Mazo ērgļu ligzdā Aizkujā izšķīlies mazulis
Foto: Kadrs no video

39. dienā pēc olas izdēšanas mazo ērgļu Rasas un Roznieka ligzdā izšķīlies ērglēns, liecina ieraksts "Latvijas valsts meži" feisbuka lapā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmo olu Aizkujas mazo ērgļu mātīte Rasa izdēja 27. aprīlī, skaidrots "www.lvm.lv" jaunāko datu apkopojumā. Vēstīts, ka "mazie ērgļi parasti dēj divas olas ar 3-5 dienu intervālu, taču lidot spēju sasniedz tikai viens jaunais putns." Otro olu Rasa izdēja 1. maijā, kas, kā norādīts mājaslapā, ir drošībai, ja nu pirmā ola iet bojā. Tikai ļoti retos gadījumos izdzīvojot abi jaunie ērgļi.

Nu tapis zināms, ka 39. dienā pēc izdēšanas ērglēns ir izšķīlies.

Vēstīts, ka ligzda atrodas Latvijas valsts mežu apsaimniekotā mežā, kur tiek veikts šīs sugas monitorings un izpēte. Vairāk informācijas par tiešraidēm meklē šeit.

Mazais ērglis nereti dēvēts par Latvijas lepnumu, jo aptuveni piektā daļa no globālās populācijas ligzdo Latvijā. Tā ir puse no visiem mazajiem ērgļiem, kas ligzdo Eiropas Savienībā. Tā ir īpaši aizsargājama un Latvijai nozīmīga putnu suga.

Tags

Latvijas valsts meži putni
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form