Vairāk nekā 100 000 cilvēku kauju rezultātā ir iesprostoti nelielā teritorijā Sīrijas ziemeļos, paziņojusi starptautiskā organizācija "Ārsti bez robežām" (MSF).

Pagājušās nedēļas laikā vairāk nekā 35 000 cilvēku ir pametuši pārvietoto cilvēkus nometnes, kuras bija ieņēmusi džihādistu organizācijas "Islāma valsts" vai kuras atrodas tuvu frontes līnijai, informēja MSF.

Turcijas robeža ar Sīriju lielākoties ir slēgta, un to ļauts šķērsot tikai daļai smagā stāvoklī esošu cilvēku.

MSF arī kritizēja Eiropas Savienību (ES).

"Ir nepieņemami, ka pašreizējie ES centieni koncentrējas uz to, kā sūtīt sīriešu bēgļus atpakaļ uz Turciju, tā vietā, lai gādātu par uz Sīrijas un Turcijas robežas sapulcējušos cilvēku drošību un aizsardzību," paziņoja organizācija.

Atbilstoši līgumam, kas noslēgts starp ES un Turciju, Ankara apņēmusies uzņemt atpakaļ visus nelegālos imigrantus, kas nav pieprasījuši patvērumu vai kuru patvēruma pieprasījumi ir noraidīti. Par katru Turcijas atpakaļ uzņemto nelegālo imigrantu no Sīrijas ES solījusi uzņemt vienu sīriešu bēgli no Turcijas nometnēm.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011. gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 270 000 cilvēku.

Sīrijā 27. februārī stājās spēkā pamiers, tomēr tas neattiecas uz grupējumiem, kurus ANO atzinusi par teroristu organizācijām, tādiem kā "Islāma valsts" un "Al Nusra".

Pamiera rezultātā kopumā kaujas Sīrijā ir mazinājušās, tomēr pēdējā laikā vardarbība no jauna uzliesmojusi vairākos reģionos, sevišķi Alepo.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!