Eiropas pretkorupcijas eksperti kritizē Ungāriju
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Eiropas padomes Pretkorupcijas starpvalstu grupa (GRECO) ceturtdien nosodījusi Ungāriju par pasivitāti cīņā pret korupciju.

GRECO norādīja, ka Ungārija ir izpildījusi tikai piecus no 18 ieteikumiem, ko grupa sniedza Ungārijai pirms četriem gadiem.

Grupa paziņoja, ka tas ir nepieņemami un Ungārija joprojām būs pakļauta īpašam novērošanas režīmam.

Šī režīma ietvaros pašreiz tiek novērotas vēl 11 GRECO dalībvalstis, tostarp Austrija, Francija un Turcija.

GRECO uzsvēra, ka Ungārijai ir jāpalielina caurspīdīgums un jāveicina konsultācijas savā likumdošanas procesā, tostarp jāievieš noteikumi saskarsmei ar lobijiem un uzvedības kodekss likumdevējiem.

Plašā imunitāte, ko bauda deputāti, būtu jāpārskata un efektīvi jāīsteno noteikumi, kas attiecas uz interešu konfliktiem, paziņoja GRECO.

Grupa secinājusi, ka Ungārija nav īstenojusi nevienu no trim ieteikumiem attiecībā uz tiesnešiem un rekomendācijas disciplināro procedūru uzlabošanai prokuroriem izpildītas tikai daļēji.

Eiropas Padome nav Eiropas Savienības (ES) organizācija.

Strasbūrā bāzētā Eiropas Padome ir dibināta 1949. gadā, un tā ir vecākā politiskā organizācija Eiropā, kas apvieno 47 Eiropas valstis. Eiropas Padomes mērķis ir veidot kopēju demokrātisku un tiesisku telpu Eiropā, nodrošinot tās pamatvērtību - cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma - ievērošanu un aizsardzību.

Eiropas Padome atbild par tienešu ievēlēšanu Eiropas Cilvēktiesību tiesā.


Source

LETA

Tags

Eiropas Padome Eiropas Savienība Ungārija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form