Foto: Kā vecmodīgu virtuvi pārvērst par modernu zonu mājoklī
Foto: Publicitātes foto

Virtuve ir viena no visbiežāk izmantotajām telpām mājās. Tādēļ svarīgi, lai telpa būtu daudzfunkcionāla, praktiska un ērta. Ja esi savas virtuves pārvērtību pašā sākumposmā, tad esam sarūpējuši kripatiņu iedvesmas – stāstu par to, kā vecmodīgu virtuvi pārvērst par modernu un daudzfunkcionālu mājokļa zonu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ģimene, kurā ir 4 bērni, pirms trim gadiem iegādājās savu mājokli. Iepriekšējie īpašnieki mājā bija atstājuši visas vecās mēbeles. Ģimene domāja, ka pēc kāda laika pakāpeniski atjaunos virtuvi, taču diemžēl laika gaitā prioritātes mainījās un viņi turpināja izmantot veco infrastruktūru, to remontējot un pielāgojot pēc nepieciešamības.

Šobrīd jaunākais bērns sāk izzināt pasauli, tādēļ pašreizējā vide un iekārtojums virtuvē viņam nav piemērots un drošs. Interjera dizainere, kura palīdzēja veikt virtuves pārvērtības, dalās ar vērtīgiem padomiem, kas, domājot par virtuves remontu, varētu noderēt arī citiem.

Pirms pārvērtībām – izvērtē un izplāno

Pirms pārvērtībām interjera dizainere iesaka izvērtēt esošās virtuves izkārtojumu un plānojumu. Var gadīties, ka izkārtojums un visas centrālās daļas ir novietotas pareizi, bet izmantotie risinājumi nav piemēroti un praktiski. Šai virtuvei jau sākotnēji bija galerijas izkārtojums – visi galvenie elementi bija izvietoti virtuves abās pusēs un tās otrā daļā bija atvērta tipa zona, kur bija iekārtota ēdamistaba. Tā kā plānojums bija ideāli piemērots virtuvei, interjera dizainere ieteica saglabāt sākotnējo izkārtojumu, uzlabojot virtuves praktiskumu.

"Jau sākotnēji virtuves zonas bija labi sadalītas. Galvenās zonas gatavošanai atradās blakus viena otrai, kā arī otrā virtuves daļā tajā bija daudz vietas, lai iekārtotu mājīgu ēdamistabas zonu. Taču virtuves zonai atvēlētā telpa nebija īpaši funkcionāla un efektīvi izmantota," stāsta "Ikea" interjera dizainere Alla Meņščikova.

Viņa uzsver, ka lieliska iespēja, ko ikviens var izmantot, sākot atjaunot vai dekorēt jebkura veida telpas, ir bezmaksas plānošanas rīki tiešsaistē. Plānojot iekārtojumu, tiešsaistes vidē uzreiz būs redzams izkārtojums, pēc nepieciešamības ērti varēsi veikt izmaiņas, pielāgot krāsas un dekorus.

Vēl viena svarīga loma ir dažādiem interjera risinājumiem. Izveido vēlamo telpas noskaņas vizualizāciju, iekļaujot krāsas, ko vēlies integrēt telpā, un apskati, kā viss kopskatā izskatās. Izvēlies vienu galveno toni un papildini to ar dažādiem akcentiem un dekoriem krāsās, kas to papildina.

Izvēlies praktiskus un drošus risinājumus

Ja mājās ir mazi bērni, virtuve ir tā vieta, kuras videi jābūt ne tikai praktiskai, bet arī drošai. Iepriekšējās ģimenes virtuves iekārta bija vienkārša koka konstrukcija, kuras fasādi rotāja nelieli aizkari. Turklāt virtuves sadzīves tehnika nebija iebūvēta virtuves iekārtā, bet gan vienkārši tika uzglabāta konstrukcijas apakšā – ierīces bija viegli pieejamas un sasniedzamas bērniem. Nepietika arī vietas, kur uzglabāt biežāk lietotos virtuves priekšmetus, kā arī iztrūka laba priekšmetu organizācija.

Interjera dizainere izveidoja vietu, lai varētu iebūvēt cepeškrāsni, mikroviļņu krāsni un trauku mazgājamo mašīnu. "Iebūvētie risinājumi ir ne tikai praktiski, bet arī pilnībā integrējami kopējā virtuves iekārtā un tās dizainā, radot vienotu un sakoptāku izskatu, nemaz nerunājot par to, ka šādi tiek ietaupīta arī brīvā zona uz galda. Virtuves skapītī pat tika atrasta vieta kafijas automātam. Piemēram, iepriekš kafijas automāts tika novietots uz darba virsmas un lieki izmantoja vietu, kas bija paredzēta ēdiena pagatavošanai," stāsta interjera dizainere.

Foto: Kā vecmodīgu virtuvi pārvērst par modernu zonu mājoklī
Foto: Publicitātes foto

Dizainere papildina, ka, lai ietaupītu vietu un vairāk vietas atvēlētu dažādu priekšmetu uzglabāšanai plauktos un atvilktnēs, lieti noder virtuves organizatori, kas var palīdzēt uzturēt kārtību aiz aizvērtām durvīm – galda piederumu organizatori, šķīvju statīvi, katlu vāku organizatori, plauktu ieliktņi, kastes utt.

Šajā konkrētajā virtuvē interjera dizainere nolēma pieskaņot atvilktņu un skapju funkcionalitāti tieši tur uzglabājamajām lietām. Atvilktnēm ir pieejami ļoti ērti sadalītāji, kas palīdz lielo atvilktni sadalīt vairākās daļās, kas savukārt dod iespēju ieviest noteiktu sistēmu un kārtību.

Atsvaidzini telpu ar dekoriem papildinošās krāsās

Kopējais virtuves interjers ieturēts minimālisma stilā. "Kā galvenais tonis virtuvei tika izvēlēta pelēkzaļā krāsa, taču tādi priekšmeti kā virtuves izlietnes jaucējkrāns un izlietne, tvaika nosūcējs, rokturi, galds un citi aksesuāri tika izvēlēti melnā krāsā. Dažādās detaļas melnā krāsā radīja vienotu izskatu starp virtuves iekārtu un pusdienu galdu un piešķīra elegantu izskatu kopējam interjeram.Tāpat, pievienojot dažus atvērtus plauktus, ir iespēja tur izvietot priekšmetus, kurus vēlies parādīt un redzēt ikdienā vai ar kuriem lepojamies, padarot virtuves interjeru personiskāku," stāsta interjera dizainere.

Lielisks papildinājums ir dzīvie augi. Interjera dizainere radīja unikālus centrālos elementus galdam no stikla cilindriem, kas bija piepildīti ar dekoratīvajiem akmeņiem un zemi augiem, kurā tika iestādīti sukulenti.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.