Dārza darbu saraksts un ieteikumi no Mārtiņiem līdz Jaungadam
Foto: Dakiny / CC

Pēc Mārtiņiem (10. novembra) sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Taču rūpes par dārzu un ievākto ražu turpinās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vīnogulāju apgriešanai ļoti piemērots laiks būtu 15. un 16. novembris, jo tad ir augļu dienas un vecs Mēness.

Novembrī jābūt sagatavotam segmateriālam un dārzkopim jābūt kaujas gatavībā, lai pēkšņais kailsals neiznīcinātu daudzus jutīgus augus, kā tas notika iepriekšējā ziemā. Piesegšana jāveic īstajā brīdī, ne par vēlu, bet arī ne par agru. Rožu dzinumus pieliec savlaikus, kad gaisa temperatūra ir virs nulles grādu (jo sasaluši dzinumi liecot nolūzīs), taču rozes piesedz tikai tad, kad gaisa temperatūra ilgstoši ir vismaz –3...–5 °C. Piesedzot agrāk, rozes var izsust.

Ļoti vēlams regulāri apsekot dārzu, kā arī pārbaudīt augļu un dārzeņu glabātavas. Jebkurā dienā, kad ir darbam labvēlīgi laika apstākļi, var kaļķot augļu koku stumbrus un skeletzarus.

Kāpostu skābēšanai ieteicamie datumi ir 25. un 26. novembris, 3. un 4. decembris, 22. un 23. janvāris.

Lai Adventes zaļumi ilgāk saglabātos, to griešanai piemērotākais laiks ir 25. un 26. novembris, kā arī 29. un 30. novembris.

Cirst eglīti Ziemassvētkiem labāk 8. un 9. decembrī vai 18. un 19. decembrī, bet vislabāk – 22. decembra vakarā vai 23. decembrī. Ja eglīte paredzēta tikai Jaunā gada sagaidīšanai, tad, lai tā ilgi zaļotu un smaržotu, vislabākais ciršanas laiks būs 26. un 27. decembris. Eglīti drīkst cirst savā mežā. Likums atļauj nocirst vienu eglīti savām vajadzībām arī valsts mežā: ceļa malā, grāvja malā, uz stigas, zem elektrolīnijas vai pieaugušā mežā zem lieliem kokiem. Jaunaudzēs, jauktā jaunu koku mežā un aizsargājamās teritorijās eglītes cirst nedrīkst!

Brīvo laiku dārzkopis var veltīt savu sasniegumu un kļūdu izvērtēšanai un zināšanu papildināšanai. Priecīgus Ziemassvētkus un raženu 2015. gadu!

Tags

Augļu koki Dārza darbu kalendārs Rozes Ziemassvētki Vīnogas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form