Foto: Shutterstock
Zināšanas par fenšui mācību ievērotas ne tikai senajā Ķīnā, bet arī saglabātas līdz mūsdienām. Par izplatītākajiem fenšui pamatprincipiem, visticamāk būsi dzirdējusi – izvairīties no asiem stūriem, nenovietot gultu pret spoguli vai, ja patiešām seko šo zināšanu norādēm, piemēram, iegādājoties mājokli vai iekopjot dārzu, nepieļaut, ka tieši pret mājas durvīm atrodas ceļš, liels akmens vai koks.

Protams, kāds par šiem uzskatiem vien pasmaidīs, tomēr fenšui speciālisti norāda, ka, prasmīgi iekārtojot mājokli, no tiesas ir iespējams uzlabot enerģētiku savā ikdienā un dzīvē kopumā.

Turpinājumā piedāvājam nozares speciālistu ieteikumus par to, kā atbilstoši fenšui pamatprincipiem iekārtot guļamistabu, tā vairojot seksuālo enerģiju un sapratni pāra starpā. Kas zina, varbūt kāds no šiem padomiem noderēs arī tev!

Ļauj plūst enerģijai

Foto: Shutterstock

Enerģija caur telpu plūst kā ūdens straume upē – visspēcīgākā tā ir telpas vidusdaļā, mierīgāka – malās un vislēnākā – istabas stūros. Sastopoties ar šķēršļiem, šī enerģija palēninās un var pat apsīkt, tāpēc, lai to nepieļautu, rūpējies, lai telpas būtu brīvi caurstaigājamas.

Ja vēlies guļamistabā baudīt sapratni un neļaut apsīkt savam vai partnera libido, novāc visas liekās mantas, kas atrodas istabā. Sakārto uz grīdas nosviestos spilvenus, noliec grāmatas tām paredzētajās vietās, aiznes krūzīti uz virtuvi un pārliecinies, ka telpā iespējams brīvi atvērt logu, kā arī durvis un nekas cits neapgrūtina pārvietošanās iespējas! Šādi enerģijai būs iespēja brīvi cirkulēt, apgalvo fenšui speciālisti.

Rūpējies par visām maņām

Foto: Shutterstock

Atceries, ka guļamistaba ir ne tikai tava mīlas ligzdiņa, bet arī miera osta! Rūpējies, lai, uzturoties šai telpā, tiktu apmierinātas visas maņas – telpā jāvalda tīkamam aromātam un jābūt izvietotiem patīkamiem materiāliem, kuru saskaršanās ar ādu nerada diskomfortu. Tāpat pievērs uzmanību apgaismojumam – tam nevajadzētu būt ne pārlieku spilgtam, ne arī tumšam. Telpā jāvalda omulīgai gaisotnei, kas rosinātu tajā atgriezties vēl un vēl.

Aizdedzini aromātisku sveci, parūpējies par kvalitatīvu gultas veļu, nodrošini acīm tīkamu apgaismojumu, kā arī vari ieslēgt situācijai un garastāvoklim atbilstošu mūziku – lutinot visas maņas, uzlabosi enerģētiku telpā un vairosi harmoniju arī sevī.

Enerģijas bloķētāji

Foto: Shutterstock

Enerģijas apriti telpā bloķē un disharmoniju rada viss, kas mums nesaistās ar patīkamām emocijām – netīras zeķes, kaut kas nomests pie gultas, savlaicīgi nenomainīta gultas veļa, nekārtīgas mantas, netīrumi, putekļi uz plauktiem, darba dokumenti utt. Pat telefonu un datoru fenšui speciālisti aicina uzlādēt citās telpās, nevis guļamistabā, kas, starp citu, sniegs arī ieguldījumu tavai veselībai. Piemēram, nakts laikā nezibsnījot tālruņa ekrānam un tev nesastopoties ar kārdinājumu pirms miega pārlūkot sociālos tīklus, miegs nakts laikā būs krietni vien saldāks.

Savukārt, aizdomājoties par fenšui ietekmi uz seksuālo enerģiju un pieminēto tās bloķētāju ietekmi uz tavu partnera labsajūtu, kļūst skaidrs, ka, piemēram, nevietā nomesti darba dokumenti vai mīļotā ne pirmā svaiguma T-krekls acumirklī mazinās rotaļīgo noskaņojumu pat tad, ja piefiksēsi šo sajūtu vien zemapziņā.

