Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Ja reiz "tankošana" ir laba stratēģija, kā izveidot spēcīgu komandu un izcīnīt čempionu titulu, tad pamēģiniet ātri nosaukt komandu, kas to ir paveikusi? Komandu, kurai bijusi briesmīga bilance, kura dabūjusi vienu no Top-3 izvēlēm un tuvākajos četros gados, pateicoties šim spēlētājam ieguvusi titulu. "Spurs"? Jā, taču tikai daļēji. Patiesībā tā ir vienīgā tehniski pareizā atbilde, ignorējot Detroitas "Pistons" un Miličiču, kurš čempionu sezonā spēlēja minimāli.

Lai notiek, pagarināsim termiņu virs četriem gadiem. Joprojām šokējoši maz piemēru. Varam ignorēt tādus spēlētājus kā Džeisons Kids, kurš izcīnīja titulu ar komandu (Dalasas "Mavericks"), kas viņu draftēja, taču paveica to tikai pēc 17 gadiem, kas tika pavadīti trīs dažādās komandās. Atbilstošāks piemērs varētu būt Deivids Robinsons, kurš čempiona titulu ar Sanantonio izcīnīja 12 gadus pēc draftēšanas. Taču, lai to paveiktu, viņam vajadzēja Dankanu.

Tās ir sliktas ziņas švakām komandām, kas ar augstām drafta izvēlēm cer kādudien kļūt par izcilām. Patiesībā "Spurs" nepavisam nekalpo par piemēru šīm komandām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!