Baltijas jūras reģionā šonedēļ fiksēts nedaudz paaugstināts radiācijas līmenis
Foto: LETA

Ziemeļvalstu radiācijas drošības dienesti šonedēļ Baltijas jūras reģionā fiksējuši nedaudz paaugstinātu radiācijas līmeni, kas gan nav tik augsts, lai kaitētu cilvēku veselībai vai videi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā uzskata Nīderlandes eksperti, domājams, ka tas varētu būt saistīts ar kodoldegvielas elementa dehermetizāciju kādā no atomelektrostacijām Krievijas rietumos.

Tikmēr Krievijas ziņu aģentūra TASS, atsaucoties uz valsts atomenerģētikas koncerna "Rosenergoatom" pārstāvi, ziņo, ka neviena no divām atomelektrostacijām valsts ziemeļrietumos nav ziņojusi ne par kādām problēmām.

Pēc amatpersonas teiktā, Ļeņingradas atomelektrostacija un Kolas atomelektrostacija strādā normālā režīmā, nekādas novirzes iekārtu darbā nav konstatētas un radiācijas līmenis ne spēkstaciju teritorijā, ne to apkaimē nepārsniedz dabisko fonu.

Somijas, Norvēģijas un Zviedrijas radiācijas un kodoldrošības uzraudzības iestādes šonedēļ ziņoja, ka fiksējušas nedaudz paaugstinātu vairāku radioaktīvo izotopu līmeni daļā Somijas, Skandināvijas pussalas dienvidos un Arktikā, bet neizteica pieņēmumus par to izcelsmi.

Savukārt Nīderlandes Nacionālais sabiedrības veselības institūts norāda, ka analizējis Ziemeļvalstu datus un aprēķinājis, ka radionuklīdi nākuši no Krievijas rietumiem un ir "mākslīgas izcelsmes", proti, tie varētu būt saistīti ar kodoldegvielas elementa bojājumu kādā kodolspēkstacijā. Tomēr arī institūta paziņojumā atzīts, ka precīzu avotu nav iespējams noteikt ierobežotā mērījumu skaita dēļ.

Visaptverošā kodolizmēģinājumu aizlieguma līguma organizācija piektdien tviterī ziņoja, ka tās Zviedrijā bāzētie radiācijas novērošanas sensori 22. un 23. jūnijā konstatējuši nedaudz paaugstinātu, bet nekaitīgu vairāku radioaktīvo izotopu klātbūtni Eiropas ziemeļrietumos. Pievienotajā kartē kā iespējamā to izcelsmes vieta uzrādīta plaša teritorija, kas aptver Dāniju, Norvēģiju, Zviedrijas dienvidus, lielāko daļu Somijas un daļu Krievijas rietumu rajonu, ieskaitot Sanktpēterburgu.

Tags

Baltija Krievija Nīderlande
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form