Covid-19: Norvēģija atceļ lielāko daļu ierobežojumu; Francija arī lemj par ierobežojumu atvieglošanu
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Norvēģija otrdien pazinoja, ka atceļ lielāko daļu Covid-19 ierobežojumu, neraugoties uz omikrona paveida veicinātu infekcijas gadījumu skaita kāpumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai gan lipīgais omikrona paveids izraisījis Covid-19 gadījumu skaita pieaugumu, smagi slimu Covid-19 pacientu hospitalizācija nav palielinājusies, un vakcinācijas aptvere valstī ir augsta.

"Mēs beidzot esam sasnieguši punktu, kad varam atcelt daudzus no ierobežojumiem, ar kuriem mums bija jāsadzīvo šajā ziemā," preses konferencē paziņoja premjerministrs Jūnass Gārs Stūre.

"Mums būs jāsadzīvo ar augstu inficēšanās līmeni - mēs varam sadzīvot ar augstu inficēšanās līmeni," viņš piebilda.

Norvēģiem turpmāk nevajag doties karantīnā pēc kontaktēšanās ar inficēto, lai gan ir ieteikts piecas dienas veikt testus katru dienu. Izolācijas periods Covid-19 gadījumiem tiek samazināts no sešām līdz četrām dienām.

Attālināta strādāšana vairs nav obligāta. Neierobežots skaits cilvēku var apmeklēt citas mājsaimniecības un sporta pasākumus.

Iebraucējiem Norvēģijā vairs nevajag veikt testus.

Tiek izbeigti arī ierobežojumi alkohola tirdzniecībai bāros un restorānos.

Lielākā daļa ierobežojumu tika atcelti plkst.23 otrdien (pusnaktī uz trešdienu pēc Latvijas laika).

Vēl paliek spēkā sejas masku obligāta valkāšana tādās vidēs kā sabiedriskais transports un veikali, kur nav iespējams ievērot ieteikto sociālās distancēšanās attālumu - vienu metru.

Norvēģija nav gājusi tik tālu kā kaimiņvalsts Dānija, kas otrdien kļuva par pirmo Eiropas Savienības (ES) valsti, kurā atcelti visi iekšējie Covid-19 ierobežojumi.

Norvēģijā, kur gandrīz 91% iedzīvotāju ir pilnīgi vakcinēti, kopš pandēmijas sākuma ir reģistrēti vairāk nekā 781 000 Covid-19 gadījumu un 1440 ar to saistīti nāves gadījumi.

Norvēģijas sabiedriskās veselības institūts lēš, ka līdz šī gada vasarai ar Covid-19 varētu inficēties trīs līdz četri miljoni no 5,4 miljoniem iedzīvotāju.

Francija atvieglo Covid-19 ierobežojumus

Neskatoties uz straujo Covid-19 izplatību, Francijā no trešdienas atviegloti ierobežojumi, kas noteikti cīņā ar pandēmiju, tostarp atcelta prasība par obligātu masku valkāšanu ārpus telpām.

Atcelti arī ierobežojumi apmeklētāju skaitam koncertzālēs, sporta spēlēs un citos pasākumos.

Iedzīvotājiem vairs arī nebūs obligāti jāstrādā no mājām, ja tas iespējams, lai gan attālināts darbs joprojām tiek rekomendēts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Francijas valdība janvāra beigās paziņoja, ka plāno atvieglot ierobežojumus, lai gan pagājušajā mēnesī jauno Covid-19 gadījumu skaits sasniedza jaunu rekordu.

Pateicoties jaunajam vakcinācijas sertifikātam, kas aizstāj veselības sertifikātu, Francija februārī spēs atcelt lielāko daļu ierobežojumu, kas pieņemti cīņā ar Covid-19, janvārī paziņoja Francijas premjerministrs Žans Kastekss.

Vakcinācijas sertifikāts satur pierādījumu, ka persona ir vakcinējusies pret Covid-19, un tas jāuzrāda iekļūšanai bāros, restorānos, sabiedriskajā transportā un citās publiskās vietās.

Iepriekš veselības sertifikātu varēja iegūt arī personas, kas nesen veikušas Covid-19 testu un tas bijis negatīvs.

Valdība plāno no 16.februāra ļaut atsākt darbu arī naktsklubiem, kas slēgti kopš decembra, un atļaut koncertos, bāros un sporta pasākumos zonas, kurās cilvēkiem atļauts stāvēt kājās.

Stadionos, kinoteātros un sabiedriskajā transportā no 16.februāra atkal būs atļaut ēst un dzert.

Francijas varasiestādes uzskata koronavīrusa omikrona paveida radītos draudus par ierobežotiem un mazāk bīstamiem nekā iepriekšējos paveidu radītos draudus sabiedrības veselībai.

Tags

Francija Norvēģija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form