Rīgas mežos neļauj cirst Ziemassvētku eglītes
Foto: Shutterstock

Egļu ciršana pašvaldības SIA "Rīgas meži" piederošajos mežos nav atļauta, informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Elizabete Ronija Dreimane.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Egļu šajos mežos ir maz, to īpatsvars nesasniedz 10%, un tās ir galvenokārt cilvēka roku stādītas.

Ja Rīgas mežos būtu ļauts cirst eglītes, tad jau divu gadu laikā mazo eglīšu tajos nebūtu vispār, uzsvēra Dreimane.

Decembrī un janvārī SIA "Rīgas Meži" inspektori un mežsargi pastiprināti uzmanīs visus Rīgai piederošos mežus. Pie daudzām jaunaudzēm ir uzstādītas videonovērošanas kameras, lai nenotiktu egļu zādzības.

Iedzīvotāji ir aicināti pastaigāties un pavadīt laiku mežā, tomēr, ja rodas vēlme svētku kociņu meklēt mežā, ir jānoskaidro, kam šis mežs pieder, un jāsaskaņo eglītes nociršana ar meža īpašnieku.

Uzņēmums aicina lejupielādēt "Latvijas valsts mežu" lietotni "LVM GEO Mobile". Ar dažādu karšu palīdzību iespējams plānot egļu meklēšanas maršrutu, kā arī pārliecināties, ka eglītes ciršana nav plānota privātā mežā vai Rīgas un citu pašvaldību apsaimniekotā teritorijā.

Tags

Rīgas meži Ziemassvētki Ziemassvētku eglīte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form