Sabalansēta sievišķā un vīrišķā enerģija

Foto: PantherMedia/Scanpix

Tavai istabai nav jāizskatās pilnīgi sterilai vai, tieši otrādi, pārspīlēti meitenīgai – atrodi zelta vidusceļu starp vīrišķās un sievišķās enerģijas līdzsvaru telpas iekārtojumā. Vēlams, lai telpa rosinātu omulības sajūtu gan tevī, gan partnerī. Ne velti taču ir dzirdēts par vīriešiem, kurus burtiski atbaida cakaini spilveni, un sievietēm, kurās simpātijas pret sākotnējo iekāres objektu nomaina ironija, sastopoties ar ādas dīvāniem un zvērādām pie sienas.

Protams, mūsu minētie piemēri ir krietni pārspīlēti, taču ideja ir skaidra – guļamistabai jābūt telpai, kurā netraucēti var cirkulēt gan vīrišķā, gan sievišķā enerģija – nodrošinies ar askētisku, tomēr kvalitatīvu gultas veļu un telpu papildini ar aromātiskām svecēm vai ziedu pušķi. Šādi tiks saglabāts tik vajadzīgais līdzsvars gluži vienkāršā veidā.

Galvenais – pareizi novietota gulta

Foto: PantherMedia/Scanpix

Pēc fenšui principiem mēbeļu novietojums ir būtisks katrā telpā, taču guļamistabā tas, gluži likumsakarīgi, ir vēl jo svarīgāks. Ja izvēlēsies gultu novietot nepareizajā vietā, vari riskēt zaudēt naktsmiera kvalitāti, kā arī seksuālo enerģiju un libido.

Fenšui speciālisti tāpēc aicina gultu novietot ārpus spēcīgākā enerģijas ceļa, kas ir telpā – virzienā no durvīm uz logu. Tāpat izvairies no gultas novietošanas tieši pretim vienam no minētajiem elementiem – logam vai durvīm – atsevišķi. Ideālā variantā gultai vajadzētu stāvēt pie sienas, istabas malā, turklāt pie tās enerģijas līdzsvaram vēlams novietot nakts skapīti vienā pusē un nelielu krēslu – otrā, rezumē eksperti.

Krāsu izvēle

Foto: Shutterstock

Nav būtiskas nozīmes, kādos toņos iekārtosi guļamistabas interjeru. Galvenais – panākt līdzsvaru starp tiem. Rūpējies, lai telpā nevaldītu tikai vēsie vai tikai siltie toņi, kā arī tikai viena krāsa. Piemēram, baltos un pelēkos toņus vari papildināt ar dzelteniem un oranžiem, kā arī zelta nokrāsu.
Tāpat rūpējies, lai, piemēram, istabas sienu krāsas nebūtu pārāk košas un uzbāzīgas, kas var radīt nemieru un lieku uzbudinājumu. Tiesa, pārlieku piezemēti toņi var radīt garlaicību un pat nomāktību.

Vairāk par vēlamajām krāsām telpu iekārtojumā lasi šeit!

Guļamistaba nav birojs

Foto: PantherMedia/Scanpix

Ja izmanto iespēju strādāt attālināti no darbavietas, pretojies kārdinājumam dienu pavadīt gultā ar datoru klēpī. Guļamistaba nedrīkst kļūt par mājas biroju, jo tās primārā funkcija ir atpūtas vietas nodrošināšana, kā arī tā ir telpa, kurā nodoties mīlestībai.

Tāpēc tādi lieki priekšmeti kā datori, planšetes, tālrunis, darba dokumenti, plānotāji, arī televizors un elektroiekārtu lādētāji šai telpā atrasties nedrīkst.

Protams, vari tajā iekārtot omulīgu radošo stūrīti, kurā lasīt vai nodoties gleznošanai, adīšanai vai kādam citam vaļaspriekam, taču visas ar darbu saistītās lietas un nodarbes paturi ārpus savas miera ostas!

Raksta tapšanā izmantota informācija no Popsugar.com, Fengshui.com un Hgtv.com.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!