tā, ka pārlocījuma vietas ir augšpusē, bet atveramās daļas apakšā. Vispirms atloki salvetes pirmo kārtu gandrīz līdz augšai, atstājot aptuveni divu centimetru spraugu no malas. Turpini tāpat atlocīt visas pārējās malas, lai veidojas četras atlocītas salvešu malas.

Ar rokām piespied, lai locījuma vietas stingri piespiedušās un neatlokas vaļā. Ja salvete tik labi nepadodas, tad var viegli pārgludināt pāri ar nedaudz sakarsētu gludekli.

Uzmanīgi apgriez otrādi salocīto salveti ar locījuma daļām pret galda virsmu. Dari to uzmanīgi, neatlaižot piespiesto plaukstu, lai locījuma vietas neatlocītos.

No kreisās puses ņem stūri un loki to uz labo pusi, tāpat dari ar labo pusi, lai izveidojas eglīte no atlokiem.

Apgriez salveti atkal otrādi un katru locījumi atloki uz augšu, aizliekot spico galu zem augšējās kārtas. Eglīte no galda salvetēm gatava!

Ja vēlies, ar piespraužamajām adatām vari egles galā piestiprināt kādu lentīti vai pušķi. Liec skaisto galda dekoru uz šķīvjiem, izkārto tās galda vidū vai arī pieliec to klāt kādai dāvanai.

Video pamācība:

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!