Indukcijas vai keramiskā plīts: būtiskākās atšķirības, kas palīdzēs izvēlēties piemērotāko
Foto: Shutterstock

Neatņemama virtuves sastāvdaļa ir plīts, taču piedāvājums veikalu plauktos ir ļoti plašs. Kādu plīti izvēlēties – keramisko vai indukcijas? Kādas ir to būtiskākās atšķirības? Kam pievērst uzmanību, iegādājoties plīti?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sadarbībā ar sadzīves tehnikas ražotāja "Electrolux" speciālistiem, izveidojām ceļvedi, kas noderēs, izvēloties piemērotu plīts virsmu.

Atšķirība starp keramisko plīti un indukcijas plīti

Pati būtiskākā atšķirība starp indukcijas plīti un keramisko plīti ir sildīšanas tehnoloģija. Keramiskās plīts sildelements ir veidots uz elektrības bāzes, savukārt indukcijas plītij tas ir magnētiskais lauks, kas ģenerē karstumu tieši katla vai pannas pamatnē, saglabājot gatavošanas virsmu relatīvi vēsu.

Neskatoties uz to, kāda lieluma un formas gatavošanas trauks tiek izmantots, tas pielāgojas indukcijas plīts gatavošanas zonai. Magnētiskās indukcijas sistēma garantē, ka 90 procenti patērētās enerģijas tiek izmantoti trauka sasildīšanai, tādēļ tā ietaupa ne tikai gatavošanas laiku, bet arī enerģiju. Indukcijas plīts sasilst acumirklī – to nav nepieciešams pirms tam sasildīt.

Kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties plīts virsmu?

Izmēri

Viens no svarīgākajiem faktoriem, izvēloties plīts virsmu, ir vieta, kas pieejama uz virtuves darbvirsmas. Standarta izmērs ir 60x60 centimetri, kas nodrošina trīs vai četras gatavošanas zonas, un ir piemērots lielākajai daļai mājsaimniecību. Savukārt, ja bieži mēdzat gatavot lielākas maltītes, tad noderēs plīts virsma ar sešām gatavošanas zonām. Izmēros tā mēdz būt no 70 centimetriem līdz pat 90 centimetriem plata. Taču pavisam šaurām vietām būs piemērotas nelielas plīts virsmas, kurām ir tikai viena vai divas gatavošanas zonas.

Drošība

Būtiska atšķirība starp keramisko un indukcijas plīti ir drošība. Ņemot vērā, ka keramiskās plīts virsma uzkarst, uz tās ir viegli apdedzināties, savukārt indukcijas plīts virsma uzkarst tikai nedaudz, līdz ar to smagus apdegumus iegūt nav iespējams. Īpaši būtiski tas ir ģimenēm, kurās ir mazi bērni – nereti bērni mēdz apdedzināties, pieskaroties karstiem degļiem vai virsmai.

Gan indukcijas, gan keramiskās plīts virsmai uzkarst tikai tā zona, kura ir ieslēgta, turklāt lielākoties plītīm ir iespēja bloķēt vadības paneli, lai nejaušības dēļ netiktu mainīti iestatījumi. Pēc maltītes pagatavošanas keramiskajai plīts virsmai ir nepieciešams ilgāks laiks, līdz tai var droši pieskarties, turpretim indukcijas plīts atdziest ātrāk.

Indukcijas vai keramiskā plīts: būtiskākās atšķirības, kas palīdzēs izvēlēties piemērotāko
Foto: Shutterstock

Virsmu kopšana

Ikvienam, pat profesionālākajam un veiklākajam pavāram gadās, ka ēdiens tomēr pāriet pāri katla malām, tādējādi uz plīts virsmas atstājot traipus, kurus grūti notīrīt. Būtiskākā atšķirība starp indukcijas un stikla keramikas elektrisko plīti ir tā, ka indukcijas plīts uzkarst no saskares ar trauka pamatni. Virsma kļūst tikpat karsta, cik trauks, taču atdziest ātrāk nekā keramiskā virsma. Tādēļ indukcijas plīts virsma nekad nepaliek tik karsta, lai izlijušais ēdiens piedegtu, un to notīrīt ir gaužām vienkārši!

Tags

Virtuves tehnika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form