Gultā ar mājas mīluli: plusi un mīnusi gulēšanai kopā ar kaķi
Foto: Shutterstock

Dažreiz var šķist, ka miegs ir vissaldākais tieši tad, kad blakus gultā čokuriņā ieritinājies guļ mājas mīlulis. Taču, lai cik jauki tas liktos, šai it kā nevainīgajai dzīvnieka darbībai var būt savas sekas. Portālā "Healthline" veselības eksperti skaidro, kāpēc tev nevajadzētu gultu dalīt ar kaķi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Daži kaķi nav sajūsmā par gulēšanu blakus saimniekam, turpretim citi visas savas miega stundas pavada laiski vāļājoties tikko uzklātā gultā. Un šķiet, ka daudzi murrātāju saimnieki nemaz neiebilst pret šādām dzīvnieka izdarībām. "Center of Diseases Control and Prevention" apgalvo, ka aptuveni 50 procenti amerikāņu atļauj mājdzīvniekiem gulēt ar viņiem vienā gultā.

Piemēram, Bils Fišs, mājaslapā "tuck.com", sniedz profesionālus ieteikumus, kā uzlabot miegu. Viņš uzskata, ka gulēšana ar kaķi vienā gultā jums abiem nodrošina emocionālu un fizisku drošības sajūtu. "Gulēšana kopā ar kādu, neatkarīgi no tā, vai tas ir cilvēks vai dzīvnieks, palīdz mazināt stresu un liek cilvēkam justies silti un komfortabli," viņš skaidro. "Tava kaķa maigā murrāšanas skaņa un lēnā elpošana palīdz tev ātrāk iemigt." Arī veterinārārsts Stīvs Veinbergs stāsta, ka kaķa gulēšana blakus, dažreiz pat uz tā paša spilvena, cilvēku var nomierināt un atbrīvot no dienas laikā uzkrātā stresa. Tajā pašā laikā nemierīgākie kaķi var traucēt tev kārtīgi izgulēties un ienest tavā gultā dažādas slimības.

Iespēja nosmakt

Dažiem kaķiem īpaši patīk gulēt kopā ar maziem bērniem, vai zīdaiņiem, ko vetārsti neiesaka dzīvniekam atļaut. Ja kaķis guļ kopā ar zīdaini, tad dzīvnieks, neko ļaunu negribēdams, var viņam uzgulties uz sejas un bērniņu nosmacēt. Arī kaķa svars var būt par smagu zīdainim, līdz ar to dzīvnieks, pat guļot uz viņa punča, var apgrūtināt zīdaiņa elpošanu. Tāpat kaķis pēkšņi var kļūt agresīvs un uztvert zīdaini kā rotaļu biedru, sākot bērnam kost vai skrāpēt.

"Petplan Pet Insurance" vetārste stāsta, ka kaķi bieži vien inficē bērnus ar dažādām slimībām, tiem iekožot vai ieskrāpējot. Tāpēc, ja tev mājās ir mazs zīdainis un kaķis, nekad neatstāj viņus vienus. Pievērs abiem pastiprinātu uzmanību, lai neciestu ne dzīvnieks, ne bērns.

Tags

Alerģija Astma Slimību profilakses un kontroles centrs Kaķis Kaķu uzvedība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form