Pēc iespējas dabiskāk un ilgtspējīgāk. Interjera dizaina aktualiātes 2023. gadā
Foto: Shutterstock

Arvien tuvāk sajūtamas jaunā gada vēsmas. Un jaunais gads nereti iesākas ar spožiem plāniem – iespējams, nākamajā gadā beidzot būs laiks ķerties klāt mājokļa uzpošanai vai pat nopietnākiem remontdarbiem. Ja tā, laiks ielūkoties, kas aktuāls 2023. gadā būs interjera dizainā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Īsumā – 2023. gadā galvenais dizaina virzītājspēks būs labsajūta, un jebkuras telpas svarīgākais uzdevums nākamgad būs kļūt par ērtu, relaksējošu oāzi tās iemītniekiem, galvenos virzienus ieskicē nekustamo īpašumu attīstītāja "Bonava Latvija" eksperti.

Ilgtspējīgs dizains

Tāpat kā daudzās citās nozarēs, arī interjera dizainā vērojami nerimstoši centieni kļūt ilgtspējīgākiem un samazināt, nevis vairot, ietekmi uz vidi un radīto atkritumu daudzumu.

Tieši tāpēc sagaidāms, ka 2023. gadā pieaugs interese par tekstilizstrādājumiem, tapetēm, lampām un aksesuāriem, kas nonākuši otrreizējā apritē vai tiek ražoti no pārstrādātiem materiāliem. Ja vēlies iet līdzi laikam, īstos interjera dārgumus meklē šķūņos un bēniņos, "second hand" veikalos, krāmu tirdziņos, antikvariātos un pie ražotājiem, kas izmanto otrreizējās izejvielas. Tas būs ne tikai videi draudzīgs solis, bet arī iespēja papildināt savu interjeru ar unikāliem, oriģināliem priekšmetiem.

Joprojām aktuāli būs dabiski materiāli. Ja ar rotangpalmu, bambusu, koku vai linu ir pazīstams ikviens, kam rūp videi draudzīgs mājokļa iekārtojums, 2023. gadā ir vērts pievērsties ne mazāk ilgtspējīgiem materiāliem, kuri tomēr nav īsti novērtēti – piemēram, korķim un alumīnijam. Tie ir salīdzinoši lēti, viegli pieejami un ērti pārstrādājami materiāli. Lai telpa neizskatītos sterila, alumīniju ieteicams kombinēt ar koku vai korķi, kuru siltie toņi un faktūras līdzsvaros metāla vēso eleganci.

Pēc iespējas dabiskāk un ilgtspējīgāk. Interjera dizaina aktualiātes 2023. gadā
Foto: Shutterstock

Zemes toņi un aizraujošais brūnais

Balts, pelēks, visu toņu brūnie un rāmi zaļie toņi, saulrieta krāsas akcentam – 2023. gadā sevi pārliecinoši piesaka zemes toņi. Brūnā krāsa nebūt nav vienmuļa vai nomācoša. Brūnā krāsa ir nomierinoša, viesmīlīga, eleganta un mazliet noslēpumaina, turklāt var lepoties ar plašu toņu spektru, kura krāšņākie dārgakmeņi ir piesātinātie, tumšie šokolādes toņi.

Balti interjeri zaudē popularitāti, dodot priekšroku intīmākai, klusinātai videi, un te brūnā krāsa ir neaizstājama. Turklāt tā pārsteizoši labi iederas dažādos stilos – no tradicionālā līdz modernajam.

Pēc iespējas dabiskāk un ilgtspējīgāk. Interjera dizaina aktualiātes 2023. gadā
Foto: Shutterstock

Lai interjers nekļūtu neitrāli vienmuļš, akcentus palīdzēs radīt saulrieta toņi – no sārtā līdz violetajam, īpašu uzmanību pievēršot dzintara un uguns liesmu atturīgi dzeltenajiem, kas sevišķi iespaidīgi izskatīsies kopā ar klusinātu salvijas zaļo un siltām koksnes nokrāsām.

Kaut arī krāsu institūts "Pantone" savu gada krāsu parasti izziņo tikai decembrī, eksperti lēš, ka 2023. gadā godā tiks celts "Digital Lavender" – lavandas tonis, radniecīgs aizejošā gada krāsai "Very Peri", kas brīnišķīgi iederas saulrieta krāsu paletē. Tikmēr interjera dizaina uzņēmumi visā pasaulē arvien biežāk vērš skatienus uz dažādiem dzeltenajiem un zeltainajiem toņiem.

Pamanāmi aksesuāri

Vai tās būtu liela izmēra dizaina lampas, oriģināli keramikas trauki vai neparasti suvenīri no ceļojumiem, nākamajā gadā interjera modē būs individualitāte, oriģinalitāte un lietas, kas piesaista skatienu. Ir laiks celt gaismā un likt goda vietā ģimenes mantojumu, vintāžas priekšmetus, unikālas mēbeles un dekorus.

Pēc iespējas dabiskāk un ilgtspējīgāk. Interjera dizaina aktualiātes 2023. gadā
Foto: Shutterstock

Tas nenozīmē, ka mājoklis jāpārvērš par muzeju. Gudra vecu un jaunu lietu kombinēšana izcili papildinās arī mūsdienīgu interjeru. Reizēm mazs misiņa rokturis, senlaicīga karte pie sienas vai īstajā nodiluma pakāpē nobružāts pinums ir tas, kas piešķir telpai raksturu un rada pabeigtības sajūtu.

Tapešu apmales un viļņotas līnijas

Tapešu apmales – interjera elements, kas līdz mūsdienām izdzīvojis kopš 18. un 19. gadsimta. Agrāk tās bija veids, kā paslēpt sienu nepilnības, taču tagad piešķir interjeram krāsu un raksturu. Tās palīdz izcelt arhitektūras elementus un piešķir rotaļīgumu kopējam dizainam, iepludinot telpā smalkus rakstus vai kontrastējošas krāsas.

Visas dizaina tendences cikliski atgriežas, un šobrīd arvien biežāk redzamas atsauces uz 20. gadsimta sākuma interjeriem. Tapešu apmales, trafareti, sienu gleznojumi atbalso jūgendstila un "Art Deco" periodu.

Savukārt tapešu modē ienāk viļņotas, izliektas līnijas. Pieaugot māju kā komforta zonas un drošības salas nozīmei, pieaug arī vēlme pēc krāsām, rakstiem, materiāliem un formām, kas sniedz emocionāla patvēruma sajūtu. Viļņotas līnijas atgādina ūdeni, kas simbolizē emociju pasauli, mātes klēpi, mieru, relaksāciju un dzīvību.

Pēc iespējas dabiskāk un ilgtspējīgāk. Interjera dizaina aktualiātes 2023. gadā
Foto: Shutterstock

Joprojām modē būs arī mēbeles ar izliektām līnijām un noapaļotiem stūriem. Bet 1970-tie gadi, kas lielā mērā noteica 2022. gada interjera tendences, iedvesmo joprojām, mudinot kombinēt apaļu paklāju ar mēbelēm, kurās dominē liektas līnijas.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.