19. septembrī Siguldā notiks iespaidīgā rudens Stādu parāde
Foto: Kristaps Rajeckis

Pavasara Stādu parāde tika pārcelta uz 2021. gada 30. aprīli un 1. maiju, bet rudens Stādu parāde Siguldas Svētku laukumā norisināsies 19. septembrī, pulcējot stādu audzētājus un dārzkopjus no visas Latvijas. Šeit vienkopus varēs iegādāties gan krāšņus un pat eksotiskus augus dārzam, gan arī saņemt profesionāļu ieteikumus, kā arī varēs nopirkt dažādus noderīgus dārza instrumentus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Tavs Dārzs" stāsta pasākuma organizatori, rudens Stādu parāde šogad notiks 16. reizi un pasākumā stādu audzētavas no visas Latvijas plašā klāstā piedāvās augļu kokus un ogulājus, dekoratīvos kokus un krūmus, kā arī daudzgadīgās puķes un citus stādus. Rudens stādu parādi, kā atzīmēja organizatori, iecienījuši dārza mīļi un profesionāļi no Latvijas un tuvākajām kaimiņu valstīm.

Ko varēs iegādāties Stādu parādē? Organizatori sola, ka būs ne tikai stādu un dārza preču, amatniecības un pārtikas produktu plašs piedāvājums, bet arī brīnišķīga svētku atmosfēra, kuru piepildīs mūzikas skaņas, poniju izjādes bērniem un konkursi apmeklētājiem un dalībniekiem ar balvām no pasākuma atbalstītājiem. Pasākuma rīkotāji arī atgādina, ka rudens tāpat kā pavasaris ir piemērotākais laiks stādīšanai.

Pasākumā būs:

  • vairāk nekā 100 stādu audzētāju no visas Latvijas;
  • konsultācijas stādu audzēšanā, izvēlē un dārza plānošanā;
  • dārza preču un tehnikas tirdzniecība;
  • amatnieku un Latvijas ražojumu gadatirgus;
  • bezmaksas stāvvieta automašīnām;
  • bezmaksas ieeja visai ģimenei.

Uzmanība tiks veltīta dekoratīvo augu krāsu bagātībai

Pasākuma organizatori "Tavs Dārzs" atzīmē, ka audzētāji ar nepacietību gaida savus rudens svētkus Siguldas Svētku laukumā. Pasākumam ik gadu tiek veltīta kāda tēma, un šogad uzmanība tiks pievērsta dekoratīvo augu krāsu bagātībai – lapās, ziedos un pat stumbros. Kā stāsta pasākuma pārstāvji, apmeklētājiem būs iespēja skatīt neparastās un dažādās lapu formas un krāsas, piemēram, baltraibās, šķeltlapu, dzeltenraibās, sarkanlapu formas – augu rotas pārsteidz ar savu bagātību, ko katram būs iespēja baudīt un iegādāties pasākuma laikā.

Mazumtirdzniecībai veiksmīgs gads

Vērtējot šī gada sezonu, lielākajai daļai audzētāju tā bijusi aktīvāka nekā iepriekšējā, "Tavs Dārzs" norāda pasākuma organizatori. Jo īpaši tas attiecināms uz privāto sektoru, kas palielinājās saistībā ar koronavīrusa pandēmiju un izsludināto ārkārtējo situāciju valstī, un ļāva cilvēkiem vairāk pievērsties savu mazdārziņu iekopšanai. Savukārt mazākie audzētāji izjuta negatīvu ietekmi, jo lielākā daļa tirgu, kur viņi varētu realizēt savu lolojumu, bija atcelti. Organizatori atzīmē, ka šobrīd dārzkopības sezona ir atgriezusies ierastajās sliedēs, turpinās gan tirdzniecība, gan gatavošanās jau nākamā gada cēlienam, īpaši tiem audzētājiem, kuru audzētavu tirdzniecības laukumi tika iztukšoti pavasarī.

Pasākuma rīkotāji aicina apmeklētājus ņemt vērā piesardzības pasākumus, tajā skaitā ievērot distanci pie tirdzniecības modeļiem, kā arī ievērot individuālo atbildību par savu veselību. Kā informē organizatori, pasākuma laikā būs publiski pieejami dezinfekcijas līdzekļi.

Kā atgādina organizatori, Stādu parādes ir vienīgie nozares pasākumi, kur apmeklētājiem ir garantija par to, ka piedāvājumā ir tikai Latvijā audzēti stādi. To kontrolē speciāli izveidota ētikas komisija, kas pārliecinās par stādu atbilstību biedrībā pieņemtajai definīcijai "Kas ir Latvijā audzēts stāds?". Plašāku informāciju iespējams iegūt šajā mājaslapā.

16. Rudens stādu parādi rīko nodibinājums "Stādu un kūdras inovāciju fonds" (SKIF) sadarbībā ar Stādu audzētāju biedrību un Siguldas novada pašvaldību.

Tags

Dārza svētki Dārzs Stādu parāde
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form