Tautas metodes, kā notīrīt celtniecības putas
Foto: Shutterstock

Remontdarbos visai bieži tiek izmantotas celtniecības putas, līdz ar to iespējamība, ka kāda virsma cietīs no to paliekām, ir diezgan liela. Pēc putu sacietēšanas tās nebūt nav tik viegli nomazgāt, tāpēc padomi, ko un kā izmantot, šādās reizēs būtu jāzina.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iepazīstoties ar tautas metodēm dažādos forumos, kur tiek diskutēts par remontdarbiem, viens no biežāk pieminētajiem risinājumiem ir speciālais šķīdinātājs (putu attīrītājs), ar ko tad visai veikli izdodas notīrīt putas. Citi iesaka tā vietā izmantot acetonu. Šie šķīdumi putas pārvērš atkal šķidrā veidā, tāpēc tās viegli notīrīt, taču jāņem vērā arī virsmas materiāls, uz kura ir šīs putas. Piemēram, uz PVC loga rāmjiem šķīdinātāja paliekas var atstāt traipus, savukārt uz bleķa, stikla, mūra vai kur citur putas izdosies notīrīt bez paliekošām sekām.

No cietām virsmām putas var mēģināt arī nokasīt, piemēram, ar žileti, plastmasas lāpstiņu, plānu nazīti vai ko citu, skatoties pēc situācijas un tā, kāda ir tīrāmā virsma. Kas attiecas uz jau sacietējušu putu notīrīšanu, lielākoties tās var noņemt tikai mehāniski vai arī lietojot speciālu sacietējušu putu noņemšanas līdzekli.

Lai nenāktos saskarties ar nelāgām situācijām, kad putas nekādi nevar notīrīt, vienmēr pirms remontdarbiem nodrošinies ar šķīdinātāju. Ja putas patrāpījušas tur, kur nevajadzētu, tās jānotīra uzreiz, pirms tās pamatīgi pielīp virsmai.

Tags

Dienas padoms
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form