Pieci augi, kas lutina ar veselīgu ogu ražu rudens sākumā
Foto: Shutterstock

Rīti kļuvuši arvien dzestrāki, vakaros saulīte noriet arvien agrāk, lielākā daļa ražas dārzā novākta, bet tas nenozīmē, ka ar to viss beidzies. Daži augi ar veselīgām un košām ogām lutina tieši tagad, kad rudens dzestrums jau kniebj vaigos, tāpēc uzzini ko vairāk par augiem, kas pelnījuši slavas brīdi.

Mežrozītes

Mežrozītes latviešiem noteikti nav svešs augs, taču par šo ogulāju nereti aizmirstam, turklāt informācija par tā audzēšanu arī ir skopa. Mežrozīšu audzētājs Guntis Gobzems stāsta, ka pēc būtības mežrozītes var audzēt jebkādā augsnē, jo savvaļā tās sastopamas pat jūras kāpās, tāpēc arī smilšaina zeme būs piemērota. Vairāk par mežrozīšu audzēšanu un kopšanu lasi šeit.

Mežrozītes audzēt ir vērts veselīgo ogu dēļ. Ogās slēpjas nepārspējams daudzums C vitamīna (10 reizes vairāk nekā upenēs un 100 reizes vairāk nekā ābolos), turklāt raža krūmājos pieejama visai ilgi, pat pirmās salnas tām nekaitē.

Pieci augi, kas lutina ar veselīgu ogu ražu rudens sākumā
Foto: Shutterstock

Ja ogas gana daudz ēstas, tās var izmantot dekoratīviem nolūkiem, jo zariņi ar ogām pat kaltētā veidā izskatās skaisti, nezaudējot ogu un lapu krāsu. Mežrozītes ir kā radītas arī izmantojumam floristikā, liekot ogu ķekarus pušķos, dažādās kompozīcijās un vainadziņos.

Source

DELFI Tavs Dārzs
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form