Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Vairāku iepriekšējo sezonu haoss, vasaras mēnešus novilcinot neziņā un komandas komplektāciju atstājot uz pēdējo brīdī (vai vienkārši to nokavējot...), pārliecinoši pierādījis sevi kā taisnāko ceļu uz izgāšanos, tāpēc šogad izdarīts viss iespējamais, lai šādu pieredzi neatkārtotu. Un jau jūlija sākumā Rīgas "Dinamo" komplektāciju principā varēja uzskatīt par noslēgtu.

Viesspēlētāju īpatsvars komandas uzbūvē gadu gaitā pakāpeniski audzis, pērn skaitliski pārsniedza simtu (šo brīdi, izveidojot savdabīgu topu, atzīmējām arī MVP), un pagājušajā sezonā sasniedza kulmināciju – caur komandu, uzkavējoties ilgāku vai dažos gadījumos pavisam īsu brīdi, izgāja 22 leģionāri. Šogad balanss solās būt saprātīgāks, taču skaitlis tāpat nav mazs – līgumu ar "Dinamo" parakstījuši 13 ārzemnieki. Domājams, vairāk līdz sezonas sākumam nebūs.

Somi, zviedri, čehi, kanādieši, arī mums jau pazīstamie krievs un lietuvietis – nacionālais sastāvs ir gana plašs, taču mūsu pusē lielākoties tradicionāls. Vairākiem biogrāfijās rotājas NHL ieraksts, citi sev vārdu pratuši izveidot vadošajās Ziemeļvalstu līgās. Aprunājoties arī ar citu valstu hokeja apskatniekiem, kuru acu priekšā "Dinamo" jaunieguvumi aizvadījuši iepriekšējās sezonas, MVP izveidoja nelielu "Dinamo" leģionāru brigādes portretu – 13 spēlētāju, no kuru spēles kvalitātes lielā mērā būs atkarīgs – Rīgas komanda spēs izkārpīties no pagraba, vai tomēr būs nolemta astotajam tukšajam pavasarim pēc kārtas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!