Pieci ietiepīgi suņi, kuri izliksies, ka nedzird saimnieku
Foto: Shutterstock

Iespējams, par čau čau suņiem pat tiem, kas neko daudz nezina, ir radies priekšstats, ka šie pūkainie, skaistie, valdzinošie mīluļi bieži vien rīkojas uz savu galvu. Čau čau vizuāli atgādina ļoti mīlīgu, lielu lāci, un salīdzinājums te ir vietā. Līdzās citu suņu šķirņu pārstāvjiem, čau čau bieži vien tiek salīdzināts ar savvaļas ķepaini. Interesanti, ka ne vienmēr čau čau būs brūni, jo sastopami arī, piemēram, melni sugasbrāļi. Taču visus vieno izteiksmīgā, citiem suņiem neraksturīgā zilā mēle, par ko klīst leģendas, piemēram, ka tādu nokrāsu suns guvis, uzlaizot gabaliņu debess, kas nokritusi uz zemes.

Pieci ietiepīgi suņi, kuri izliksies, ka nedzird saimnieku
Foto: Shutterstock

Lai arī ārēji ļoti valdzinošs un krāšņs, čau čau nebūt nav no tiem vieglākajiem suņiem. Tāpēc nepieredzējušam saimniekam ar čau čau varētu būt grūti. Mīlulis visbiežāk atzīs tikai vienu no ģimenes locekļiem, kam klausīs teju vai uz vārda, taču tautā mēdz teikt, ka brīdī, kad čau čau aizskries no saimnieka, viņu ne ar kādiem līdzekļiem nesasaukt. Šī mīluļa apmācībā jāvelta gan laiks, gan pūles, lai ieguldītais vainagotos panākumiem, taču palaist suņa paklausības veidošanu pašplūsmā noteikti nevajadzētu.

Lasīt vairāk

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form