Foto: Kolekciju dārzs "Madaras"
Dārza darbu sezona pienāks pavisam nemanot, bet par vēlamajiem augiem dārzā nav jāattopas tikai pavasarī, kad augi jāstāda zemē, bet par to var domāt arī ziemas mēnešos. Tieši tad ir visvairāk laika, lai katru dārza stūrīti izplānotu no A līdz Ž.

Jau tagad internetvidē sparīgi rosās koppasūtījumu grupas, kurās tiek pasūtīti dažādi augi krāšņas peonijas, sniega rozes, dekoratīvie sīpoli un ne tikai.

Šī gada laikā "Tavs Dārzs" sazinājās ar vairākiem stādu audzētājiem, kuriem lūdza ieteikt skaistākos un krāšņākos augus dārzam, kas lieliski augs arī Latvijas klimatiskajos apstākļos. Gada izskaņā esam apkopojuši arī šos ieteikumus, kas var kalpot par lielisku palīgu dārza plānošanā, jo varbūt šī idejas palīdz izlemt par labu kādam jaunam augam dārzā! Ja arī tev ir kāds lielisks ieteikums vēl kāda auga "topa" izveidei, piemēram, vēlies uzzināt dažādās parka rožu šķirnes, tad raksti savu vēlmi komentāru sadaļā vai arī e-pastā: maja@delfi.lv

Zemāk lūko krāšņas fotogrāfijas, šķirņu aprakstus un arī audzētāju ieteikumus!

Stādaudzētāju tops: 5 krāšņākie košumkrūmi dārzam

Foto: Shutterstock


Jau pavisam drīz atsāksies dārzu darbu sezona, rosība dārza labiekārtošanā un jaunu stādu iegāde. Lai nedaudz atvieglotu plānošanu, "Tavs Dārzs" lūdza Latvijas stādu audzētājiem ieteikt krāšņākos košumkrūmus, kas piemēroti mūsu apstākļiem.

Iespējams, šis būs lielisks palīgs, lai no košumkrūmu plašā klāsta izvēlētos arī kādu papildinājumu savam dārzam!

Lasīt vairāk

Stādaudzētāju tops: 5 skaistākās un krāšņākās peoniju šķirnes

Foto: Publicitātes foto


Vasarā dārzs nav iedomājams bez krāšņajām peonijām, kas zied tik bagātīgi un skaisti – gluži kā kupenas dārzā. "Tavs Dārzs" lūdza Latvijas stādu audzētājiem ieteikt piecas skaistākās peoniju šķirnes, kas greznotu dārzu vasaras sezonā, tiesa, ar vienu nosacījumu lai šīs peoniju šķirnes varētu izaudzēt arī Latvijas klimatiskajos apstākļos.

Kā atzina peoniju audzētāji, izvēle nebija no vieglākajām, jo katra šķirne izceļas ar savu krāsu bagātību, ziedu lielumu un reibinošo smaržu. Iespējams, ka šis peoniju šķirņu ceļvedis būs lielisks palīgs, lai arī savā dārzā lemtu par labu kādai jaunai un krāšņai peonijai.

Lasīt vairāk

Iesaka eksperte: astoņi mazāk zināmi, bet skaisti košumkrūmi dārzam

Foto: Shutterstock

Košumkrūmi ir pasakaini skaists dārza akcents, kas to izdaiļo visos gadalaikos - ziemā uz to zariem skaisti izskatās sniega "cepurītes", rudenī augi iegūst piesātinātus krāsu toņus, bet pavasarī un vasarā tie priecē ar savu ziedēšanu un apburošo smaržu. Šoreiz aplūkojam košumkrūmus, kas Latvijā ir mazāk zināmi, bet tāpat ir skaisti un eleganti.

Lasīt vairāk

Modes puķes – hortenzijas. Eksperte iesaka krāšņākās šķirnes dārzam

Foto: Shutterstock

Hortenzijas ir kļuvušas par modes puķēm – to "Tavs Dārzs" ir apgalvojuši ne tikai puķu audzētāji, bet arī stādaudzētavu pārstāvji. Maģiskās un košās dārza "bumbas", kas spēj mainīt krāsu, ir lielisks papildinājums dārzam.

Lasīt vairāk

Ēnainās vietās un ne tikai: eksperte iesaka krāšņākos un skaistākos augus dārzam

Foto: Shutterstock

Lai dārzs būtu krāšņs un spētu iepriecināt ar krāsainām ziedu un lapu kupenām, katram augam jāatrod pareizā vieta, kur tas spēs ziedēt visskaistāk. Kādas ziemcietes izvēlēties, kā tās kopt un ko vērts zināt par dažām šķirnēm, stāsta Zaļenieku kokaudzētavas Rīgas filiāles "Labklājības dārzi" vadītāja Kristiāna Komina-Parfenoviča.

Lasīt vairāk

Gaisīgā dārza rota – parūkkoks. Skaistākās šķirnes un padomi audzēšanā

Foto: Shutterstock

Parūkkkoks dārzam piešķir vieglumu, nelielu devu romantisma un pūkainuma, jo tā ziedi nedaudz atgādina gaisīgo cukurvati. Kā audzēt parūkkoku un lolot to, lai tas priecētu ar savu krāšņumu, "Tavs Dārzs" stāsta Zaļenieku kokaudzētavas Rīgas filiāles "Labklājības dārzi" vadītāja Kristiāna Komina-Parfenoviča.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!