Prezidentam Jānim Čakstem par godu radīta jauna ābeļu šķirne
Foto: Publicitātes foto

Tautas padomes priekšsēdētāja, Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 160. dzimšanas dienai par godu Dārzkopības institūts jaunu selekcionētu ābeļu šķirni nodēvējis Čakstes dzimtas māju vārdā – 'Čakstes Auči', "Tavs Dārzs" informēja Saeimas Preses dienesta pārstāvji.

Kā pastāstīja Saeimas Preses dienestā, ar jauno ābeļu šķirni Saeimas zinātniskās konferences "Jānis Čakste – 160" laikā klātesošos iepazīstinās Čakstes mazmazmeita Kristīne Čakste. Šī jaunā ābele nesīs Čakstes dzimtas māju vārdu pateicībā par izcilā valstsvīra devumu Latvijai.

Čakste savulaik savās dzimtas mājās "Aučos" bija iekopis plašu ābeļdārzu, kopā ar bērniem kādā pavasarī iestādot vairāk nekā tūkstoš ābelīšu. Diemžēl laika gaitā ābeļdārzs iznīcināts.

Saeimas Preses dienestā norāda, ka jaunā šķirne 'Čakstes Auči' radīta, 1997. gadā krustojot šķirnes 'Sarma' un 'Zaiļijskoje' un pēc tam divdesmit gadus vērtējot šī hibrīda augļu kvalitāti un saimnieciskās īpašības. 'Čakstes Auči' ir vēlīna vasaras ābeļu šķirne ar lieliem sarkanīgiem āboliem. Šķirni selekcionējusi bioloģijas zinātņu doktore Laila Ikase.

Jaunās šķirnes stādus varēs iegādāties Dārzkopības institūtā Dobelē. Tiesa, tie būs pieejami, sākot no 2021. gada rudens. Jaunās ābelītes iestādīs arī Čakstes dzimtas mājās, tādējādi turpinot augļkoku stādījumu atjaunošanu dzimtas īpašumā Zemgalē ar jauno ābeļu šķirni.

Source

DELFI Tavs Dārzs

Tags

Augļu koki Dārzs Jānis Čakste Saeima
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form